İçeriğe Yönlendir

1480 Km Renault Latitude 1.5 Dci Executive Testim

Ali Elöver

Recommended Posts

Ali Elöver

1 haftalık İzmir - Nazilli - Denizli - İzmir iş maratonum süresince şirketin İzmir'de anlaşmalı olduğu kiralama firmasından az yakan ama güvenli ve oturaklı bir araç istedim. Saolsunlar bana Latitude tavsiye ettiler, bende D sınıfı Renault diye düşünmeden OK dedim :)

Otelin garajında çektiğim resimler, araç full versiyon 1.5 Dci 110 Bg Executive, deri döşeme, Bose ses sistemi, TomTom Navi, elektrikli koltuklar falan var, sadece sunroof yok.

Siz resimlere bakıp araç hakkında yorum yapabilirsiniz, sonra ben aşağı yukarı 4800 km'de teslim alıp, bolca ş.içi ve uzun yol kullanıp 6300 km'de teslim ettiğim araç için detaylı yorum yazacağım :)

Yorumlarınız değerlidir ;)

katzimotosantekkenmortal__1_.jpg

katzimotosantekkenmortal__2_.jpg

katzimotosantekkenmortal__3_.jpg

katzimotosantekkenmortal__4_.jpg

katzimotosantekkenmortal__5_.jpg

katzimotosantekkenmortal__6_.jpg

katzimotosantekkenmortal__7_.jpg

katzimotosantekkenmortal__8_.jpg

katzimotosantekkenmortal__9_.jpg

katzimotosantekkenmortal__10_.jpg

katzimotosantekkenmortal__11_.jpg

katzimotosantekkenmortal__13_.jpg

katzimotosantekkenmortal__14_.jpg

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Gösterge,direksiyon ve cd çaları çok basit duruyor bence.Onun dışında çok kaliteli bir araç izlenimi uyandırmadı nedense bende.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Hormonlu Fluence başka bir numara yok, bu segmentte iç dizayn ancak bu kadar basit ve özensiz olabilir. :i-ih:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ali bey sizin yorumuzu alalım. Bende bunu her gördüğümde acaba nasıl diye merak ettim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akdeniz

Bende Jeep'i satıp bu araçtan aldım. Ford'un mükemmel satış politikası yüzünden mondeo almadım yoksa aklımda selective 1.6 tdci almak vardı fakat sağolsunlar 82 bin tl lik araçta indire indire 400 tl indirdiler kızdım ve vazgeçtim. Şimdilik memunum yakıtı sessizliği donanımları gerçekten tatmin edici. Fluence e benzeten arkadaşlar var, emin olun ki alakası yok iki aracın.Uzun süre fluence de kullandım iş dolasıyla fakat arada bariz fark var. Bir toparlanayım en kısa zamanda araçla alakalı izlenimlerimi bende paylaşıcam..

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Renault her zaman hoşuma gitmiştir.Buda güzel özellikle koltuklar ve döşemeler hoş.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tem otoyolu dışında kullanacak olsam, bu paraya çok iyi seçim, Türkiye için...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Akdeniz

Bu arada doğuşu da kınıyorum buradan, iki donanım ekleyip fiyatı uçurup üstüne de insanı başka bişey yerine koyup aylarca bekletmelerine anlam veremiyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Dışarıdan bakınca içi geniş gibi görünse de arka koltuk mesafesi çok dar geldi bana.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ali Elöver de alsın tamam olur. 19 mu yapmıştık?

Evet onunla 19 olursunuz galiba... yada 20..

Yorum bağlantısı
Mustafa Akdeniz

Ben dahil, uzaktan ahkam kesmek kolaymış, işin içine girince olayın 2 donanım eklemekten daha öte olduğunu anlıyor insan. Övündüğümüz direksiyon, övündüğümüz yol tutuş, övündüğümüz mekanik teknoloji, kalite falan maalesef hala 1 adım gerisinde. Parayı, eklenmiş 2 donanıma vermediğini ancak sahip olan farkediyor...

:) .... Sefa Bey, sanırım bişeyleri yanlış anlayarak alınmışsınız, lafım doğuşun satış politikasınaydı ama tabi siz onların getirdiği bir ''araca '' sahib olduğunuz için durumdan ziyadesiyle ilk sizin ''farkında'' olmanız normal birşey ben ve benim gibiler hiç anlayamayacak bu çok büyük bir kayıp gerçekten....

