İçeriğe Yönlendir

Ben De Gündüz Ledleri Taktım.

Onur Efe

Recommended Posts

Onur Efe
(düzenlendi)

MS design orijinal ford fiesta ürünü olan gündüz farlarım elime ulaştı ve dün akşam iş çıkışı montaja giriştik.

Ancak parklar yanmadan far sensörü otomatikteyken sadece bu ledlerin sürekli yanmasını ve diğer konumlardayken farlar ve parklarla yanmasını nasıl sağlayabiliriz.

Mevcut durumda parklara bağladım ve farlar ve parklar yanarken yanıyor sedece.

20120713073807.th.jpg

20120713073800.th.jpg

20120713073733.th.jpg

20120713073723.th.jpg

20120712194654.th.jpg

20120712194646.th.jpg

20120712190858.th.jpg

20120712190850.th.jpg

20120712190838.th.jpg

20120712185433.th.jpg

20120712184919.th.jpg

20120712184845.th.jpg

tarihinde Onur Efe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Şöyle bir mantık yürüteyim bende... Dikkat ettiyseniz teypte gündüz farı diye bir bölüm var... Yani farları açtığınızda araç içi ışıklar teyp göstergeleri kısık yanar... Kapalı konumdayken ışık şiddeti artar... Oradan yola çıkarak bence birşeyler yapabilirsiniz... Bu arada araca yakışmış güle güle kullanın kaça malettiniz ve nereden temin ettiniz... ?

Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

Bence de güzel olmuş. :nazar: Lakin keşke orginal tamponu kestirmeden bir şeyler yapılabilseydi daha sağlıklı olurdu diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Efe
(düzenlendi)

Şöyle bir mantık yürüteyim bende... Dikkat ettiyseniz teypte gündüz farı diye bir bölüm var... Yani farları açtığınızda araç içi ışıklar teyp göstergeleri kısık yanar... Kapalı konumdayken ışık şiddeti artar... Oradan yola çıkarak bence birşeyler yapabilirsiniz... Bu arada araca yakışmış güle güle kullanın kaça malettiniz ve nereden temin ettiniz... ?

Bununla ilgili bir elektrikçiye danışacağım artık. Orjinalinde 2 faz bi şase balantısı var. biri kontak açık bağlanıyor ve kontak açıldığı an sürekli yanıyor. Farlar açıldığındaysa sönüyor. Tabi bu durum bize ters olduğu için farklı bağlantı denedik.

Bence de güzel olmuş. :nazar: Lakin keşke orginal tamponu kestirmeden bir şeyler yapılabilseydi daha sağlıklı olurdu diye düşünüyorum.

Orjinal olarak montaj talimatında tamponun kesilerek yapıştırılası zorunlu malesef.

Fiyat olarak maliyeti bana sıfır oldu.

Arkadaşım Ford Almanyada. Servislerden 1 takım benim için rica etmiş ayarladılar aracın orjinal rengilne boyalı. Bu parça çin malı falan değil. MS design ın ford için onaylı olarak ürettiği aksesuar parçasıdır. Ayrıca ms design ST lerin maspiyel ve spoilerlerini de üretmektedir. Gerçek fiyaına gelince bu takımım Bayi liste fiyatı 200 EUR civarındadır. Başarabilirsem fiyat listesini ekleyeceğim birazdan.

tarihinde Onur Efe tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Efe

Ford gündüz farı listesi pdf formatında buraya nasıl eklerim

Yorum bağlantısı
Ozan Akkaya
(düzenlendi)

Bununla ilgili bir elektrikçiye danışacağım artık. Orjinalinde 2 faz bi şase balantısı var. biri kontak açık bağlanıyor ve kontak açıldığı an sürekli yanıyor. Farlar açıldığındaysa sönüyor. Tabi bu durum bize ters olduğu için farklı bağlantı denedik.

Onur bey, olması gereken bu değil mi? Farlar açılınca gündüz farının ışık şiddetinin azalması için devre takılıyor, bunun ile ilgili Mehmet ve Talip abilerin konuları vardı.

http://www.fordclubt...ndeo-gndz-fari/

http://www.fordclubt...16#entry1519016

Bende far sensörü modülü var, kontak açıldığında fündüz farının sürekli yanması ve modül ile hava karardığında normal farların yanıp gündüz farının sönmesi için Talip abinin verdiği şemayı ekliyorum, belki faydası olur.

adsz-ozan.jpg

tarihinde Ozan Akkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Efe

Onur bey, olması gereken bu değil mi? Farlar açılınca gündüz farının ışık şiddetinin azalması için devre takılıyor, bunun ile ilgili Mehmet ve Talip abilerin konuları vardı.

http://www.fordclubt...ndeo-gndz-fari/

http://www.fordclubt...16#entry1519016

Bende far sensörü modülü var, kontak açıldığında fündüz farının sürekli yanması ve modül ile hava karardığında normal farların yanıp gündüz farının sönmesi için Talip abinin verdiği şemayı ekliyorum, belki faydası olur.

adsz-ozan.jpg

Teşekkürler şema için. Orjinal bağlantısında kontak açıldığında kırmızı uca kontak elektrik veriyorsunuz. Beyaz uca da park bağlanıyor. Bu durumda farlar devreye girince ledler sönüyor. Sanırım orjinal şekli gece kimseyi rahatsız etmemek için daha uygun. Ancak ben biraz istediğim zaman yansın istediğim zaman sönsün istiyorum. bu durum da yeni anahtarlama gerektirecek. İyisi mi orjinal şeklini bağlayayım. zaten zenon kullanmadığım için renk biraz ayırıyor. Bunlar da adı üstünde gündüz farı :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...

Çok orjinal olmuş ancak tamponun dayanıklılğı bu işlemle düşer mi ? Sanki mukavviyeti azalabilir gibime geldi. Uygulama olarak gerçekten çok güzel. Fiyatı ise el yakıyormuş. :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Maşallah ;nazar:

ben derimki Talip kardeşimle görüş acil bir modül al taktır.

bugün benimki elime ulaştı ve takdırdım. montajı çok kolay, kontağı açtığınızda gündüz farı devreye giriyor, farları açtığınızda kısık olarak yanıyor.

Yorum bağlantısı
Mert Dinçol

Herkesin zevki kendine göredir tabi ama asla aracımın tamponunu deldiremezdim sanırım :) Yine de farklı bir uygulama olmuş değişik olmuş nazar değmesin güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Onur Efe

Tampon güvenliği konusunda süpheniz olmasın. MS design st lerin body kitlerini üreten ve bir çok spor aksesuar üreten orjinal yan sanayidir. Bu gündüz ledleri tamponun mukavemetini olumyu yönde arttırdığı gibi zaten tampon malzemesiyle aynı malzemeden üretilmiştir. Bu arada orjinal halinde dayanıklılık demişken 2mm abs plastik altı bomboş oranın :) Farı çıkardığınız bir gün bakın.

Bende orjinale müdahale etmeyi sevmem ama bu işin orjinali bu. Muhtemelen makyajlısı çıkarsa bu kasaların bunlardan koyar fabrika.

Modül meselesine gelince gece kısık yanması hoş olabilir. Şu anda farlar yanınca sönüyor direk. Ama gündüz kullanıyorum sonuçta :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...