İçeriğe Yönlendir

Plakalara Göre Izlenimler :)

Misafir

Recommended Posts

Burada plakalara göre araç kullanım izlenimlerimizi yazsak nasıl olur? Güzel şeyler çıkacağına eminim.

Ayvalık bölgesinde yaşıyorum ve yaz aylarında çok kozmopolit biryer oluyor. Kendi izlenimlerim.

34 : Akıcı gidip kurallara genelde uyuyorlar. Kullandığı aracın boyunun 5 cm fazlası boşluğa arabayı bir şekilde park ederler. Trafiği karıştırdıklarını genelde görmedim.

06 : Acayip park etme sıkıntısı yaşıyorlar. Nerede önü, arkası yolda kalmış park vaziyetinde araba varsa genelde 06 oluyor.(Sanırım Ankara düzenli bir şehir diye.) Gereksiz yavaş gidiyorlar. Sinyalini verdiği an yola dalıyorlar.

41 : Çok tehlikeliler. Arada her zaman mesafe bırakmak gerekli.

78 : Kendi hallerindeler. Sakin yerden geldikleri belli oluyor.

35 : Aynı yöne giden iki araba arasında 4 metre görmesinler. Hemen girmeleri gerekiyor. Makas atmaya kalkışma hastalıkları var. Arkanızda gelirken sanki slalom yapıyorlar. Bir sol dikizde bir sağ dikizdeler.

10 : Şoförlerinden korkma ama yayaları yoldan yürür.

Bizde en çok bu plakalar olur hep toplu kooperatifler , siteleri var. Benim gördüklerim bunlar. :)

İşimiz bu il yada hepsi böyle demek değil biraz geyik biraz izlenim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

43-03- ve 11 görünce pek yaklaşmıyorum. zira ne zaman ne yapacakları hiç belli değil. sanırım pek trafikle iç içe değiller. o yüzden böyleler. ha bide bazı 26 plakalardanda uzaklaşıyorum. 26 H ve 26 Z ile başlayanlardan. bazı ilçelerimizden :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Benim her tarafım 43 ben ne yapayım, ama onlar beni görünce kaçıyor. :biggrin:

Burdaki ağır, yavaş yavaş giden, ışık yeşil yanarken gaza basmayıp kendisi geçip seni kırmızıya yakalatan, kırmızı ışıklarda tek sıra olan Kütahya trafiğine alışacağım diye korkuyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Burdaki ağır, yavaş yavaş giden, ışık yeşil yanarken gaza basmayıp kendisi geçip seni kırmızıya yakalatan, kırmızı ışıklarda tek sıra olan Kütahya trafiğine alışacağım diye korkuyorum :)

Allah sabır versin :biggrin:

43-03- ve 11 görünce pek yaklaşmıyorum. zira ne zaman ne yapacakları hiç belli değil. sanırım pek trafikle iç içe değiller. o yüzden böyleler. ha bide bazı 26 plakalardanda uzaklaşıyorum. 26 H ve 26 Z ile başlayanlardan. bazı ilçelerimizden :)

Mıstafa senin plaka'da 26 Z ile başlıyor diye hatırlıyorum. :biggrin:

Yorum bağlantısı

1 yıl da Diyarbakır'da kaldım 21 ler de fena değiller. Sepetli motor ile ofis caddesinin orta refujundan diğer şeride geçenler var :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bizde yabancı plaka olmaz.. Plakaya göre de bir şey söylemek zordur... Beyaz Şahin'den korkarız biz :)

• Beğen 10
Yorum bağlantısı

63 kadar beterini görmedim şu ana kadar. :biggrin:

21 saygısızdır, kurallara uymaz vs. Ama 63 hepten facia. :D

63 istanbul'a uzak olduğundan pek göremiyoruz,burda'da 43,63'ü aratmıyor merak etmeyin. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

aman abi alışma :) izmir trafiğindede dikkat ettiğim şey nedense sağ şerit hep boş hep boş :p:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

34 plakalı linea veya sümbül mü aman aman. :vroom:

Birde bazı yabancı plakalılar var (almanya) varki sanki dünyada birtek onda araba var.

38 plakalılarda buraya gelince deliriyorlar.

tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

Mıstafa senin plaka'da 26 Z ile başlıyor diye hatırlıyorum. :biggrin:

şiddetle kınıyorum :) 26 UH benim plakam. Z bize uzak abi :)

Yorum bağlantısı

şiddetle kınıyorum :) 26 UH benim plakam. Z bize uzak abi :)

Benim aklımda öyle kalmış pardon mıstafa :biggrin: hem ha UH ha Z ne fark ederki ? :D :D

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

11 den kork !

bizim burlarda davarını satan araba alıyor.

not : cumartesi es-es teyim. :D:biggrin::f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Köksal

46 lıklara dikkat etmek lazım :)

Hangi plaka olursa olsun bayanların ne arkasında ne de önünde olmamaya çaba harcıyorum...

Yorum bağlantısı

01 i nasil bilirsiniz :) cogu yol hakki herzaman kendisinin sanar :)

Acaba hepsi kendilerini 1 numara benim diye görmelerinden olabilirmi ? :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

Benim aklımda öyle kalmış pardon mıstafa :biggrin: hem ha UH ha Z ne fark ederki ? :D :D

olur mu abi. çok şey farkeder. tarlada gidermiş gibi kullanıyolar :) yani bi nevi 43 gözüyle bakıyorum ben onlara :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bizde yabancı plaka olmaz.. Plakaya göre de bir şey söylemek zordur... Beyaz Şahin'den korkarız biz :)

Korkmayın onlara sevgiyle yaklaşın :p:D Konu geyiğe müsait de alınganlık yapan çıkmasa bari.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...