İçeriğe Yönlendir

Mondeom Stop Ediyor / Çok Şükür Düzeldi

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Mehmet Kaya

130 parça dahil mi ?

hortumun orjinali 65 tl galiba.

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Videoda araba bir çalışıp bir duruyormuş gibi, bunun sebebi nedir acaba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sadece parça fiyatı

Emme manifoltuna bakıldı mı?

Bir yerden hava alıyor gibi.

Yorum bağlantısı
Hüsnü Yiğit

Emme manifolduna bakacağım.

Şu şekilde test edeceğim bakalım. Hortumu çıkarınca düzelecekmi?

Yorum bağlantısı
Hüsnü Yiğit

Hortumu çıkardım. Bir değişiklik yok. Demekki Emme manifoldunda bir sıkıntı yok. 

Bugün ustaya gittim. Subapların yanmış olduğunu söyledi. Yaklaşık 1300 TL masrafı olur dedi.

Subaplarla beraber nelerin değişmesi lazım? Parça maliyeti ne kadar onu bir çıkarayım istiyorum.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hortumu çıkardım. Bir değişiklik yok. Demekki Emme manifoldunda bir sıkıntı yok.

Bugün ustaya gittim. Subapların yanmış olduğunu söyledi. Yaklaşık 1300 TL masrafı olur dedi.

Subaplarla beraber nelerin değişmesi lazım? Parça maliyeti ne kadar onu bir çıkarayım istiyorum.

Teşekkürler

Subapları değiştirirken iyi bir usta bulun. Ayarı iyi yapabilecek. Kayıkları değiştirmeyi unutmasın. Çok pahalı birşey değil takımı 60-70 tl onu unutmuş usta Çok sesli sesli çalışıyordu motor. 3 defa daha motor açtılar. En son başka tornacı kayıkların değişmediğini fark etti.

1300 tl normal fiyat. Bu fiyatın içinde değişecek herşeyi eklemiştir usta. Aracın km yüksekse zincire baksın gerekirse geri ve zincir takımını da değiştirsin.

Not düşeyim. Motor yapıldıktan sonra Ses varsa biraz kullanın geçer derlerse inanmayın. Elma armutmu bu dedim zamanla ses kesilsin. 2000 km sonra kesilir dediler 8bin km bindim kesilmedi. Siz inanmayın zamanla sesin kesileceğine.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hüsnü Yiğit

Ustaya gittim subapların yanık olabileceğini söyledi. Bir depo benzinde kullan düzelebilir dedi. Düzelmez ise subaplar değişecek. 

Düzelen var mı? Bir de bu subapların dayanıklısı var mı? Artırmışken dayanıklısından taktıralım

Yorum bağlantısı
İlker Yüksel

Bu subaplar lpgden dolayı mı yanıyor.  Benzinli kullanıp da yananlar var mı? Bir de ortalama kaç bin km sonra bu sıkıntı çıkıyor? 

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Hüseyin Demir

Bu subaplar lpgden dolayı mı yanıyor.  Benzinli kullanıp da yananlar var mı? Bir de ortalama kaç bin km sonra bu sıkıntı çıkıyor? 

Aynen dediğiniz gibi. Hatta Hüsnü Bey'in de dediği gibi 

http://www.ebay.com/itm/00-05-Ford-Excursion-6-8L-SOHC-V10-20v-CNG-LPG-10-Intake-10-Exhaust-Valves-/271832283110?hash=item3f4a7777e6&vxp=mtr

Bu subaplar iyi midir?

LPG daha yüksek sıcaklıkta yandığı için çelik subabı olmayan her araçta problem oluyor.

Yanlış hatırlamıyorsam Türkiyede satılan LPG 105-106 oktan civarında, Benzin ???  95 Oktan benzin kullanıyoruz. Bu da motora daha yüksek ısıda yanan bir yakıt vermiş oluyoruz. Motorun içinde ateşe en çok maruz en hassas parça subaplar olduğu için onlar aşınıyor ilk önce

Yorum bağlantısı
Hüseyin Demir
(düzenlendi)

Bu arada Mehmet Hocam'a (Mehmet KAYA) hani derler ya Allah peygamber sabrı vermiş. Gerçekten Sizin neler çektiğinizi çok iyi anlıyorum Batman'da yaşıyorum.

Burada sürekli gittiğim özel ford servisi var ( Eski yetkili servis) aracımı her sorunumda oraya götürürüm. Çok iyi niyetli ustam var ama bazen ikimizde çaresiz kaldığımız oluyor. 

Son olayda başıma gelen gibi 

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/274740-oynatmaya-az-kald%C4%B1/

Sorun hala çözülemedi ve o şekilde biniyorum arabama, nerdeyse hergün rüyama giriyor ama elimden birşey gelmiyor malesef :( :(

tarihinde Hüseyin Demir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu arada Mehmet Hocam'a (Mehmet KAYA) hani derler ya Allah peygamber sabrı vermiş. Gerçekten Sizin neler çektiğinizi çok iyi anlıyorum Batman'da yaşıyorum.

Burada sürekli gittiğim özel ford servisi var ( Eski yetkili servis) aracımı her sorunumda oraya götürürüm. Çok iyi niyetli ustam var ama bazen ikimizde çaresiz kaldığımız oluyor.

Son olayda başıma gelen gibi

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/274740-oynatmaya-az-kald%C4%B1/

Sorun hala çözülemedi ve o şekilde biniyorum arabama, nerdeyse hergün rüyama giriyor ama elimden birşey gelmiyor malesef :( :(

Allah yardımcınız olsun.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...