İçeriğe Yönlendir

Mtv Temmuz

Anıl Kandemir

Recommended Posts

Anıl Kandemir

Biliyorsunuz ki ; MTV ( Motorlu taşıtlar vergisi) ödeme tarihi geldi , Vergi dairesi sitesinden MTV sorgulama ve ödeme kısmına girdim şuan 288 tl gözüküyor (Mondeo 98 ) bunun için kasko bedeline göre ödeme ile bir indirim varmış bundan nasıl faydalanabilirim ?

Birde Vergi dairesi sitesinden girince Mükellef bilgilerinden aracım Mondeo GLX olarak gözüküyor , fakat aracım Mondeo Ghia ve ruhsatta da Ghia olarak geçiyor bu nasıl değiştirilir yada sorun olurmu ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Sigortacınıza gidip bir form dolduracaksınız. Onunla birlikte vergi dairesine gideceksiniz. Hepsi bu kadar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Tekindemir
(düzenlendi)

Biliyorsunuz ki ; MTV ( Motorlu taşıtlar vergisi) ödeme tarihi geldi , Vergi dairesi sitesinden MTV sorgulama ve ödeme kısmına girdim şuan 288 tl gözüküyor (Mondeo 98 ) bunun için kasko bedeline göre ödeme ile bir indirim varmış bundan nasıl faydalanabilirim ?

Birde Vergi dairesi sitesinden girince Mükellef bilgilerinden aracım Mondeo GLX olarak gözüküyor , fakat aracım Mondeo Ghia ve ruhsatta da Ghia olarak geçiyor bu nasıl değiştirilir yada sorun olurmu ?

anıl bey eğer yanlış bilmiyorsam nakil araçlar vergi dairesinden araç bilgilerini düzelttirebiliyorsunuz...

444 0 189 nolu telefondan tam olarak bir bilgi alabilirsiniz sanırım. allah kolaylık versin...

tarihinde Osman Tekindemir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

anıl bey eğer yanlış bilmiyorsam nakil araçlar vergi dairesinden araç bilgilerini düzelttirebiliyorsunuz...

gerek yok,uğraşmaya değmez

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Tekindemir
(düzenlendi)

gerek yok,uğraşmaya değmez

önder abi belki vergisi bu yanlışlıktan dolayı yüksek cıkıyordur. 98 model araçtan niye 4-6 yaş araç bedeli olan 288 tl'yi tahsil etmek istesinlerki?

tarihinde Osman Tekindemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

Teşekkür ederim cevaplar için , peki bu kasko indirim işini online olarak halledemiyor muyuz ? Çarşıya trafiğe falan girmeden ? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Teşekkür ederim cevaplar için , peki bu kasko indirim işini online olarak halledemiyor muyuz ? Çarşıya trafiğe falan girmeden ? :)

Senede bir kere gitmek gerekiyor ne yazık ki. Yani bu formu her sene doldurtup vermeniz gerekiyor.

önder abi belki vergisi bu yanlışlıktan dolayı yüksek cıkıyordur. 98 model araçtan niye 4-6 yaş araç bedeli olan 288 tl'yi tahsil etmek istesinlerki?

Motor hacmi,

Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

Anladım , çok teşekkür ederim :) yarın bir sigortacıyla görüşeyim , yaktığım benzine harcadığım vakite değecek bir indirim oluyorsa hemen yaptırayım :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yıllık 200 liraya yakın para , ben yarın halledeyim bunu :)

Ayrıca geçmişe dönük fazladan yatırdığınız paraları da alma hakkınız var.

Not: Bu kadar müjdeli haberden sonra beni de görürsünüz herhalde :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

Baştacısınız :D ben böyle görmeleri Adana Kebab ile ödüyorum , Sözün özü Adana'ya beklerim :)

Bu arada ben aracı alalı 40 gün falan oldu , yinede geriye dönük almam geçerlimi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

cevabı verilmiş,motor hacmi :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Baştacısınız :D ben böyle görmeleri Adana Kebab ile ödüyorum , Sözün özü Adana'ya beklerim :)

Bu arada ben aracı alalı 40 gün falan oldu , yinede geriye dönük almam geçerlimi ?

