İçeriğe Yönlendir

B5.5 Passat 1.9Tdi(130) Otomatik Exclusive Neden Alınmaz-Kaça Alınmaz

Mustafa Tüfekçi

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Mustafa ben bu kasayı ve bu motorun gücünü beğeniyorum. Ancak otomatiği DSG olduğu için riskli. Daha dün bir tane 135bin km otomatik şanzuman tamir görüyordu ancak sıkıntıları çözmekte zorlanıyorlar. Burada değil Ankara'ya gönderiyorlar.

Motoru değilde şanzumanı biraz riskli olduğunu düşünüyorum. Km'si orjinal bulmak baya zor.

Birde bu kasaların fiyatları çok yüksek. Bu fiyata 2007 jatco mondeo'nun kralını alırsın diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Abi bu kasa dsg değil klasik otomatik+ +- modu var triptronic diye geçiyor galiba.

km orjinalliğinden emin olmak için ne yapmak gerekir. burada şuan bir araba var. ilan onay bekliyor sanırım fiyat indirmiş.

http://www.sahibinde...classifiedTitle

kaput değişmiş boya var felan ama araç diri duruyor. ağır kazası yok diyor. eski tip tdi arıza çıkarsa masrafı ne olur mesela? 1-2 sene binip satılacak bir araba benim gözümde şuan. nette fiyatları çok yüksek olanlar var. kasko değeri 36 küsür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Mustafa DSG olduğunu iddia edemem ama 6 ileri triptonik olabilir mi bilmiyorum.

Aracın içine bindiğinde anlıyorsun. Direksiyona bakarak aracın iç aksamındaki plastiklere bakarak bir nebze anlıyorsun. Ama servis kayıtlarına bir bakarsın en azından 2007 yılına kadar garantiden servise girmiştir. Kaç el değiştirdiğini öğrenebilirsin. (Emniyetten öğrenebilirsin tanıdığın varsa )

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

9 yaşında , km orjinal olmayabilir, masraf çıkarırsa çok yorar. sıfır golf 36bin.

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Araç yarı otomatik değil otomatik.

Açıklama hiç yok.

Galeri arabası.

Bana kalsa telefon bile etmem.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Tam bilmiyorum o kasada dsg kullanılıyor sanıyordum. Ama vites geçişleri çok seri ve sarsıntısız.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

1.9 tdi artık modası geçmiş 8v üstten tek egzantrik direk pompa enjeksiyon sistemli motor. Bunun yerine 2.0 tdi 140ps alınır sıkıntısız binilir ;) Nacizane bir nüans vw de 10 yaşından büyük araç alınmaz ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

:D araç 2005 2015 de satarız alınırsa.

eski tip teknolojileri daha çok seviyorum. kendini ispatlamış araçlar oluyorlar. yenileri çok para. benim kafamdaki soru bu araçlar hakkiaten halen bu kadar tutuluyor mu? masraf olarak gözümü korkutacak masrafı ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Gözünü korkutmasın Türkiye'de ki en iyi vw tamir servisi benim kankam ;) Ne yapar eder bir şekil ayarlarız. Yazılım ile 165ps ;) 6 ileri

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu 1.9 tdi 130 bg in turbo'sunu Suha abi ye sormak lazim o bu konuda bilgili..

Bunu alacagima 2.0 tdi 140 bencede mantikli..

Yada 1.8 T benzin + lpg cok tutuluyor bence guzelde..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Gözünü korkutmasın Türkiye'de ki en iyi vw tamir servisi benim kankam ;) Ne yapar eder bir şekil ayarlarız. Yazılım ile 165ps ;) 6 ileri

otomatik 4 ileri değil mi?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bu 1.9 tdi 130 bg in turbo'sunu Suha abi ye sormak lazim o bu konuda bilgili..

Bunu alacagima 2.0 tdi 140 bencede mantikli..

Yada 1.8 T benzin + lpg cok tutuluyor bence guzelde..

1.8 Kırmızı T 180ps motor süperdir :D Bir ara alıyordum A3 de kısmet olmadı işte ;)

Passat turbosu özellikle 130ps deli bir şey diyim GT1749VA ;)

otomatik 4 ileri değil mi?

Bak ne diyorum 6 ileri düz al ;)

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Araç 5 ileri otomatik. Yakıtı yeni nesil common rail dizeller kadar düşük değildir. Şehiriçinde 10 lt'yi bulur. 0-100 11.1 sn.

Sonraki kasa 140 HP tdi çok daha performanslı ve cimridir. Tabii fiyatı da ona göre.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

2007 mondeo tdci jatcoya daha ucuza binmek varken......

Benim baktığım mondeolarla bu passsatlar aynı para. mondenun kaskosuda pahalıymış 2007 nin vergisi de pahalı.

vw 2. eli 2 seneye yine bu aracı sattırır.

Hani 23-24 e mondeo varsa alalım :p

Yorum bağlantısı
Ahmet Mendi

Bu araçtan uzun süre kullandık, 1.9 tdi highline idi. Otomatiği 5 ileridir, eski tipte , dsg olmayan tiptronik şanzımandır. 10 - 11 litre şehiriçi rahat yakar. Ama manueli 6 ileri ve yakıtı gayet güzel, şehiriçi 7- 7.5 civarı olması lazım.

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Bugün tesadüfen Ustaellerde birisi ile muhabbet ettik. 3 sene 135 lik passat kullanmış. Anlata anlata bitiremedi. Bakımları vs. çok ucuzmuş. 2004 modelmiş. 130 küsür bin de satmış. exculisive mi neymiş. :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

o değil baktığım araba gitti galiba :( ilan fiyatı düştü ertesi gün ilan kalktı

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mehmet Emin Taşdelen

Geç olmuş gerçi ama; aynı motor, aynı şanzıman (otomatik 5 ileri) Skoda Superb Elegance 2005 model araç aldım, 40 gün kadar oldu. Şehir içi sabah 5-6 km, akşam geri 5-6 km 10 lt civarı yakıyor. Şehirler arası 6 lt yakıyor. Ama gidiyor. Işıktan kalkarken arkadan yeşile denk getirip vınn diye geçme heveslilerine nal toplatıyor resmen.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

hayırlı olsun superb o kasada long passat diye geçiyor :D passattan daha uzun aks aralığı var diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Geç olmuş gerçi ama; aynı motor, aynı şanzıman (otomatik 5 ileri) Skoda Superb Elegance 2005 model araç aldım, 40 gün kadar oldu. Şehir içi sabah 5-6 km, akşam geri 5-6 km 10 lt civarı yakıyor. Şehirler arası 6 lt yakıyor. Ama gidiyor. Işıktan kalkarken arkadan yeşile denk getirip vınn diye geçme heveslilerine nal toplatıyor resmen.

Zamanlamayı iyi ayarlarsa geçer.( yeşil dalga sistemi :) )

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...