İçeriğe Yönlendir

My Fiesta 2 1,25 Çok Yakıyor

Sinan Akkuş

Recommended Posts

Burak Ekici
(düzenlendi)

benim aracım 1.4 dizel suan ortalama 6.0 gösteriyor araç 10.000 km de

tarihinde Burak Ekici tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yazın ortalamam şuanda 6.2 litre/ 100 km. Genelde klima açık. Tüketim iyi bence, ama çekiş doğal olarak zayıf.

Yorum bağlantısı
Doğukan İlkar

benim aracım 1.4 dizel suan ortalama 6.0 gösteriyor araç 10.000 km de

benimki 7.4 gösteriyor , neden acaba

Yorum bağlantısı
Burak Ekici
(düzenlendi)

arac kaç km de ilk aldığımda benimde 7.3 falan gösteriyordu gittikçe düştü ve öyle yavaş kullanan biride değilim arabayı zorluyorum sürekli.

tarihinde Burak Ekici tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğukan İlkar

arac kaç km de ilk aldığımda benimde 7.3 falan gösteriyordu gittikçe düştü ve öyle yavaş kullanan biride değilim arabayı zorluyorum sürekli.

araç 2009 / 94.000

Yorum bağlantısı
Barbaros Postalcıoğlu

6-7bin km gibi hava filtrenizi değiştirin, farkı daha belirgin idare edersiniz..

en son yakıt aldığımda ortalamayı sıfırladım şehir dışı 5.0 lt /100 km'yi gördüm cruze ile klima açık bir şeklide 80 ile 110 km arası bir sürat ile ... tabi şehir içine girince 5.6 lt'e kadar yükseldi ortalama ...

Yorum bağlantısı
Sedat Cırık

Ben 3 yıl kullandım fiesta 1,25 82 Hp. Şehiriçi 7,6 nın altına hiç inmedi. Şehirdışı 5,4 ün altına indiremedim.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Yavaş giderseniz , lastik havaları da uygunsa 5 litre nin altını çok rahat görüyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barbaros Postalcıoğlu
benim araç dizel , 7 litrenin altına hiç düşüremedim 7.0 - 7.4 arası değişiyor

benzinde 5.5 lt düşmesini istiyosunuz :) komik bir durum.. kaldıki zaten 6.4 litre bile çok harika bir değer

sakarya'nın ilçesinde çalışıyorum 50 km'lik bir mesafede 80 - 100 km gibi bir süratte ortalama tüketim 5 lt. ş.içine girince yükseliyor şu an ortalamam 5,9 lt. aracım yeni daha 4.400 km de hani araçlar ilk etapda çok yakar denir ya bu haliyle kalsın yeter ama bu inanış doğruysa umarım 5.5 lt değerlerini görürüm ...

dizel araçda 7'li değerler bence çok yüksek gerçi benzin mazot fiyatları düşünürse aynı tl yakıt tüketimimiz var ...

Yorum bağlantısı
Mert Dinçol
(düzenlendi)

Çok enterasan ya benim araçta bir sıkıntı var o zaman, ya da sürüş stilinde şehir içi 5.5, 5-9 ; şehirler arası 3.9-4,5 :):nazar:

Maşallah çok iyi; benim araç da 2011 1.4 Fiesta şehir dışında sizinle aynı ortalamaları rahatça yakalıyorum ancak İstanbul şehir içinde minimum 7 litre oluyor :(

tarihinde Mert Dinçol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taner Yoldaş

Maşallah çok iyi; benim araç da 2011 1.4 Fiesta şehir dışında sizinle aynı ortalamaları rahatça yakalıyorum ancak İstanbul şehir içinde minimum 7 litre oluyor :(

ama orası istanbul! trafik seviyesi belli, araç kullanıcıları agresif, herkes acele edince sende ediyorsundur, agresif kullanım herzaman yakıta biner, biraz daha sakin kullanmaya, aracı zorlamamaya özen gösterirsen düşecektir.

Yorum bağlantısı
Barbaros Postalcıoğlu

Bugün 50 km mesafede 4.8 lt ortalamayı gördüm yarın polen ve hava filtremi değiştireceğim bakalım yakıt farkı olacak mı ?

Yorum bağlantısı
Adem Güler

5 aydır bende kullanıyorum 1.25 trend şu an 5100 km de.şehir içi 6.2 / 6.7 arası oluyor çok dikkat etmeden trafiğe göre.4 kez uzun yol yaptım ilkinde çok dikkat ettim 5.2 yaktı.sonrakilere kafama göre gittim 5.5 yaktı.gayet iyi değerler ben memnunum,bį keresinde 5 kişi 4 valiz vardı çok sıkıntı yaratmadı çekiş.

