İçeriğe Yönlendir

Esp Candır Gerisi Patlıcandır

Hakan İldeş

Recommended Posts

Hakan İldeş

ESP'nin ne denli önemli bir güvenlik donanımı olduğunu bilen bilir. Fakat pek çoğumuz hala maalesef ESP'nin ne işe yaradığını bilmiyoruz mesela araç alırken dijital klima park sensörü çelik jant sis farı gibi olsa da olur olmasa da olur donanımları daha ön planda tutuyoruz sanırım biraz gösteriş meraklısıyız belki de hayatınız boyunca ESP sizin aracınızda hiç devreye girmeyecek inşaallah da öyle olur peki ya bir gün ihtiyacınız olursa o zaman ne yapacaksınız evet dostlar lütfen elimizden geldiğince bu önemli donanım hakkında çevremizdekileri bilinçlendirelim Avrupa'da B sınıfı araçlarda bile ESP ve 6 hava yastığı standartken bizde D sınıfı bir çok araçta maalesef yok saygılar.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin
(düzenlendi)

Hocam dün yolda orta kasa bir Broadway'e denk geldim Fatsa Çatalpınar ilçeleri arasında Ordu'lu arkadaşlar bilir bu yolun ne kadar virajlı olduğunu adam öyle bir gidiyordu ki o virajlarda min.90 km hızla Broadway'de ESP olduğunu zannetmiyorum :) Herşey ESP ASR vs. vs. değildir bence.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Özel İsimlerim ilk harfleri büyük
Yorum bağlantısı
Hakan İldeş

İyi de öyle bir çılgına ESP olsa da kar etmez zaten tamam ESP virajda savrulmanı zorlaştırır ama Karadeniz'in o deli virajlarına da 90 la girilmez ki canım,

Yorum bağlantısı

Gösterişle değil de ekonomi ile alakasının olduğunu düşünüyorum.

Yoksa zaten bu 14 yaşındaki patlıcana binmezdim.

Yorum bağlantısı
Hakan İldeş

Yalnız ben patlıcan derken diğer donanımlardan bahsettim sis farı dijital klima park sensörü vs.

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Yolu bilen biri virajları çok daha kontrollü alır her zaman böyledir bilmediği bir virajda bu hızlarda bile yoldan çıkabilir.

Yorum bağlantısı

Forumumuz esp konusunda bilinçlidir. Denemeleri yapıldı, videolar eklendi, hatta forum yoneticimiz Mehmet Bey'in imzası "merkez kaç, esp tut". Esp çok önemli bir donanim sözümüz yok. Ancak her donanim gibi, esp'nin de sınırları var ve koşulsuz Guven tehlikeli.

Esp ile ilgili en büyük sorun ise, ülkemizdeki araçların büyük cogunlugunda yok. Şahsen ben her aracımda esp olsun istedim ama ikinci elde esp'li araç bulmak deveye hendek atlatmaktan zor. Velhasilkelam hiç bir aracımda esp olamadı maalesef. İnce eler sık dokurum araç alırken fakat esp'liyi bulmak Icin bir iki araç da kaçırdım. Sonuçta tecrübe ettim ki, ikinci elde araç alırken esp sansa denk gelirse alınabilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Velhasilkelam hiç bir aracımda esp olamadı maalesef.

Benim içimde kalan da, Sunroof :(

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Benim içimde kalan da, Sunroof :(

aynen abi :) sunroof - bi-xenon - esp üçlemesi diyorum ben artık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

aynen abi :) sunroof - bi-xenon - esp üçlemesi diyorum ben artık :)

Allah hiç birinden mahrum etmesin :D

Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Bunların hiçbirisi yok bende. :D

Ama yağmur sensörüm var, yetme mi. :crazy:

o da güzel be abi :D bak benim araba camları açık unutup gittiğinde yağmur yağarsa camları kapatıyor :D

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Diğerleri hiç de patlıcan değil.

En basitinden bi-xenon far da güvenlik ekipmanı sayılmaz mı?

Yaz akşamları sunroofun verdiği konforu ve tadı yabana atmayın.

vs.vs.vs.

ESP çok önemli ve bence artık araçlarda standart olması gereken bir donanımdır.

Ama ESP can gerisi patlıcan da değil kesinlikle...

Sunroof çok gürültü yapıyor be abi. Kapalıyken güzel oluyor ama ferah ferah. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...