İçeriğe Yönlendir

Serviste Kaza Olayı

Yakup Doğu Timuçin

Recommended Posts

Yakup Doğu Timuçin

başıma gelen bir olay hakkında siz değerli site üyelerinden bilgi, öneri almak istedim

aracım focus 2011 tdci coll 109 hp HB 30000 km bakımı için servise bıraktım aracım servisteyken servis personeli tarafından darbe alıyor ve sağ çamurluk değişiyor ve sağ kapıda hasar var ne yapmalıyım nasıl bir yol izlemeliyim yada talep edebileceğim bişe varmı yardımcı olursanız sevinirim keza arabadan soğudum kız gibiydi...

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Çok kötü bir durum geçmiş olsun .. Sizden habersiz mi onarımı yapılmış.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

30000 km bakımı için servise bıraktım

evet habersiz

İyi bakmışlar !

Hangi servis bu ? Ahmet (Kıyak) abininde güzel müsabetleri var oradaki servislerin biri ile !

Yorum bağlantısı
Yakup Doğu Timuçin

İyi bakmışlar !

Hangi servis bu ? Ahmet (Kıyak) abininde güzel müsabetleri var oradaki servislerin biri ile !

diyarbakır

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

evet habersiz

Al işte bu ford servisleri hep aynı heryerde aynı canınızı sıkmak gibi olmasında abi bence yapacak bişey kalmamış..

Yorum bağlantısı
Yakup Doğu Timuçin

+1

tam benim aklima gelmişti.

Al işte bu ford servisleri hep aynı heryerde aynı canınızı sıkmak gibi olmasında abi bence yapacak bişey kalmamış..

ben arabayı teslim almadım almamda öyle görünüyor

Çok kötü bir durum geçmiş olsun .. Sizden habersiz mi onarımı yapılmış.

sağol

Yorum bağlantısı
Emin Önal

diyarbakır

İlk aklıma gelen, servisten olayı detaylı anlatan kaşe imzalı bir belge alıp, değer kaybı davası ile başlanabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Aracınızı teslim almayın, galiba değer kaybı davası açılabiliyor diye biliyorum.

Bu arada servis çamurluk ve kapyı dağatacak kadar nerede hızlanmış ve kaza yapmış anlamadım, aracınızı servis dışına çıkarmış olabilirler.

Yorum bağlantısı
Gündüz Can Yılmaz

Almayın, çarpma kasten olmaz ama onu habersiz değiştirmek ayıp oğlu ayıp. Benim arabamı çarpsalar çok üzülürüm, benim arabamın bir parçasını bu şekilde değiştirseler küplere binerim. Daha 30bin de imiş arabanız. Noter mi tescil eder bu durumu onu bilmiyorum ama durumu tescillendirip mahkemeye verin derim. Mahkeme süreci uzar gider arabanızı bu şekilde alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

+1

tam benim aklima gelmişti.

Nasil kalmamiş.

Arkadaşim sonuna kadar hakkini savun.abilerimiz yazar buraya ne yapmaniz gerekeceğini.

Yaptıklarına baksana abi hem arabayı haşat et hem sahibine haber vermeden onar hadi bu kaza sonuçta ordakilerde robot değil insan böyle şeyler olması normaldir ama davranışa baksanıza arabayı habersiz onarıyolar bunların hepsi aynı ne diyarbakır ne başka biyer hiç farketmiyo ..

Yorum bağlantısı
Yakup Doğu Timuçin

Aracınızı teslim almayın, galiba değer kaybı davası açılabiliyor diye biliyorum.

Bu arada servis çamurluk ve kapyı dağatacak kadar nerede hızlanmış ve kaza yapmış anlamadım, aracınızı servis dışına çıkarmış olabilirler.

Almayın, çarpma kasten olmaz ama onu habersiz değiştirmek ayıp oğlu ayıp. Benim arabamı çarpsalar çok üzülürüm, benim arabamın bir parçasını bu şekilde değiştirseler küplere binerim. Daha 30bin de imiş arabanız. Noter mi tescil eder bu durumu onu bilmiyorum ama durumu tescillendirip mahkemeye verin derim. Mahkeme süreci uzar gider arabanızı bu şekilde alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Yaptıklarına baksana abi hem arabayı haşat et hem sahibine haber vermeden onar hadi bu kaza sonuçta ordakilerde robot değil insan böyle şeyler olması normaldir ama davranışa baksanıza arabayı habersiz onarıyolar bunların hepsi aynı ne diyarbakır ne başka biyer hiç farketmiyo ..