Bakın onu bilmiyorum, Emmi bilir ama.

Bu arada kısmet gelirsem tanışırız, kebap bahane olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

Büyüklerimiz bir Adana buluşması düzenlerse , güzel olur :) Emmi bey konuyu görünce cevap verir umarım :)

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

ben 2,5 ay önce aldığım arabada ( mondeo 99 ghia ) bu işlemi yaptım 190,5 tl ödedim temmuz için şayet üşenseydim 288 tl ödeyecektim :( sizde üşenmeyin sigortacınızda formu temin edip herhangi bir motorlu taşıtlar vergi dairesine gidip 3-5 dakika içinde işleminizi yapın :) :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Şimdi okudum da bu kasko bedeli üzerinden indirim nasıl oluyor tam olarak? Ben ilk defa duydum da.. Bir abim veya kardeşim özelden mesaj atarsa sevinirim..

Yorum bağlantısı

TSRŞB tarafından hazırlanan araç değer listesinde aracınızın değeri baz alınarak %5'i bulunur. Çıkan rakam eğer ödeyeceğiniz yıllık vergiden düşük ise, aracınızın vergisi bir alt kademedeki motor hacminden ödenebilir.

Alt dilimden ödemek için: Acentenize başvurarak gerekli formu dolturtacaksınız. DAha sonra bu form ile MTV kabul edilen vergi dairelerinden birine müracaat edeceksiniz. Sistemde aracınızın vergisi düzeltilecek.

Ödemeyi vergi dairesinden yapmak zorunda değilsiniz. Düzenlenmiş olan yeni MTV bedelini, internet üzerinden de, bankalar aracılığı ile de yatırabilirsiniz.

Eğer bu düzeltme işlemi Ocak Ayı'nda yapıldı ise, Temmuz Ayı'nda başvurmaya gerek yok.

Ocak AYı'nda yapılmadı, Temmuz'da ilk defa yapılıyorsa ve Ocak Ayı'nda normal vergi ödedi iseniz, mahsup işlemi yapılır. Yani hem temmuz vergisi düşer hem de Ocak Yı'ndan fazla alınmış tutar Temmuz vergisinden düşülür.

Bu işlem model yılı ve motor hacmi baz alınarak MTV'si hesaplanan araçlar için yapılabilir, diğer araçlar yararlanamaz.

Genel olarak Model yılı eski ve 2.000 veya daha büyük hacime sahip motorlu araçlarda indirim yakalanır. Bu nedenle özellikle 1.4 veya 1.6 motor araç sahiplerini konu çok ilgilendirmez.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Anıl Kandemir

Yarın güzelce halledeyim , bir soru daha sorayım , peki Vergi Dairesine benmi gitmem gerekiyor , yoksa başka birini yollasam halledebilirler mi ?

Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

Merhaba benim araç 2001 model 2.0 ghia sedan ov. tsrsb.org.tr değerine baktığımda kasko değeri 14950 TL görünüyor herhangi bir indirimden yararlabilirmiyim.288 TL görünüyor temmuz vergisi

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Merhaba benim araç 2001 model 2.0 ghia sedan ov. tsrsb.org.tr değerine baktığımda kasko değeri 14950 TL görünüyor herhangi bir indirimden yararlabilirmiyim.288 TL görünüyor temmuz vergisi

%5 747TL tutuyor aracınız. Ödediğiniz vergi 576TL yani yararlanamazsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Demirezen

%5 747TL tutuyor aracınız. Ödediğiniz vergi 576TL yani yararlanamazsınız.

Süha bey bende öyle hesaplamıştım, direk %5 alınıyor yani hımm.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu listede ocaktaki değere bakılıyordu galiba. Ocak listesindeki bedel üzerinden hesap yapılıyor diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...