İçeriğe Yönlendir

Plakalara Göre Izlenimler :)

Misafir

Recommended Posts

Mustafa Tüfekçi

41 ler sizin orada yabancılık çekmiştir ondan :p filo arabası yada cıstak modlu honda-tofaşk değilse burda sakindirler. bazen sol şeritte aşırı sakin oldukları için sıkıcı oluyor :D

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

34 ler akıcı kullanıyormuş....hııııı... kırmızı ışık yanan kavşağa 200 m kala 60-70 le giden aracı 100 km hızla sollamak, sonrada kavşakta bekleyen araçlara gömmemek için araca kafa sallatarak durdurmak, ve bunu seri halde devam ettirmek, sarı görünce kornaya basmak, kırmızıda geçmek, virajda araç sollamak, gelen olduğunu göre göre tali yoldan ana yola cart diye çıkmak, burnu havada(bir istanbıllıyık) bir şekilde küstahça araba kullanmak akıcı oluyor tabi... :tongue: nedense yan gelen araçlarında çoğu 34 oluyor, Allah Allah neden acaba?... :biggrin:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben plakaya bakmam arabaya bakarım.Gözüm tutmayan bir araçsa arkamda önümdeki şerit değiştiririm :D Baktım sağım solum Ford rahat rahat giderim :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Ben plakaya bakmam arabaya bakarım.Gözüm tutmayan bir araçsa arkamda önümdeki şerit değiştiririm :D Baktım sağım solum Ford rahat rahat giderim :D

tabi ya, önemli olanda bu, vurursa da ford vursun di mi? hem belki forumdan bile çıkabilir... :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Muğladaki 34 plakalılar genelde iki araba olur va tatile gelen yaklaşık 10-12 kişilik bir baba prası yiyen gençleri temsil eder.. Her trafik ışıklarında ne olursa olsun yan yana gelip redline yaparlar.. Araçları naylonluktan ibaret olmasına rağmen 2 km boyunca birbirlerini geçmek için herşeylerini verirler.. 2 km sonrada sabit 90 ile eyola devam ederler..

06 plakalılar genelde çok asil insanlar gibi trafikta hareket ederler.. Oldukça sakin ve dikkatli giderler.. Fakat arkalarında oluşan 5-10 arabalık konvoyuda hiç görmezden gelirler.. Yani ufacık Muğla'da trafik felç ise kamyon,reno-toros ve yanlayan şahincilerin dışında kesinlikle bir 06 plakalı araç vardır :)

Artık 35 - 09 - 07 - 20 buranın yerlileri gibi oldu.. Her pazar Akyaka'da dakika da 2-3 "20" plaka görmek mümkün..

Bunlar seri ve süratli kullanan kişiler olduğu için trafikte aksaklık yartmazlar.. Tabi bir yere vurmadıkları sürece :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Her yabancı plakalı aracı gideceği yeri bilmediğinden ağır aksak araba kullanıyor kabul eder, kenarından kaçarım....Bazıları pat diye durup taksi durağına adres sorar çünkü...:p

Yorum bağlantısı
Burak Karahan

Mehmet abininde dediği gibi şahinlerden korkacaksın :) plaka sorun değil

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

izmir trafiğindede dikkat ettiğim şey nedense sağ şerit hep boş hep boş :p:D

Doğru tespit. :D :D Bende aynısını yazacaktım. :D :D :D

Benim tehlike sıralamam:

06 Yollar kendinin sanki

03 Araba kullanırken yola baktığından bile şüpheliyim. Arabayı kendi haline bıraksan daha düzgün gider.

20 Tam odun. Işıklarda kalkmayı bilmez, yol verme, saygı vs hiçbirisi yok.

34 Burada araba kullanmaya alıştım artık. :p Benim üstüme gelen olunca bende onun üstüne gidiyorum. :p

Benden bu kadar. :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

34-35 ve 06ları bir de burada görün.

''Tatildendir şekerim'' diye bir şarkı vardı.. :fiuw:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

34 eğer şehirler arası yolda gidiyorsa yanına yaklaşmamak lazım, bölünmüş olmayan yolları E-5 sanıyorlar, sonra yeni moda tırın altına arkadan girmek.