İşte bizde buna karşiyiz zaten.

Hakkini arayacak vatandaş.yapacak birşey kalmamiş deyince yanliş olur bence.

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için heralde işin sonu karakolda bitecek gibi duruyor :)

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

inşallah düzgün bir şekilde zararınız karşılanır yakup bey.. Allah kimseyi düşürmesin bunların eline

Yorum bağlantısı
Yakup Doğu Timuçin

inşallah düzgün bir şekilde zararınız karşılanır yakup bey.. Allah kimseyi düşürmesin bunların eline

aminnnnn ben aracı almam heralde

ya bana aynı değerde kazasız araç verirler yada eşdeğer fiyattan satsınlar bu bahsettiğim darbeler sanırım aracın değerini yaklaşık 3000-4000 civarında düşürüyor

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Yetkili servis ise ford genel merkezi arayıp durumu bildirin bakalım , ne olacak.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

aminnnnn ben aracı almam heralde

ya bana aynı değerde kazasız araç verirler yada eşdeğer fiyattan satsınlar bu bahsettiğim darbeler sanırım aracın değerini yaklaşık 3000-4000 civarında düşürüyor

Düşürüyor abi o parçaları kaskodan takır takır değiştirince değerinde hiç bir kayıp olmaz ama aracı yapsınlar yarım saat sonra git ikinci ellerine bak fiyat nasıl düşüyoo..

Yorum bağlantısı
Yakup Doğu Timuçin

Yetkili servis ise ford genel merkezi arayıp durumu bildirin bakalım , ne olacak.

son çare olacak

Yorum bağlantısı
Burak Değer

Çok üzücü bi durum allah kimsenin başına getirmesin sonuna kadar hakkınızı arayın ...

Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Durumu belgeleyip değer kaybı davası açmalısınız yargıtayın konuyla ilgili kararları var.Dava açmadan önce ihtarname gönderin veya tanıdık bir avukat varsa aratın anlaşma yoluna gidin.Birde direk patronla görüşün 100 de 100 kazanacağınız bir dava mahkeme masrafları ve bilirkişi ücretlerini de karşı taraf öder anlaşmak onlar için de en iyisi.

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Servislerin işyeri kaskosu var oradan aracı perte çıkartıp yenisi isteye bilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu tip durumlar için servislerin sigortaları var. Ayrıca aracı bırakırken bazı durumları peşinen kabul etmiş oluyorsunuz galiba...

Yorum bağlantısı
Gündüz Can Yılmaz
Servislerin işyeri kaskosu var oradan aracı perte çıkartıp yenisi isteye bilirsiniz.

böyle bir imkan varsa çok güzel olur

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Servise aracı bırakırken imzalatılan kağıtta yazılanları iyice okumak lazım.Orada yazılanlar çok önemli.

Sani nin dediği gibi bazı durumları peşinen kabul ediyoruz.

Yorum bağlantısı

Serviste oluyor böyle şeyler.

Bu sadece özel yada yetkili diyede ayrılmaz.

İstenilerek yapılan bişi değil sonuçta.

Bi anlık dalgınlıktır zaten kazalara sebebiyet veren.

Kim isteyerek arabasını yada birinin arabasını vurmuş?

Servisler zaten kaskoludur Kaskodan sizin aracınızı yapar,

Fakat burda servisin yaptığı ayıp ; Size haber verilmemesidir.

Müşterinin bilgisi olmadan park ampülü bile değişmez.

Kaldıki böyle bi olayda müşteri aranıp bilgisi verilmesi gereklidir.

Yorum bağlantısı

Bu tip durumlar için servislerin sigortaları var. Ayrıca aracı bırakırken bazı durumları peşinen kabul etmiş oluyorsunuz galiba...

Ben geçen hafta servise aracı bırakırken imza attığım kağıtta,test sürüşüne çıkabilir ibaresini işaretlemedim.aracı servisten almaya gittiğimde'de ustaya bilmiyormuş gibi sordum,test sürüşü yaptınızmı sıkıntı varmı gibilerinden,ustada'da onay vermediğiniz için test sürüşü yapmadık dedi.sizde farkında olmadan böyle bir yazıya imzanızı attıysanız bunu delil olarak kullanabilirler.

Bu arada geçmiş olsun,hakkınızı sonuna kadar arayın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...