İçeriğe Yönlendir

Hoparlörde Parazit?

Misafir

Recommended Posts

Arkadaşlar, kullandığım pc'de bir parazit sorunum var çözmek için elimden geleni denedim ama çözemedim. Sorun şu ki 7+1 ses sisteminden anlık HDD'nin işlem sesi geliyor. İşin garip tarafı denetim masasından hoparlörleri devre dışı bıraktığımda bile ses devam ediyor. Sanırım mekanik bir parazit sorunum var bunu nasıl çözebilirim? Ses her zaman gelmiyor kafasına göre duruyor yada devam ediyor. Nedir bunun çözümü? Bu sorun ara ara nüks ediyor, bir ara kesiliyor. En son atacağım ses sistemini o olacak.

Sistem basit özelliklere gelirsek:

Asus P7H55/USB3 Anakart

İ5 760 cpu

12GB Hyprex 1600mhz Kingston Kit Ram

Yorum bağlantısı
Mustafa AKTÜRK
Arkadaşlar, kullandığım pc'de bir parazit sorunum var çözmek için elimden geleni denedim ama çözemedim. Sorun şu ki 7+1 ses sisteminden anlık HDD'nin işlem sesi geliyor. İşin garip tarafı denetim masasından hoparlörleri devre dışı bıraktığımda bile ses devam ediyor. Sanırım mekanik bir parazit sorunum var bunu nasıl çözebilirim? Ses her zaman gelmiyor kafasına göre duruyor yada devam ediyor. Nedir bunun çözümü? Bu sorun ara ara nüks ediyor, bir ara kesiliyor. En son atacağım ses sistemini o olacak. Sistem basit özelliklere gelirsek: Asus P7H55/USB3 Anakart İ5 760 cpu 12GB Hyprex 1600mhz Kingston Kit Ram

Ses sisteminin etrafında mikrofon var mı veya ses sistemine yakın harddisk var mı?Herhangi bir manyetik alana sahip bir cihaz etkiliyor olabilir

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

İşletim sistemi Win 7 ise ses ayarlarında

25ktwde.png

Bu kısmı bul ayarlarını deneme yanılma ile değiştir düzelir büyük ihtimalle.

Yorum bağlantısı

Sani topraklamayı bilmiyorum ev yeni bina olduğundan olması gerekli diye düşünüyorum priz vs. topraklamalı. İşin ilginç tarafı via ses driverı disable etsem bile ses geliyor. Yani pc'den bağımsız bir parazit alma olayı var ama çözücem ya da kolonları değiştiricem. Zaten alalı 7 küsür yıl olmuştu değiştirmeye bahane olur. Hdd'nin sesini alması da çok ilginç.

Ses sistemine yakın 2.5 inch hdd var ama çalışmayan bir disk'in sesinin çıkması imkansız. Oluşan parazit kasanın içindeki disk'in kafa cızırtısı resmen.

Tahir ayarlar aynı şekilde zaten o durumda bir sıkıntı yok. Bakalım nasıl çözeceğim bilmiyorum. :(

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ayrıca bir daha via ses chipseti olan anakart alırsam ne olayım, Gözünü sevdiğimin Realteki o eski teknolojiyle 15 sene kullandım bir kez bu sorunu yaşamadım. Anlamadığım bu paraziti kafasına göre yapıyor olması yani, şu an yok tüm kolonlar son ses açık bekliyorum herhangi bişey yok. Bu ses başladığında eğer ses ayarlarını yükseltir ya da düşürürsem anında kesiliyor.

ss2fw.jpg

tarihinde Burak Erdin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani topraklamayı bilmiyorum ev yeni bina olduğundan olması gerekli diye düşünüyorum priz vs. topraklamalı. İşin ilginç tarafı via ses driverı disable etsem bile ses geliyor. Yani pc'den bağımsız bir parazit alma olayı var ama çözücem ya da kolonları değiştiricem. Zaten alalı 7 küsür yıl olmuştu değiştirmeye bahane olur. Hdd'nin sesini alması da çok ilginç.

