İçeriğe Yönlendir

Fusion Dışından Gelen Ses

Hüseyin Topal

Recommended Posts

Hüseyin Topal

2004 benzin lpg fusion sahibiyim. Birkaç haftadan beri aracın dışından tıkırtı gibi bir ses geliyor, tam tarif edemiyorum sadece bozuk yolda geliyor ses sanki plakanın sallanması yada jant göbeğinin oynamasından gibi diyor insan ilk duyduğunda ama kontrol ettim hiçbirisi değil. Daha önce böyle bişey yaşayan yada fikri olan varmı ? Havalar sıcak kısa mesafelerde klima kapalı kullanıyorum araç soğumadan arabadan indiğim için camlar açık gidiyorum ve o sesi arada duyduğumda çıldırıyorum neredeyse..

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Hışır hışır plastik sürtme sesi gibi birşeyden bahsediyorsanız,

Kapı fitillerinize ya pudra sürün, ya da serviste sprey sıktırın. Ses kesilir.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Kapı fitili, aynı ses bilhassa sıcak havalarda oluyor, kpı fitillerine slikon sprey sıkın, sorun (ses sorunu sadece) uzun bir müddet çözülür.

Yorum bağlantısı

Eğer tıkırtı şeklinde ve süratlendiğinizde kayboluyorsa jant kapakları çıkarıp içlerine bakın, kapak içinde boşta gezen taş parçası, plastik vb. olabilir.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Hışırtı gibi değil ama kapı fitillerinede bakayım. Ayrıca jant göbeğindeki kapağı tekrar kontrol edeyim, bunlardan da değilse zaten tanıdık ustama gidip arabayı bi kaldırıp bakmak lazım belkide olmadık bişey sallanıyor olabilir alt tarafta..

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Hüseyin Bey kapı direk kaplamalarını konturol edin büyük ihtimal yapışkanlarından ayrılmıştır :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Hüseyin Bey kapı direk kaplamalarını konturol edin büyük ihtimal yapışkanlarından ayrılmıştır :)

Ayrıca yolda giderken uçma ihtimali var, benim öyle olmuştu. :)

Yorum bağlantısı
Yusuf Çayır

Yada sen İzmire gel biz dalışdayken arabanı Sabri Usta bir gözden geçirsin,,,, akşamada cezasını hep birlikte balık eşliğinde öderiz ne dersin.... :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Ayrıca yolda giderken uçma ihtimali var, benim öyle olmuştu. :)

Ben çözene kadar galiba benimde uçacak :)

Yada sen İzmire gel biz dalışdayken arabanı Sabri Usta bir gözden geçirsin,,,, akşamada cezasını hep birlikte balık eşliğinde öderiz ne dersin.... :biggrin:

Oooo Yusuf Abim sende mi burdaydın:) abi zaman olsada gelsek araba bahane bi balık muhabbeti yapalım hakkaten:) yada siz gelin deniz balık hepsi burda var ;)

Teşekkür ederim Sabri Bey, ilk fırsatta bunları kontrol edeceğim..

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Eğer tıkırtı şeklinde ve süratlendiğinizde kayboluyorsa jant kapakları çıkarıp içlerine bakın, kapak içinde boşta gezen taş parçası, plastik vb. olabilir.

Çok ilginç bir tez.. Gerçeklik payı olabilir tabiki.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

katalitik konvertör çatlamış derim.

Sanırım çok ama çok yerinde bir teşhis olabilir Mehmet Bey. Çünkü biçok yere baktım hiçbirşey bulamadım. Peki katalitik konvertör çatlamış ise sizce maaliyeti ne kadar olur?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

önce içini boşalttırın. biraz kullanın. sonra yan sanayisi ile değişebilir.

Çok aşırı ses yoksa az daha bekleyin.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Teşekkür ederim Mehmet Bey, gerçekten tam nokta atışı oldu sanırım, ustama gittiğimde göstereyim şu anda zamanım yok en azından 3-5 gün içinde gidemem. Bu şekilde kullanmanın ne gibi sıkıntıları olabilir peki?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Topal

Bugün ustama gittim çok enteresan bişey çıktı sesin kaynağı. Sol arka kampananın içerisinde el freni ayarı için ufak bi parça var oymuş ses yapan. Şu an o kadar keyifle biniyorumki arabama anlatamam :) Fikir alışverişinde bulunan herkese çok teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...