İçeriğe Yönlendir

Motorinde Indirim

Bülent Şahin-2

Recommended Posts

Akan Belen

İki aracı kıyaslamak doğru değil ki yakıt olarak.Ona bakarsan focus da da 4-5 litre arasında geziniyor.Yakıt olarak illaki mondeo düplü golften ağır gelecektir diğer bütün özelliklerinde de ağır basacağı gibi :biggrin:

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

5 silindir 2700cc ile 100tl ye 255km yaptım daha ne olsun.

Sabah mazot aldım opet ten 4.08tl

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Offf off offf :D Ben 100 liralık gazla şehir içi 400Km yapıyorum o da kar da kışta. Yazın ne olacak bakalım :p

Harcanan benzin ?

Evet benzini de hesaplamak lazım.. Ancak, lpg özellikle burada ucuz olduğu için şehir içinde lpg'li araç daha ekonomik...

Uzun yolda ibre dizele kayar...

Aynı şartlarda 9 litre lpg yerine 4,5 litre motorin yakıyor ki.. Keyfi de cabası...

Tabi yorumlarım otomatik dizel içindir... Şehir içinde triptronik kullanamıyorum, sonuçta jatco'nun benimsediği devirden daha düşük devirde vites büyütemiyorum... Hal böyle olunca kurcalamaya hırs yapmaya gerek yok.. İmkan tanımıyor...

Uzun yolda, triptronik kullanımın daha ekonomik olacağı kanısındayım, deneme fırsatım olmadı...

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Evet benzini de hesaplamak lazım.. Ancak, lpg özellikle burada ucuz olduğu için şehir içinde lpg'li araç daha ekonomik...

Uzun yolda ibre dizele kayar...

Aynı şartlarda 9 litre lpg yerine 4,5 litre motorin yakıyor ki.. Keyfi de cabası...

Tabi yorumlarım otomatik dizel içindir... Şehir içinde triptronik kullanamıyorum, sonuçta jatco'nun benimsediği devirden daha düşük devirde vites büyütemiyorum... Hal böyle olunca kurcalamaya hırs yapmaya gerek yok.. İmkan tanımıyor...

Uzun yolda, triptronik kullanımın daha ekonomik olacağı kanısındayım, deneme fırsatım olmadı...

300 Gaz 50 Benzin ile kar yağdığında en soğukta 1200km şuan 1400 km gibiyim. Kışın benzin dahil 29 kuruş yazın benzin dahil 25 kuruş yakıyorum gibi

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Uzun yolda da değişen birşey olmaz bana kalırsa.Zaten araç kendisini ayarlıyor ister düşük devirde gidersin ister gaz pedalına biraz sert davranarak yüksek devirde.Fark olsa bile dişe dokunur birşey olmaz gibi geliyor bana.

Keyif kısmı çok daha ayrı zaten.Yakıtı düşünmeden virajlı inişli çıkışlı yollarda aracı kullanmak cidden zevk veriyor. :yes:

Yorum bağlantısı
Serkan Hasturan

Batman da opet diğer illere göre 5-9 kuruş fark var ile satıyor mazotu burada biraz soyuyorlar milleti.Tabi çoğu insan kaçak mazot kullanıyor o da ayrı.Şehir içi kullanım 7.0 yollar pek iyi değil, doğru düzgün yolda gitmek için şehir dışına çıkmak gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin

Bir ara daha sormuştum sanki ama.BU shell kartı var.Bu da direk indirim uyguluyormu yoksa aldıkça puan mı birikiyor içinde

Shell kart direk indirim yapmaz. Puan biriktirirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam litrede alınan mazotun cinsine göre 1,5 - 2 puan veriyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...