Tüm bunların aslında birer ''araç'' olduğu gerçeğini unutmayarak ve farkında olunması gerekenin düzgün iletişim olduğu belirterek başta sizin aracınız olmak üzere tüm araç sahiblerinin kazasız belasız sürüşler geçirmesini diliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu arada taner göde tdi variant aracını satmış cc ye yazılmış :)

:) .... Sefa Bey, sanırım bişeyleri yanlış anlayarak alınmışsınız, lafım doğuşun satış politikasınaydı ama tabi siz onların getirdiği bir ''araca '' sahib olduğunuz için durumdan ziyadesiyle ilk sizin ''farkında'' olmanız normal birşey ben ve benim gibiler hiç anlayamayacak bu çok büyük bir kayıp gerçekten....

Tüm bunların aslında birer ''araç'' olduğu gerçeğini unutmayarak ve farkında olunması gerekenin düzgün iletişim olduğu belirterek başta sizin aracınız olmak üzere tüm araç sahiblerinin kazasız belasız sürüşler geçirmesini diliyorum.

benim reno satış ofisleri ile birkaç görüşmem oldu.

"Hanfendi megane hb dizel exec fiyatını soracaktım "

"he hödö. önce müşteri bilgilerinizi güncelleyelim"

"hanfendi sadece fiyat. aracı inceledim elinizde hangi renk ve fiyat var onu soracağım"

"müşteri bilgileri"

"..... peki sonra gelirim"

Yorum bağlantısı
Mustafa Akdeniz

Bu arada taner göde tdi variant aracını satmış cc ye yazılmış :)

benim reno satış ofisleri ile birkaç görüşmem oldu.

"Hanfendi megane hb dizel exec fiyatını soracaktım "

"he hödö. önce müşteri bilgilerinizi güncelleyelim"

"hanfendi sadece fiyat. aracı inceledim elinizde hangi renk ve fiyat var onu soracağım"

"müşteri bilgileri"

"..... peki sonra gelirim"

Üstadım böyle sürekli alıntılı cevaplar yazarak sanki tarafmışım olmakta istemiyorum ama evet haklısınız röno markası da satış politikasında çok ahmakça hamleler yapabilir doğrudur hatta fazlası bile olabilir ama bu doğuşun saçmalığını ortadan kaldırmaz. VW iyi araç yapıyor evet bu doğru ama her güzel şeyinde bir bedeli sadece parasıyla sınırlı olsun benim aylarca bekleyip üstünede yediği her zammı araç geldiğinde bana aksettiren bir firma istemiyorum demek istediğim budur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Doğuş'un saçmaladığı birçok kez forumda teyid edildi. Bu konuda zaten sorun yok hemfikiriz. Konu reno diye ben ekledim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Özgür Bey, dilediğiniz kadar alıntı yapıp cevap verebilirsiniz..

Forum olarak ford fanatikliğimiz yoktur ama renoyu pek sevmeyiz.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bu abimiz olduğu sürece:

NTV yi de kuşa çevirmek zorunda kaldı seçimden sonra. Babası gibi olmadığını düşünüyorum.

virgin.jpg

Baba:

ayhans.gif

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

çok beğendim,Param olsa almam :D

Hiç almak istemediğim araçlardan.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ben ilk çıktığında oto fuarında incelemiş hatta burada incelemesini yazmıştım. Araç içine oturunca çok güzel ferah. Sorun yok yani. İç hatlar biraz sert gibi geliyor bana. Ek yerleri (mimari olarak) oturmuyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Akdeniz
(düzenlendi)

Özgür Bey, dilediğiniz kadar alıntı yapıp cevap verebilirsiniz..

Forum olarak ford fanatikliğimiz yoktur ama renoyu pek sevmeyiz.. :)

Mehmet Bey benim forumumuza üye olmam tamamen Ford sevgimdendi ve ozamanlar Ghia-X sahibi olduğum içindi.. Forumu tanıyorum konuşmalar tartışmalar seviyeli ve doyurucu bu yüzden sevilmeyen bir aracımda olsa forumumuzda hep birlikte iyiyiz :)

Yorum belirtttiğim için özür dilerim. Sanırım susmalıydım.

İşte bu fikrine katılıyorum. Müşteriye doymuş gibi davranmamaları lazım.

Rica ederim. Aynen bunu kastediyorum yoksa aracın teknolojisine laf söylemek araba severlere ayıp olur.

tarihinde Özgür Karaçaylı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...