Ses sistemine yakın 2.5 inch hdd var ama çalışmayan bir disk'in sesinin çıkması imkansız. Oluşan parazit kasanın içindeki disk'in kafa cızırtısı resmen.

Tahir ayarlar aynı şekilde zaten o durumda bir sıkıntı yok. Bakalım nasıl çözeceğim bilmiyorum. :(

Çok büyük ihtimal ile topraklama problemi...

Yorum bağlantısı

Çok büyük ihtimal ile topraklama problemi...

Bence de bundan önceki evimde böyle bir sorun yoktu, eski bina olmasına rağmen tüm elektrik sistemini sıfırdan yaptırmıştım. En iyisi ben bir elektrikçi getirip baktırayım, bir yerden hpler topraklama alıyor ki parazit yapıyor anlaşılan. Bunun kesin çözümü elektrikçinin bakması olacak.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

büyük bi ihtimal sistemin eskiliğinden yapıyor ben bu sorunu 2+1 alarak çözdüm film izlerken 5+1 açıyorum normal zamanlarda 2+1açıyorum parazıt çözümü hallomuştu o ldu :D :D

Yorum bağlantısı
Emrah Türk
(düzenlendi)

Bu parazit sesi pc'nin ses çıkışına kulaklık taktığında duymaya devam ediyorsan, ses kartında karakterini kaybetmiş pre amfi malzemelerinden kaynaklanıyor olabilir %5 görüşmüş vâka(on board ses kartında genelde düzeltilememektedir),ses girişlerinin şase demirlerinin kontrolünü yapabilirsin, eğer kulaklık taktığında hdd'nin sesini almıyorsan: kullandığın ses sisteminin ses girişi kablolarında izolasyon problemin var kablolarını kontrol edersen düzelecektir, yazdıklarımın dışında bir şey değildir... çok istisna bir problem geçmiş olsun...

tarihinde Emrah Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersin Karaca

Umarım sorunu çözersiniz :) Masaüstündeki klasör gözüme çarptı, Cem Kısmet. İnşallah sorunu çözdükten sonra keyifle dinlersiniz :music1:

Yorum bağlantısı
Bu parazit sesi pc'nin ses çıkışına kulaklık taktığında duymaya devam ediyorsan, ses kartında karakterini kaybetmiş pre amfi malzemelerinden kaynaklanıyor olabilir %5 görüşmüş vâka(on board ses kartında genelde düzeltilememektedir),ses girişlerinin şase demirlerinin kontrolünü yapabilirsin, eğer kulaklık taktığında hdd'nin sesini almıyorsan: kullandığın ses sisteminin ses girişi kablolarında izolasyon problemin var kablolarını kontrol edersen düzelecektir, yazdıklarımın dışında bir şey değildir... çok istisna bir problem geçmiş olsun...

Parazit ses sisteminden geliyor, yani kulalık vs. daha yeni sağlam bir model. Alalı yaklaşık 1 ay olmadı, malesef daha önce de bu ses vardı. Şimdi fark ettiğim kasanın ön tarafındaki girişleri kullandığımda parazit oluştuğu sorun mekaniksel. Daha anakart vs. 1 yıllık ama bir daha asla via chipsetli anakart tercih etmeyeceğim. Realtek'i yıllarca kullandım eko amfi bağladım yine de tık demezdi. Harman Cordon ya da Bosse 2+1 ses sistemi almayı düşünüyorum. Artık kablo vs. görmek istemiyorum. Ses girişlerinin şase'sini bir ara kontrol etmem gerekicek. İstisnai'nin dışında çok sinir bozucu bir durum yorumlarınız için teşekkürler.

Umarım sorunu çözersiniz :) Masaüstündeki klasör gözüme çarptı, Cem Kısmet. İnşallah sorunu çözdükten sonra keyifle dinlersiniz :music1:

Bakalım, e Angara'nın yeri çok ayrıdır bende. Millet sevmesede ben çok severim o yüzden Behzat'ı hiç kaçırmam madem dizi müzikleri çıkmış bir dinleyeyim bakayım dedim. ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...