İçeriğe Yönlendir

Ben Aracı Görmedim! Neden Acaba?' Nın Cevabı

Hikmet Demirtaş

Recommended Posts

Hikmet Demirtaş

Bel ki daha önce de paylaşılmış olabilir, konu yabancı gelmedi, arattım bulamaddım. ikinci kez olsa bile tekrarında fayda vardır diye düşündüm. Yöneticiler kaldırabilir veya birlşetirebilirler.Kazasız sürüşler.

http://www.mailce.com/goz-ve-dikkat-testi.html

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Çok açıklayıcı ve öğretici bir konu olmuş. Nedeni ni anlamış oldum ;) ilginç gerçekten

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

geçen hafta bizzat yaşadım benzer bir durum.haliç köprüsü bakımda olduğundantopkapı istikametinde haliç köprüsüne girmeden sağa halıcıoğlu sapağına döndüm,200 metre sonra trafik lambası olmayan kavşak benzeri yoldan sola karşıya dönerken yolu kontrol etmeme rağmen yola girdikten sonra solumdan bir taksinin hızla geldiğini gördüm.ben de hızlanıp geçtim ama o taksiyi bakmama rağmen görmemeiştim ve yavaş kalsam bana çarpabilirdi,hatta sürücüsü kızgın bir bakış bile attı :rolleyes:

kendi kendime defalarca söylendim,nasıl görmedim ben o taksiyi diye.böyle görmemişim :blush:

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Benimde başıma çok gelmiştir. Baktığım halde görmediğim araçlar, bir kaç defasında da hatalı duruma düşmüşümdür, çok şükür kazaya sebep olmadım ama gerçekten görmemiştim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

geçen hafta bizzat yaşadım benzer bir durum.haliç köprüsü bakımda olduğundantopkapı istikametinde haliç köprüsüne girmeden sağa halıcıoğlu sapağına döndüm,200 metre sonra trafik lambası olmayan kavşak benzeri yoldan sola karşıya dönerken yolu kontrol etmeme rağmen yola girdikten sonra solumdan bir taksinin hızla geldiğini gördüm.ben de hızlanıp geçtim ama o taksiyi bakmama rağmen görmemeiştim ve yavaş kalsam bana çarpabilirdi,hatta sürücüsü kızgın bir bakış bile attı :rolleyes:

kendi kendime defalarca söylendim,nasıl görmedim ben o taksiyi diye.böyle görmemişim :blush:

Benzer durumlar bende de oluyor.Hatta bazen yandan araba geliyormuş gibi panikliyorum.Dikkat dağınıklığı olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben de bir kez baktığım halde görmemiştim..

En son sellektörleri görünce aklım başıma gelmişti... Farlarınızı yakınız...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Arabayı hareket ettirmeden ilk yaptığım iş emniyet kemeri daha sonra farları yakmak olur.Alışkanlık olmuş.İşin garibi Oktay abiye 3 saat süren bir operasyonla far sensörü taktırdım :D :D

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Konu daha önce Fatih Ada tarafından paylaşılmıştı yine hatırlatma oldu bizlere... Fark edilmek için '' farınızda açık olsun yolunuzda '' :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

gece gündüz 7/24 farlarım açıktır.öyle ki,far düğmesini bile kapatmam. (şimdi arkadaşlarımız haklı olarak uyaracaklar,kontağı çevirmeden önce farları kapa,aşırı gerilim ampullerin geçmesine sebep olur diye,ama ben bunu kabullenip göz ardı ediyorum). o yüzden far senserünü bile kullanma fırsatım olmuyor :rolleyes:

yalnız bunun beni üzen tek tarafı,sürekli açık olan farlar,far aynalarını ve camını içten karartıyor.sanıyorum ısı sebebiyle.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
Ben de bir kez baktığım halde görmemiştim.. En son sellektörleri görünce aklım başıma gelmişti... Farlarınızı yakınız...

Bu yüzden bende tik oldu far yakmak, hop elim far anahtarına gidiyor son 1 aydan beri. Hiç olmasa bile parkları yakıyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Sabri Alemdaroğlu

Öncelikle herkese merhabalar. Benim bildiğim kadarı ile aracımızın hızı arttıkça biz daha da ileri bakmak ve odaklanmak zorunda kalıyoruz. Bildiğim kadarı ile buna "tünel etkisi" deniyordu sanırım. Bu yüzden çevresel etkileri kontrol edemez bir hal almış oluyoruz ve uzağa odaklandığımız için sağdan soldan yola çıkan motor,araba vs farkında olmayabiliyoruz. Hızımızı optimum şekilde aracı ve kendimizi kontrol altında tutabilicek şekilde ayarlamamızın doğru olacağını düşünüyorum

saygılar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...