İçeriğe Yönlendir

Bu Araçlardan Hangisi Sizce?

Ataman Şimşek

12 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ataman Şimşek

Günaydın Arkadaşlar,

2007 Focus TDCI Trend sahibiyim. Çok da memnunum ancak araç 200bine geldiğinden daha düşük km'li bir araca geçiş yapmayı düşünüyorum. Kredi kullanmadan çıkabileceğim maksimum fiyat 40bin TL.

Aşağıdaki araçlardan siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

1) Mondeo 2008 Dizel Titanium

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2008-mondeo-dizel-otomatik-sadece-kimlikle-aracin-tamamina-kredi-93597087/detay/

2)Mondeo 2008 Dizel Trend

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2008-mondeo-dizel-otomatik-vites-aracin-tamamina-kredi-imkani-89551199/detay

3) 2010 Mondeo Benzinli Trend

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2010-mondeo-servis-bakimli-boyasiz-aracin-tamamina-kredi-94597558/detay/

3 araç da aynı galeride olduğundan hafta sonu 3'ünü aynı anda görme şansım olucak.

Önce sizlerden gelen yorumlar tabi...

Artıları eksileri?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Dizel tercih etmeye çalışırdım ben olsam ama gösterdiğiniz araçların kilometreleri yüksek.

Yakın zamanda kilometresi yüksek diye satma düşünceniz tekrar oluşabilir.

Belirttiğiniz rakama benzinli olabilir o yüzden bence.

Yorum bağlantısı

2 numara diyorum ben,km 90,000 de.1 numaradaki araçta güzel ama oda 140,000 km de.zaten aracınızı 200,000 km ye geldi diye elden çıkarıcaksınız o halde 1 numarayı almanın bir anlamı kalmıyor,3 numarada benzinden kaybetti :)

Yorum bağlantısı
Ataman Şimşek
(düzenlendi)

Öncelikle teşekkürler.

Toplantıya gireceğim için çabuk ve kısa yazdım, biraz daha açıklayıcı olayım da gelince bakarım tekrar. :)

2009'da almıştım arabamı, 60binde idi. Bu sene ortasına kadar iş dolayısıyla şehir dışı çok fazla yaptığım için 200bine geldi araba işte. Arabamızı çok seviyorum, çok da memnunum. Ancak şimdi şirket arabası var, eskisi kadar aktif km yapmayacak araç. Şehir içinde eşim kullanıcak, tatiller vs anca şehir dışı yapacak.

Bu arada bir iki sorum daha var.

1) titanyum'da hız sabitleme yok muydu?

2) araçların fiyatı piyasaya göre nasıl?

tarihinde Ataman şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

aslında bağcılar yerine başka yerlerden baksanız daha iyi ollur gibime geliyor

Yorum bağlantısı
Ataman Şimşek

aslında bağcılar yerine başka yerlerden baksanız daha iyi ollur gibime geliyor

Neden böyle dediniz?

Şimdiki arabamı da İstoç'dan almıştım da ondan soruyorum? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Fiyatları makul ancak, filodan ayrılma ihtimalleri yüksek. Hız sabitleyici 2.0 Dizel Mondeo'ların hepsinde standart. Bu kasa çok büyük şehir içinde ciddi park sorunu oluyor. Benim tavsiyem tercih Mondeo ise galeriden olmasın, eş kullanacaksa daha küçük bir araç olabilir. Kia Ceed Otm, Fiesta vs.

Yorum bağlantısı
Ataman Şimşek
(düzenlendi)

Fiyatları makul ancak, filodan ayrılma ihtimalleri yüksek. Hız sabitleyici 2.0 Dizel Mondeo'ların hepsinde standart. Bu kasa çok büyük şehir içinde ciddi park sorunu oluyor. Benim tavsiyem tercih Mondeo ise galeriden olmasın, eş kullanacaksa daha küçük bir araç olabilir. Kia Ceed Otm, Fiesta vs.

Eşim de eskiden küçük araba istiyordu ancak Focus'tan sonra o da HB'lerden vazgeçti. Hoş Sedan arabaya alışana kadar (arka park sensör yok) tampon bir kaç defa çizilmedi değil :D

Küçük araba pek bize göre değil. Hem bagaj olarak hem de ferahlık bakımından :fiuw:

HB alırsak F3 alabiliriz ancak tercihimi bir üst segment/daha düşük modelden yana kullanmayı tercih ettim. Yanlış mı bilmem :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ataman Şimşek
(düzenlendi)

galeriden yerine sahibinden diyorsunuz, mesaj alındı...

mantıklı tabi ama benim aracı da o zaman satmak için ayrı bir zamana ihtiyacım olacak.

mantıklı bir takas ve sıkı bir usta kontrolü ile galeri olabilir diye düşünmekteydim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
(düzenlendi)

Galeri alışverişte takas imkanı nedeniyle kolay oluyor, ancak aracınızı fiyatını makul tutarsanız kendiniz de kolaylıkla satabilirsiniz (gerçi ben daha biniciye araç satamadım, her gelene araç gösterecek ilgilenecek imkanım yok. Ama son 2 aracımı biniciden satın aldım-Mondeo "0" geldi)

İstanbul'dasın araç kontrolü kolay Osman ustamız var Maslak'ta,

Ben bazen Fiestayı tercih ediyorum kısa mesafelerde ama köprü geçeceksem mutlaka Mondeo'yu kullanıyorum. MK4 kasanın dizelini tavsiye ederim bir öncekini de kullanmış biri olarak.

tarihinde Ayhan Sırtıkara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Neden böyle dediniz?

