İçeriğe Yönlendir

09 Model Fiestaya Et 20 Jant Olur Mu ?

Mutlu Çoban

Recommended Posts

Mutlu Çoban
(düzenlendi)

09 Modeil fiestama kormetal km165 jant beğendim bijon aralıkları uyuyor, bijon sayısı da uyuyor, jant çapı da uyuyor, yanak kalınlığını da beğendim gel gelelim ofset yani ET 20 bu jantın... Sorum şu ben bu jantı 09 model fiesta 1.4 tdcı titanium modele taktırabilir miyim ? Vereceğiniz cevaplar çok önemli çünkü kmlastik.com dan bu akşam siparişimi vermek istiyorum. teşekkür ederim cevaplar için...

tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
cvp - cevap. Lütfen kısaltma kullanmayınız.
Yorum bağlantısı
Mutlu Çoban

Araç Modeli : 2009 Fiesta 1.4 TDCI, 69 HP, 5K, TİTANIUM

Mevcut Jant Ebatı : 16 ''

Alacağım yeni jant: 15 '' yani 6.5x15 ,4x108, ET20

Fiesta 09 modelin ofset ölçülerini bilmiyorum, et 20 olan bu jantı çok beğendim, bijon aralıkları dahil her şey tutuyor, alırsam ofset muhabbeti çok sıkıntı yaratır mı ?

Yorum bağlantısı
Mutlu Çoban
(düzenlendi)

Acil yardım arkadaşlar :) çabuk karar vermem gerekiyor

tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bulduğunuz muhtemelen pejo jantıdır. ET değeri 10 birim düşürmek sıkıntı çıkarmıyor pek ama daha üstü düşer ise j değerininde farklı olması gerekir ki sürtme olmasın yada azalsın Biz focuslarda 52.5ET değeri kullanıyoruz örneğin ki fiesta da aynıdır diye düşünüyorum. Bu sebepten olmaz diyebilirim çok dışarda kalır ;)

Yorum bağlantısı
Mutlu Çoban

6.5 j hocam... peki sizde 09 fiestaların normal j ve et değerleri var mıdır ?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

6.5 j hocam... peki sizde 09 fiestaların normal j ve et değerleri var mıdır ?

ET35 fiestalarda en düşük değer olması gerekli. Orjinal değerini bilmiyorum lakin öğreniriz

..

FORD Fiesta IV 02.02- 5,5Jx14 4/108/63,3 47,5

FORD Fiesta IV/ST150 02.02- 6Jx15 4/108/63,3 52,5

ET değeri bunlarmış

Yorum bağlantısı
Mutlu Çoban
(düzenlendi)

Arkadaşlar ben lastikcim.com diye bir sitede benim alacağım jantın ET 37 sini buldum ancak jantın fotoğrafında 5 adet bujon görülüyor?

1. Kormetalin KM165 modelinin 15'', 4x108, ET35-40 arası var mıdır ?

screenshot2fay.png

Uploaded with ImageShack.us

tarihinde Mutlu Çoban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Hem 6.5 inç hem de 37 ET , muhtemelen lastikleriniz çamurluk dışına çıkacaktır ki , çok kötü bir görüntüye sebep olur. 6 inç bir jant bulursanız 35 ET'ye kadar jant bakabilirsiniz. Yeni kasanın orjinal değerlerini bilmiyorum da , bizim kasa için durum böyle. Ama çok fark olduğunu sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Hem 6.5 inç hem de 37 ET , muhtemelen lastikleriniz çamurluk dışına çıkacaktır ki , çok kötü bir görüntüye sebep olur. 6 inç bir jant bulursanız 35 ET'ye kadar jant bakabilirsiniz. Yeni kasanın orjinal değerlerini bilmiyorum da , bizim kasa için durum böyle. Ama çok fark olduğunu sanmıyorum.

Fiesta profu geldi tüm bilgileri kendisinden alırız ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mutlu Çoban
(düzenlendi)

Hocam kormetalin kendi sitesinde aplikasyonlar bölümünde fiesta için orijinal ölçülerin aşağıdaki gibi olduğu belirtilmiş ???

screenshot2wj.png

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Hocam kormetalin kendi sitesinde aplikasyonlar bölümünde fiesta için orijinal ölçülerin aşağıdaki gibi olduğu belirtilmiş ???

screenshot2wj.png

MK 5 mi MK 6 mı , hangi kasa içim olduğu belirtilmemiş burada.

Yorum bağlantısı
Mutlu Çoban
(düzenlendi)

Arkadaşlar sonunda jant ve lastik sorunumu hallettim. KM165 Black Diamond, 4x108 bijon aralığı, 6.5Jx15H2, ET37 jantlarımı İzmir 'Lastikcim' 'den aldım. Lastik olarak da 195/55/15'' 'GT Radial Champiore' aldım. Hepsi toplam 1400 TL - 6 Taksite geldi bana. Fotoğrafları ekliyorum. Fikir ve öneride bulunan tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum, umarım başka arkadaşlar için de buradaki bilgiler yardımcı olur.

dsc0375cq.jpg

dsc0376fr.jpg

Yorum bağlantısı
Mutlu Çoban
(düzenlendi)

Üstten görünüm

dsc0385b.jpg

Önden görünüm

dsc0382cw.jpg

Full görünüm

dsc03781t.jpg

Yorum bağlantısı
Mutlu Çoban

Bana hitap etmedi :) Hayırlı olsun :nazar:

Teşekkürler :) Ben çok beğendim valla, ayrıca konfor mükemmel oldu, dünya varmış yahu :)

Yorum bağlantısı
  • 9 yıl sonra...
Bahadır Taşpolat
Çağlar Bayur yazdı:

Vesile ile Et20 fordda sürtme yapar.

ağabey 2007 model 14 inç  fiesta jantı, 76 taunus'a olur mu 175/70/13 var Taunus'ta

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bahadır Taşpolat yazdı:

ağabey 2007 model 14 inç  fiesta jantı, 76 taunus'a olur mu 175/70/13 var Taunus'ta

Anadola verdim ben fiestadan çıkma jantı güzel oldu ama BBS di

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Anadola verdim ben fiestadan çıkma jantı güzel oldu ama BBS di

Çağlar abi ET40'tan küçük olmamalı yazmıştı sanırım bi yerde o yüzden bilemedim hatta pejoların 4x108'i uymuyormuş sanırım ET değeri Taunus'a

sürtme falan yapmadı dimi anadolda

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Bahadır Taşpolat yazdı:

Çağlar abi ET40'tan küçük olmamalı yazmıştı sanırım bi yerde o yüzden bilemedim hatta pejoların 4x108'i uymuyormuş sanırım ET değeri Taunus'a

sürtme falan yapmadı dimi anadolda

Fordlar olur pejo olmaz

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...