İçeriğe Yönlendir

Bilerek Yanlis Fatura Kesildi.

Gokhan Yavuz

Recommended Posts

Gokhan Yavuz

Forumdaki dostlardan bir öneri almak istiyorum, Aracimi park ederken hasar verdim ve yetkili servise giderek kaskodan yaptirdim. Yetkili serviste yapılan onarimin faturasının kabarık oldugunu hissettigim için incelemek istedim, inceledikten sonra farkettim ki fatura bilerek kabartılmış yani hiç işlem görmeyen bir parça da boyandi denilerek fatura edilmiş ve parası kasko şirketinden tahsil edilmiş. Yani nitelikli dolandırıcılık.Tabi ben bunu ortaya çkarınca sizi dava edeceğim dedim o anda ortalık karıştı... Hooop servis müdürü falan geldi bir ağırlamalar bir özürler... aramızda halledelim lütfen büyütmeyelim falan dediler. Ama şimdi kararsız kaldım sizce acısını sonuna kadar çıkartıp bir sürü bedava hizmet mi alsam yoksa direkt mahkemeye başvurup bu adamlarla mı uğraşsam karar veremedim? SİZCE?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu durumdan istifade ederseniz sizde suça ortak olmuş olursunuz.Bence kasko şirketine durumu bildirin.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Gökhan bence bir an önce bildir... inan üzerinde büyük bir "vicdan" taşırsın...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Fazla alınan ücret seneye size zaten yansıtılacak.

Ayhan'ın yazdığı gibi suça iştirak olacaktır muhtemelen ama ben olsam anlaşma yoluna giderdim. Kasko benim kaskom, fazla para alınacaksa ben alacağım, servis değil sonuçta...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Servisler kaskolu olan hasarlı arabaları çok sever, iyi para kazanırlar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

hırsızlığa ve kul hakkına ortak olmamak lazım .

ilgili yerlere bildirmek lazım .

Kesin vicdansız öküzün tekiyim :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bir sürü bedava hizmet alırsan sen de suç ortağı olursun bence.

Şimdi ben Gökhan'ı şikayet mi etsem, yoksa o bedavalardan bana da ver mi desem? ;)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Kasko şirketinize de, ford genel müdürlüğüne de bildirin. derim şahsi fikrim.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Kasko şirketine bildirin ve suça ortak olmayı.

Acentaya değil sigorta genel müdürlüğüne bildirin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gokhan Yavuz
hırsızlığa ve kul hakkına ortak olmamak lazım . ilgili yerlere bildirmek lazım .
Bu durumdan istifade ederseniz sizde suça ortak olmuş olursunuz.Bence kasko şirketine durumu bildirin.
İlgili kurumlara başvurunuzu yapın,cezasını çeksinler.
Kasko şirketinize de, ford genel müdürlüğüne de bildirin. derim şahsi fikrim.

Sirf bu yuzden rahatsizim zaten belki de benim gibi kac kisiye bunu yaptilar ben sikayet edince hepsi ortaya cikacak belkide....

Fazla alınan ücret seneye size zaten yansıtılacak. Ayhan'ın yazdığı gibi suça iştirak olacaktır muhtemelen ama ben olsam anlaşma yoluna giderdim. Kasko benim kaskom, fazla para alınacaksa ben alacağım, servis değil sonuçta...

Bunu da dusundum ama yine bilerek susuyorum gibi hissettim...

Bir sürü bedava hizmet alırsan sen de suç ortağı olursun bence. Şimdi ben Gökhan'ı şikayet mi etsem, yoksa o bedavalardan bana da ver mi desem? ;)

:) Gel anlasalim Murat Bey.....

Cok dogru dedin arkadasim....

Yorum bağlantısı
Gokhan Yavuz

Arkadaslar tesekkurler ben kararimi verdim NE HAK YERIM NE DE HAKKIMI YEDIRIRIM. Geregini yapacagim... Tekrar tesekkurler.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bence de derhal genel müdürlüğüne bildir, hem vebal hem sana mali olarak dönecek hem de akılları başlarına gelsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Adalıoğlu

Merhaba Gökhan bey,

Bence de hemen hem forda, hem de kasko şirketine durumu bildirin.

Ayrıca buradan da servisin ismini açıklayın bence.

Bundan sonraki seferlerde bizler de yetkili servislerde yaptırdığımız işlere dikkat ederiz.

Yorum bağlantısı
Gokhan Yavuz
Ahmet, sence eksperin bilgisi yok mudur?

Eger eksper biliyor ve buna ragmen goz yumduysa o da suca ortak degil midir zaten?

Yorum bağlantısı
Seçkin Kaçar

kasko yaptığınız sigortaya bildirin,hiç olmazsa vicdanınız rahat eder.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Ahmet, sence eksperin bilgisi yok mudur?

Abi zaten eksper dediğin adam sigorta şirketinin adamı, sigorta şirketine durumu ihbar ettiği anda, sigorta şirketi direk eksperi dürtükleyecek.

Eksperin onay vermediği hiçbir bedel zaten ödenmez.

Eğer ki sigorta şirketi ihbarı sağlam ciddiye alırsa, iş mahkemeye savcılığıa gider.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ben olsam bu şeklide bir şey olmadığını kaskoya bildirirdim. Ayrıca aracınıza hasar bedeli olarak sms sorgularındada çıkacak muhtemelen. Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Bu fatura işinden başımıza iş aldık , bizimkiler eksik kesmişler. Keşke fazla kesselermiş. :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

:) Gel anlasalim Murat Bey.....

Şu "bey"i kaldıralım yahu Gökhan'cığım. ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Fazla alınan ücret seneye size zaten yansıtılacak.

Ayhan'ın yazdığı gibi suça iştirak olacaktır muhtemelen ama ben olsam anlaşma yoluna giderdim. Kasko benim kaskom, fazla para alınacaksa ben alacağım, servis değil sonuçta...

hasar tutarları genel kaskolarıda yükseltiyor. yani arkadaşın aracı megane olsa. seneye senin kaskon niye arttı dediğinde alacağın bir cevapta meganelar çok vukuatlı olacak

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

hasar tutarları genel kaskolarıda yükseltiyor. yani arkadaşın aracı megane olsa. seneye senin kaskon niye arttı dediğinde alacağın bir cevapta meganelar çok vukuatlı olacak

Nasıl yani, sokaktaki hurdacıdan leğen alamayacak mıyım? :p

Abimin başına geldi bu anlatılan olay. Ancak abim faturayı kontrol etmemişti. Değiştirildiği söylenen tüm parçalar 1000km sonra başka bir serviste araç bakıma girince değiştirilmediği -yıkanarak, yağlanarak- takıldığı belirlendi. Kasko şirketi dava açmış bir önceki servise.

Şimdi iki kere düşündüm, benim de başıma gelse, önce servisle konuşur, yaklaşımlarını öğrenirim. Hata yaptılarsa eyvallah, düzeltsinler. Ama hık mık edeceklerse ben de bildirirdim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...