İçeriğe Yönlendir

Ford Fusion 2005 Bakım Önerisi

Y.Serdar Sağlam

Recommended Posts

Y.Serdar Sağlam

Merhaba;

2005 model fusion sahibiyim, tatile çıkmadan önce bakım yaptırmak istiyorum. Aşağıda sıraladıklarımın tamamı kontrol edilmeli mi ? Ve son olarak Ford Fusion konusunda uzman, bakım için önerebileceğiniz bir yer var mı ?

(Motor Yağı, Yağ Filtresi, Hava Filtresi, Polen Filtresi, Yakıt Filtresi, Buji, V Kayışı, Şanzuman Yağı, Şanzuman Yağ Filtresi, Triger Seti)

Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Y.Serdar Sağlam

105.000 Km'de "Motor Yağı, Yağ Filtresi, Hava Filtresi" değiştirmiş diye söylendi. 1 yıla yakın zamandır kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Y.Serdar Sağlam

Araba da sorun yok sadece uzun yola ilk kez çıkacağım için gerekli mi onu öğrenmek istiyorum. Bu detayları http://www.sahsuvaroglu.com.tr/otomobil/tr/?id=bakim-ve-periyotlar#10 bu adresten aldım. Uzun yol öncesi bir şey yapmam gerekir mi bu tarz bir bakım yani onu merak ediyorum. Daha önce de kendim bakım yaptırmadığım için önlem almak istiyorum.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Şanzıman yağı değiştirmek için bir problem olması gerekiyor, triger seti zaten 90 binde değişmiş olması gerekiyordu, bu durumda yağ bakımı yapmanız yeterli, yağ ve filtreleri değiştirin havasına suyuna baktırın, lastiklerinizi kontrol edin 20-30 TL verip balans yaptırın ki İstanbul'da şu zamanda balanslar ayarı bozulmuş olabilir.

Uzun yol için gerekli CD leri ayarlayın, termos ile sıcak su koyup yolda kahve yapmak için hazırlayın, yola çıkmadan iyice uyuyun, mümkünse gündüz gidin, geçtiğiniz yörelerdeki apaçilere uyup sürat sınırını aşmayın, yol çalışmalarına dikkat edin. Radarlar ile dost kalın. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Y.Serdar Sağlam
(düzenlendi)

Otomatik şanzımanım trafikte mahvolmuştu, arabamda ilk bozulan o oldu zaten :) o zaman şanzıman yağına gerek yok dediğin gibi. Lastiklerim yeni, balansa da gerek yok bence şimdilik. Uzun yol şarkıları hazır, tavsiyelerin için teşekkürler Hüseyin :)

tarihinde Y.Serdar Sağlam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Merhaba;

2005 model fusion sahibiyim, tatile çıkmadan önce bakım yaptırmak istiyorum. Aşağıda sıraladıklarımın tamamı kontrol edilmeli mi ? Ve son olarak Ford Fusion konusunda uzman, bakım için önerebileceğiniz bir yer var mı ?

(Motor Yağı, Yağ Filtresi, Hava Filtresi, Polen Filtresi, Yakıt Filtresi, Buji, V Kayışı, Şanzuman Yağı, Şanzuman Yağ Filtresi, Triger Seti)

Şimdiden teşekkürler...

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/223690-osman-ve-fatih-maslakta/

Osman Usta halleder

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
M.Volkan Özbek

Şanzıman yağına nerden nasıl bakılıyor peki nasıl kontrol ediliyor. 2004 model aracım var o tarihten beri eminim şanzıman yağı değişmemiştir. Bununda bir periyodu yok mu motor yağı gibi. Ayrıca motor yağı değişimim az kaldı. Castrol magnatech 5-30 kullanıyordum a1 serisi performans için fordun önerdiği motor yağı falan yazıyor üzerinde. Bugün başka bir araca 5-40 edge koydum tam sentetik kendi aracımada 5-40 koysam zararı olur mu acaba?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...