Yorum bağlantısı
Adem Güler

Tabi bunlar arabanın ölçümü benim ölçümlerim km de şehir içi 30 kuruş.şehir dışı 22-25 kuruş.

Yorum bağlantısı
Barbaros Postalcıoğlu

şu ana kadar yol bilgisayarı beni de yanıltmadı doğru ölçümleme yaptığımı söyleyebilirim kimse bana inanmasa da 100 km de ortalama 4,8 lt yaktı kimse inanmıyor dizeller o kadar yakmıyor diyorlar ama ben aracımı seviyorum ...

bir de şu var belki forumda vardır ama şu an gösterge 60 km gider gösteriyor çok da öldürmek istemiyorum ama ne kadar gider misal bir keresinde 30 km gideri gördüm ama tırstım yakıt aldım ...

bir de 60 km gider gözüktüğü zaman benzin aldım 50 tl'lik 170 km gittikten sonra yine 60 km gider gözüküyor ise 50 tl'e 170 km yol gidebiliyorum gibi bir yorum doğru mudur ?

tabi ki sürüş yakıtı değiştirir farkındayım ...

syg ...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ahmet Gökhan Gören

Aracın modeli MyFiesta II 1.25i 82PS 5KF

Araç uzun yolda pek yakmıyor ondan memnunuz.Fakat kısa mesafede daha fazla yakıyor değil, abartı yakıyor.

Sokak arasına 1-2 saat dolaşınca neredeyse 20 lira benzin yakıyor.

KM'ler patır patır düşüyor.

Herkeste böyle mi acaba?

merhaba sinan bey bendede aynı problem var 1,25 cc 82 hp 2010 model fiesta var lpg düşünmeye başladım motora bakıyorsun 1,25 yakıta bakıyorsun2000cc kadar yakıyor vallaha lpg olurmu olmazmı bilmiyorum ama 1,25 cc arabaya lpg taktırmayı düşünür hale geldim

Yorum bağlantısı
Barbaros Postalcıoğlu

Ş.arası mı yaktı 4.8 i yoksa karmada mı ? ş. arası bende yakalıyorumda bu değeri.

Ş.arası patron ...

ş.arası dediğim de gidiş - dönüş 100 km'lik bir yol ...

aracım şu an 7.500 km'de acaba yakıtı normale girmiş midir hep denir ya yeni araba çok yakar diye ...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bu arada Eskisehir - Bilecik gidis donus kis lastikleri dolu bagaj ve iki kisi 80-95 km hiz ile 4.1 gosterdi yol bilg. ortalama yakiti acaba gercekte o kadarmi yaktim cok merak ediyorum.

doğru olabilir. :good1:

Yorum bağlantısı
Burak Ekici

Aracim 1.4 dizel kis lastiklerinden once sehir ici 6.1 gosteriyordu kis lastiklerini taktim 6.8 e cikti arac 11000 km de hic 6.1 in altina dustugunu gormedim sehir ici ayni aracta 5.0 i 5.5 i gordum diyenler var bunu nasil basariyorlar bsnada ogretsinler valla:)

Yorum bağlantısı
Ebubekir Turan

eğer fazla kilometre yapıyosanız yılda 15-20 bin gibi tüp en mantıklısı.özellikler şehir içinde tüpü taktırdığınız zaman farkı göreceksiniz.1.25 motor tüp mü taktıralım demeyin bence ! aracım 10 bindeyken taktırdım şu an 35 binde. uzun yolda 160-170 civarı yakıyo şehir içinde ise 200-230 arası yakıyo.ben gayet memnunum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tansu Arkın

1,25 my fiesta benzinli aracıma 2 ay önce ilk bakımımı yaptırdım, şehir dışı 90 km sabit hızda 4,9 - 4,5 aralığında yakıyor fakat şehir içinde biraz sıkıntı çekiyorum.

şehir içi 8,2 - 9,5 aralıgındayım. 8,2 nin altına hiç inemedim. genelde sakin kullanırım fakat şehir içinden kastım 100 bin nüfuslu bir ilçede 40 bin kayıtlı araç var. şehir merkezi trafik yoğunluğundan tek şerit sabah 10 akşam 22 arası bir yerden başka bir yere gitmek için saatteki hızınız 20 km asla geçemez en az 50 kez dur kalk yapman gerekir. verdiğim bilgiler nezninde 8,2 - 9,5 yakıt aralığı sizce normalmidir?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...