İçeriğe Yönlendir

Trafik Cezası Hakkında Bir Soru

Musa Kuru

Recommended Posts

Musa Kuru

Merhaba arkadaşlar.

Aracımı 2012 ocak 3 ünde aldım..

Ama bugün ufak bir trafik cezası yedim.

internetten o cezamı sorgulayayım dedim. birde baktım 2011 in 7. ayında 140 tl lik bir ceza kesilmiş.. bu tarihe kadar da ödenmediği için 50 tl faiz koymuş toplamda 190 tl borcu görünüyor.

arabayı aldığım galeriyi aradığımda ceza kime yazıldıysa o öder dedi. vergi dairesine gidip bunu görüşün dedi itiraz edin dedi.

Sonuç olarak bu cezayı benmi öderim yoksa ceza kime yazıldıysa o mu öder ?

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Aracı aldığınız tarihi ibraz ederek müraacat edin vergi dairesine ceza ne zaman kime kesildiyse o öder galiba.

Yorum bağlantısı

Aracı aldığınız tarihi ibraz ederek müraacat edin vergi dairesine ceza ne zaman kime kesildiyse o öder galiba.

+1

Yorum bağlantısı
Uğur Yurtseven

Musa bey,

Noter satış senedini maliyeye ibraz etmeniz durumunda bundan önceki tüm ceza ve vergiler sizin adından düşer. İspark borcu var ise eğer (mutlaka sorgulayın), onun için ayrıca ispark a gitmeniz gerekecek.

saygılar.

Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Anladım çok teşekkür ederim. kağıthaneye en yakın maliye nerededir..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hiç bir şey yapmanıza gerek yok.Benim eski aracımda böyle bir durum vardı.Daha sonra sistem den otomatik düştü.Ben sormuştum ne oalcak ben mi ödeyeceğim bunu diye hayır eski sahibinden alırız demişlerdi.Aldıklarında da düşüyor sanırım.Alamadıkları zaman ne olur derseniz sizin sisteminizde gözükür ama satışınıza engel teşkil etmez.Noter satışından önce ki borçlar sizi bağlamıyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Musa Kuru

Anladım Ayhan Bey.

Ama o tarihten bu yana ödenmediği için 50 tl de faiz koyması beni tedirgin etti açıkcası.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Anladım Ayhan Bey.

Ama o tarihten bu yana ödenmediği için 50 tl de faiz koyması beni tedirgin etti açıkcası.

Bir şey olmaz.Eski sahibi düşünsün :)

Yorum bağlantısı
Göksel Öztürk

Bence siz en iyisi noter satış belgenizle birlikte nakil vasıtlar vergi dairesine giderek borcunuzu kendi adınızdan düşürün kafanız rahat olsun şansa bırakmayın işinizi.

Yorum bağlantısı

Sorgulamayı internet bankacılığından yaptıysanız görürsünüz. İnternet vergi dairesinden kendi TC kimlik numaranızla girip sorgulama yaptığınızda ceza görünmeyecektir. İsterseniz bir kontrol edin.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İnternet bankacılığı sadece araç plakasına göre tarama yapıyor.Gib.gov.tr den bakın..

Yorum bağlantısı
Zeki Akkaya

2007de aldığım arabanın üzerinde benden önceki sahibine ait 2000 tl civarında ceza vardı. satarken sorun olmadı

O dönemde nolur nolmaz diye EGM'nin sitesinden bilgi edinme başvurusunda bulunmuştum. Yazılı cevap talep ettim. Cezaların benim olmadığına ilişkin cevap almıştım.

Yorum bağlantısı
Samet Yarın

hiç sorun olmaz resmi satış tarihinden önceki hersey eski sahibine aittir

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...