İçeriğe Yönlendir

Yeni Fiestanın Motor Kısmından Gelen Mazot Kokusu Ve Direksiyon Sorunu

İlker Kadılar

Recommended Posts

İlker Kadılar
(düzenlendi)

Aracı dün aldık 2011 garanti kapsamında dizel fiesta 28500 kmde kısmetse pazartesi bakıma girecek.kafama takılan sorunlar..

1- motor kısmından gelen mazot kokusu

2-dönmek için direksiyonu çevirdiğimde elimle direksiyonda hissettiğim vuruntu yada tıkırdama oluyor..

Cevazplarınız için şimdiden çok teşekkürler..

tarihinde İlker Kadılar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Aracı dün aldık 2011 garanti kapsamında dizel fiesta 28500 kmde kısmetse pazartesi bakıma girecek.kafama takılan sorunlar..

1- motor kısmından gelen mazot kokusu

2-dönmek için direksiyonu çevirdiğimde elimle direksiyonda hissettiğim vuruntu yada tıkırdama oluyor..

Cevazplarınız için şimdiden çok teşekkürler..

hayırlı olsun

1- motoru temizlemek için mazot kullanmış olabilirler (biriken yağı kiri söker)-ama olmayadabilir,bu seçeneği aklınızda tutaak gerekli kontrolleri yapın-yaptırn

2-direksiyondaki ses,durduk yerde mi geliyor,ya da çok yavaş giderken .amrtisör takozu sorunu olabilir.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Mazot kokusu akla ilk önce enjektör kaçırmasını getiriyor..Fiestanın bu konuda vukuatları çok bildiğim kadarıyle

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

hayırlı olsun

1- motoru temizlemek için mazot kullanmış olabilirler (biriken yağı kiri söker)-ama olmayadabilir,bu seçeneği aklınızda tutaak gerekli kontrolleri yapın-yaptırn

2-direksiyondaki ses,durduk yerde mi geliyor,ya da çok yavaş giderken .amrtisör takozu sorunu olabilir.

motorda herhangi bir yıkama yok çünkü tozlu ve kirli duruyor..direksiyondan gelen ses giderkende olduğu yerde dururkende direksiyonu çevirince ses geliyor..

Yorum bağlantısı
İlhan Kayım
(düzenlendi)

Aracınız hayırlı olsun.Mazot kokusu enjektör oringlerinin kaçırmasından kaynaklı olabilir.Oringler değişmesi gerekir.Aynı zamanda direksiyonunuzdaki sıkıntı ise direksiyon kolonundan geliyor olabilir.Büyük ihtimal yağlama sorunu giderir.

tarihinde İlhan Kayım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İlker bey hayırlı olsun araç

Direksiyondaki tıkırtı hayra alamet değil valla. Ankara'da yok mu ustamız ya?

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

İlker bey hayırlı olsun araç

Direksiyondaki tıkırtı hayra alamet değil valla. Ankara'da yok mu ustamız ya?

teşekkürler..

araç garantili serviste pazartesi bakılacak ama şimdeden bilmek daha iyi olur diye siz dostlarım la paşlaşmak istedim.:)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

teşekkürler..

araç garantili serviste pazartesi bakılacak ama şimdeden bilmek daha iyi olur diye siz dostlarım la paşlaşmak istedim. :)

Oooo, bende üzülmüştüm direksiyonda sıkıntı var diye :)

Gerçi muhtemelen Ford bu tıkırtıyı duymayacak veya duyduğu halde normal diyecek ama...

Yorum bağlantısı
Taner Yoldaş

kokuyu bilemiyorum ama direksiyon tıkırtısı fiestanın klasik sorunu ama merak etmeyin serviste 5 dk içerisinde hallediyorlar, sanırım direksiyon mili yada pompasının oralarda yağlama yapılıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Mazot kokusu enjektör oringlerinden kaynaklanıyor serviste garanti kapmasında değişimi yapılır... 2.5 saat kadar bir vaktinizi alır... Direksiyondan gelen seste milden kaynaklanıyor bu şekilde sorunlarınızı dile getirirseniz size yardımcı olurlar... aracınız hayırlı olsun... :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

2.5 saat geri dönüş oringi değişimimi, getir ben sana 10 bilemedin 15 dk. da değişeyim, 1.2 tl. de malzeme parası hazırla :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Aracınız hayırlı olsun.Mazot kokusu enjektör oringlerinin kaçırmasından kaynaklı olabilir.Oringler değişmesi gerekir.Aynı zamanda direksiyonunuzdaki sıkıntı ise direksiyon kolonundan geliyor olabilir.Büyük ihtimal yağlama sorunu giderir.

Mazot kokusu enjektör oringlerinden kaynaklanıyor serviste garanti kapmasında değişimi yapılır... 2.5 saat kadar bir vaktinizi alır... Direksiyondan gelen seste milden kaynaklanıyor bu şekilde sorunlarınızı dile getirirseniz size yardımcı olurlar... aracınız hayırlı olsun... :)

yazılanlara tamamen katılıyorum, benim Fiesta da garanti kapsamında. Aracı satan arkadaş hidroliği dandik yeşil hidrolik ile tamamlamış aynı şekilde antifirizi de üzerine ekleme yaparak bozmuş. Aracı görmeden almanın bedeli oldu. Klima gazını da lpg katkılı ile tamamlatmış, belki iyilik yaptığını düşünmüş ama bana 300 TL'ye mal olacak. Fren hidroliğini değiştirdim, soğutma suyu tankını da temizlettim kırmızı antifiriz eklendi yetkili serviste yıllık bakımları yapılırken. Klimaya, havalandırmaya söylememe rağmen bakmamışlar. Onu da bir ara halledeceğim, siz de bir kontrol edin derim. 2nci el süprizleri, bu arada aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

Mozot kokusu ve direksiyon sorunu aynen bahsettiğiniz gibiymiş.. servis garantiden hallettii

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Çıkmazkara

aynı direksiyon sorunu benim aracımda da vardı fakat ben garantiden hallolduğunu garantim bitince öğrendim:) dışarda 250liraya hallettirdim:) mazot sorununu ben daha çözemedim müsait bi zamanda dediğiniz gibi bende enjektör oringlerini değiştireyim:)

Yorum bağlantısı
İlker Kadılar

Konuyu sabitmi yasak acaba her yeni fiestanın kronik sorunuymuş..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...