Şimdiki arabamı da İstoç'dan almıştım da ondan soruyorum? :unsure2:

genelde mimlendikleri için bağcılardaki galeriler kilometre düşürme olsun filo cıkması gibi olaylar çok çıktından derim

Yorum bağlantısı
Onur Eski

Benzinli için pazarlık yapılıp lpg kit parası kurtarılmaya çalışılır,düşük kilometreli daha az gürultulu ve yüksek model yıllı araca binilir.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

1. seçenekte titaniumda esp yokken 2.de(trend) esp var görünüyor..

anlamadım :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ataman Şimşek
(düzenlendi)

galerilerin araba özelliklerini çok çok doğru girdiklerine inanmıyorum zaten.

o sebepten trend'de ESP var mı? titanium'da yok mu (standardlarında) her zaman kullananlar daha iyi bilirler.

aşağıda fordun sitesindeki son karşılaştırma tablosu linki var. ancak burdaki 3 aracın üretim yılları da farklı..o yüzden 2008 / 2010'da opsiyonel olan 2012'de standard olarak çıkabilir (mi?) karşımıza. bu daha da kafa karıştırır mı?

http://www.ford.com....2=1204983272998

ben kendi aracımı alırken galeri "yol bilgisayarı"nı işaretlemişti mesela ama ben trend'de olmadığını biliyordum.

Benim burda esas öğrenmek istediğim, mutlaka bu 3 modeli kullanan ya da araştıran vardır aramızda.

artıları eksileri (kendi aralarında) masaya yatırılabilir ise; dediğniz gibi güzel bir pazarlık ve dikkatli bir usta bakışı ile alınabilir en mantıklı olanı.

aracımı aslında değiştirmeyi çok düşünmüyordum. servisin de dediğine göre (tüm bakımları hep tam zamanında ve tam olması gibi yapıldı) bir bu kadar daha rahat dahat gider o araba. Ancak bir kere girdi bünyeye aracı değiştirme fikri, yiyip duruyor işte....

Yorum bağlantısı
Ataman Şimşek
(düzenlendi)

Günaydın Arkadaşlar,

2007 Focus TDCI Trend sahibiyim. Çok da memnunum ancak araç 200bine geldiğinden daha düşük km'li bir araca geçiş yapmayı düşünüyorum. Kredi kullanmadan çıkabileceğim maksimum fiyat 40bin TL.

Aşağıdaki araçlardan siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

1) Mondeo 2008 Dizel Titanium

http://www.sahibinde...93597087/detay/

2)Mondeo 2008 Dizel Trend

http://www.sahibinde...-89551199/detay

3) 2010 Mondeo Benzinli Trend

http://www.sahibinde...94597558/detay/

3 araç da aynı galeride olduğundan hafta sonu 3'ünü aynı anda görme şansım olucak.

Önce sizlerden gelen yorumlar tabi...

Artıları eksileri?

Bİr de anket yaptım. Sıralama yukarıdaki gibi....

Yorum bağlantısı
Ataman Şimşek

bu arada titanium da vsa işaretlenmiş. ki vsa ile esp'nin de aynı olduğunu düşünür isek :)

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Ben malesef vsa'nın ne olduğu konusunda biraz fransız kalıyorum :biggrin:

Aynı anlamı taşıyorsa sıkıntı yokmuş.. Ben de o yüzden şaşırdım titaniumda yok trend de var nasıl iş diye :)

Yorum bağlantısı
Ataman Şimşek

şu anda aradım galeriyi

titanyum olan satılmış.

yani 1 numara otomatik iptal.

kaldık 2 ve 3 arasında :)

Ben malesef vsa'nın ne olduğu konusunda biraz fransız kalıyorum :biggrin:

Aynı anlamı taşıyorsa sıkıntı yokmuş.. Ben de o yüzden şaşırdım titaniumda yok trend de var nasıl iş diye :)

valla ben de bilmiyordum da goggle amca sağolsun :)

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Bana kalırsa 3. iptal edin eğer bütçe de uygunsa 2. seçenektekini alın hayırlısıyla..

Hem dizel hemde rengi daha alımlı ve asaletli gösteriyor.. Tabi karar sizin yine de..

Yorum bağlantısı
Mahmut Kızıl

Arabanın genel kondisyonu iyiyse dizel titanium mondeo derim. 2. seçenek dizel trend mondeo. İyi fiyata iyi araba bulursanız kimin sattığının önemi yok.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...