İçeriğe Yönlendir

Otomatik Cam Ve Ayna Kapama Mümkünmü?

Soner Demirel

Recommended Posts

Soner Demirel

Arkadaşlar bazı otomatik cam kapama modülleri var. Onlar kuga için uyarmı acaba? Birde cama ekstra olarak otomatik ayna kapamayıda ekleyebilirmiyiz? Varmıdır bilgisi olan?

Yorum bağlantısı
Soner Demirel

Lada nivamı bu hocam manuel olsun :) Otomatik tüm kolları aynalarda otomatik ama açıp kapamak için tuşu var. Ayna tuşu ile camları kapatan kabloyu ayn yere bağlayınca iş görür sanırım. ama iyi bir elektrikçi lazım dediğiniz gibi.

Yorum bağlantısı
Murat Yağan

Aynaları kapatmayı bence kapı kilidi ile entegre etmek lazım camlarla alakasız olur gibi

Yani arabayı kumandayla kilitlediğimizde aynalarda otomatik kapanacak ancak arabaya binince içerden kapıyı kilitlediğimizde aynalarda otomatik kapanır sanki karıştı kafam valla Kumanda da kapamaya ikinci defa basıp biraz basılı tuttumuzda 4 camda açıksa otomatik kapanıyor (açarkende ikinci def basıp biraz basılı tutarsak tüm camlar otomatik açılıyor) o moda mı entegre edilmesi gerekiyorki, o da sanki yazılımla ilgili birşey... Bilen bir arkadaş mutlaka vardır.

Yorum bağlantısı
Soner Demirel

Hiç denemedim. Kendinden varmı cam kaldırma olayı? Eski Citroen aracımda vardı mesela cam açık kalsada kumandadaki kilitleme tuşuna 2-3saniye basınca camlarda kapanıyodu. kugada hiç denemedim.

Yorum bağlantısı
Murat Yağan

Hiç denemedim. Kendinden varmı cam kaldırma olayı? Eski Citroen aracımda vardı mesela cam açık kalsada kumandadaki kilitleme tuşuna 2-3saniye basınca camlarda kapanıyodu. kugada hiç denemedim.

Var var daha zamanla keşfedeceğin başka şeylerde çıkacaktır Ör. Home follow olayı yok diye biliyordum ben baktımki arabayı durdurunca selektör kolunu yukarı çekip bırakınca farlar yanıyor tekrar kolu çekince sönüyor ama arabayı gece park ettin ve motoru durdurdun kolu çekiyorsun farlar açılıyor ve sana home follow oluyor arabayı kumandayla kilitliyorsun farlar hala açık. sanırım 30 sn ya da 1 dk da kendiliğinden kapanıyor... Mesela arka paspasların altındaki gözleride sonradan keşfetmiştim :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

başlığı okuyunca "allah allah ne yapacak ki modüülü" dedim.cam açma kapama kumandada %99,99 vardır.2 kere basmaya da gerek yok.kapı açma tuşuna basılı tutun açmaya başlar,yarıdayken tekrar basın,olduğu yerde durur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Soner Demirel

cam olayı güzelmiş ben onu bilmiyordum hiçte denemedim açıkçası:) Öğrendiğim iyi oldu. Keşke aynayıda ekleselermiş. Aynaların otomatik katlanma imkanı varken aracı kilitleyincede kapanma olmalıydı bence. Önceki 2 aracımdada vardı bunda aynalar açık kalınca bi acayip geliyor bana. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yurt dışından ayna getirtti + elektrikçide çalışma yapıldı, yazılım işi değil

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Camları otomatik kapamalı yapmasanız iyi olur. icap ettiğinde camı aralık bırakma gibi bir şans olamıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Camları otomatik kapamalı yapmasanız iyi olur. icap ettiğinde camı aralık bırakma gibi bir şans olamıyor.

Kumandaya açmaya 3 sn basılı tutunca kapatıyor ya da açıyor istediğin hizaya gelince bir daha basıyorsun duruyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kumandaya açmaya 3 sn basılı tutunca kapatıyor ya da açıyor istediğin hizaya gelince bir daha basıyorsun duruyor.

Gayet güvenli.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ayna kapamayı istenildiğinde iptal edebilmek için bir düğme koymayı ihmal etmeyin.. Karlı buzlu günlerde başa dert olur ;)

Yorum bağlantısı
Soner Demirel

Bundan önceki iki aracımdada aynalar kilitleyince otomatik kapanırdı. İkiside çok soğuk kar kış gördü. Bulgaristan'da balkan soğuğu yedi yinede aynalar sorun etmedi :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...