10 eğer ayıklarsa çok sorun yok, ama park etme konusunda çok sıkıntı var, Balıkesir'de aracımı bir yere park ettim adamlar oraya nasıl soktun diye bana sordular.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

45 saniye yanan ve 5 şeritli yolda 10 arabanın yürüyememesi ve 3-4 . sırada kesin 2. ışığa kalmak sadece buraya mahsus bir meziyet.Tebrik ediyorum hemşerilerimi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

45 saniye yanan ve 5 şeritli yolda 10 arabanın yürüyememesi ve 3-4 . sırada kesin 2. ışığa kalmak sadece buraya mahsus bir meziyet.Tebrik ediyorum hemşerilerimi.

Çünkü ışıklarda genelde el freni çekilir.Dikiz aynasından saç baş düzeltilir.Torpido açılıp içinde ne var ne yok bakılır.Sonra varsa arabanın içindeki çöpler ve küllük boşaltılır.Arabanın içine bir göz gezdirilir.Sonra radyo frekansları veya cd çalarla oynanmaya başlanır.Bu arada ışık yeşile geçmiştir.Arkadakiler kornaya basar ancak zaten 6-7 saniye geçmiştir.Yavaştan vitese atılır ve 13 .cü saniyede hareket edilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Çünkü ışıklarda genelde el freni çekilir.Dikiz aynasından saç baş düzeltilir.Torpido açılıp içinde ne var ne yok bakılır.Sonra varsa arabanın içindeki çöpler ve küllük boşaltılır.Arabanın içine bir göz gezdirilir.Sonra radyo frekansları veya cd çalarla oynanmaya başlanır.Bu arada ışık yeşile geçmiştir.Arkadakiler kornaya basar ancak zaten 6-7 saniye geçmiştir.Yavaştan vitese atılır ve 13 .cü saniyede hareket edilir.

kendi işleri yok ya, arkadakilerin canı cehenneme...

Yorum bağlantısı
Yasin Balım

aman abi alışma :) izmir trafiğindede dikkat ettiğim şey nedense sağ şerit hep boş hep boş :p:D

evet kesinlikle doğru tespit, izmirde sol gitmez... :biggrin: çünkü ticari araçlar(kamyon, kamyonet türü bir şekilde üç şeritli yolda bile en sola geçer ve bir daha da ayrılmaz. ayrıca ilk mesajda ki 35 plaka ile ilgili yorumada katılıyorum. genelde 06 plakalardan bir çekinme var gibi, bende katılıyorum ne yapacakları hiç belli değil.

Yorum bağlantısı
Talip Eren

En başta bayan şoförler,plaka farketmez.Ön yargı demeyin kesinlikle tecrübelerle sabittir,neredeyse her trafiğe çıktığımda tecrübe etmek zorunda kalıyorum.

Plaka olarak 42 en çekindiğim,ne zaman ne yapacağı belli olmuyor.Ani den sağa sola dönmeler,yolu ortalama ve ani frenler vs.01 plakalar agresif kullanım olarak ön planda,eğer yarışmak istiyorsanız ışıkta bir ara gaz verin yeter,bu konuda 33 lerde az değil.

Eğer tali yoldan ana yola çıkacaksanız gelen araç 33 plaka ise sakın burun çıkarmayın,bekleyin geçsin.Burada ters işliyor,sinyal verdim,hafif burun çıkardım yol verir diye düşünmeyin,o durumlarda tam tersine hızlanırlar kaptırmamak için.Ankara ve İstanbul trafiğini bu açıdan seviyorum,insanlar birbirine müsade ediyor.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Ankara ve İstanbul trafiğini bu açıdan seviyorum,insanlar birbirine müsade ediyor.

istanbul... ve müsaade...cık cık cık...

Yorum bağlantısı
Talip Eren

istanbul... ve müsaade...cık cık cık...

Mersin e oranla bana öyle gelmiş olabilir,hem Ankara da hem İstanbul da daha rahat araba kullandım.Burada gerçekten yol verme alışkanlığı yoktur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...