İçeriğe Yönlendir

Abs Ve Cep Telefonu

Lemi Sam

Recommended Posts

Merhabalar,

Belki çok kişinin konuştuğu bir konu hakkında araştırma yaparken bir link gördüm.

Umarım beğenirsiniz

http://www.mutlulukkenti.com/cep_telefonu_absyi_etkiler_mi-t1218.html?amp;

Bu arada ben hala emin değilim cep telefonu konuşulmadan aracın içinde olsa zararı var mı?

Konuşulduğu ya da mesaj geldiği anda zararı var mı?

Yorumları olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ben ve yanımdaki 4 yolcu manyağız, otobüsü sollarken birbirimizi arayıp otobüsün fren sistemini bozacağız.

Şehir efsanesi bunlar. Yıllarca fren sistemine bakım yapma, acil durumda asıl frenelere, patlasın ne var ne yok. Çamuru telefona abs'ye at..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bende ABS değil, airbag sensörünün üstünde duruyor, tık yok, zaten olsa haberiniz olurdu :D

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Otobüste gece sabahlara kadar yolculuk sırasında manitasıyla densiz muhabbetler yapan insanların diğer insanları rahatsız etmemesi için ortaya atılan şehir efsanesidir.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Emre Köksal

yanlış hatırlamıyosam mythbuster dakiler bu efsaneyi çürüttü...

zamanında ist yeşil mercedes otobüslerde amma kavga çıkardı bu yüzden...

şoförün kontak kapattığını bile hatırlarım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

1999 senesinde golf 4 aracımızla, yolculuk yaparken telefonları arka koltuğa koyardık :D :D Ne günlermiş be :) Sanki arkada olsa zarar vermiyecek :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence de efsane..İnanmıyorum.Zaten böyle bir şey olsaydı Baz istasyonları çevresinden geçen araçların hiç birisinin sağlam yeri kalmazdı :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

İstanbul'da bir dönem belediye otobüslerinde vardı o muhabbet, telefon ile konuşanlar linç edilirdi, 'gapat la senin yüzünden hepimiz ölücez' denirdi.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Bunu söyleyen Otobüs şöförü elinden hiç düşürmezdi telefonu ama :D

Bu konu ile ilgili bir anımı aktarayım;

Yıllaar yılllar önce Kadıköy'den bindiğim halk otobüsünde kızın teki annesi ile telefonda konuşmaya başladı bir süre sonra muavin yada biletçi, kızı uyardı 'hanımefendi bakın işaret var araç içinde telefon ile konuşmanız yasak' dedi, daha sonra idolüm olan hanım kız telefonda annesine dediki 'anne konuşmam yasakmış sen konuş ben dinliyorum'

Sonra mide spazmlar falan geçirmiştik. :D

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 9
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

2005 yılında bir hocanın arabaya bindik, adam telefonları kapattırdı bize. Sümbülde ABS var sanıyordu. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

O bu değilde sırf bu yüzden İzmir'de belediye otobüslerinde cep telefonuyla konuşulması yasak. Millet cayırtı koparıyor " Otobüs kaza yapcaaaak" diye. İstesende istemesen de telefonu kapatıyorsun :angry::)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bİzim bir tanıdıkta bora var, iki kere arabası çalışmamış. İkisinde de ortak olan şey araçta 3-4 tane cep telefonu olmasıymış. Telefonları kapattırdıktan sonra araç sorunsuz çalışmış. Bu yüzden aracına binerken telefonu kapattırırdı.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Hostes bir arkadaşım var uçakta bile telefonunu kapatmıyor değilki otobüs... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Hostes bir arkadaşım var uçakta bile telefonunu kapatmıyor değilki otobüs... :D

uçak düşünce ondan bilirler :)

Yorum bağlantısı

Geçen sene Antalya dan Ankara ya dönerken otobüs çalışır vaziyette otobüste oturuyorum.arkamda oturan bayan telefonla konuşuyor.O esnada şoför otobüse bindi ve kadına kızmaya başladı.Telefon ile konuştuğu için klima sistemini bozmuş o kadar yolu klimasız nasıl gideceğiz diyor :D

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen

nedense belediye otobüslerinde de otobüsün ön tarafında olur tel.le konuşmayın uyarısı!

bir de telefon otobüsün/aracın içindeyse mi bu sistemleri etkiliyor? ya yanımızdaki araç ya da durakta bekleyenlerin

tel.le konuşmaları etkilemez mi böyle her şeyden etkilenecek olan elektronik sistemi?..

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Ben bir keresinde uçakta telefonumu açık unutmuşum dedem aramıştı bütün yolcular panik olmuştu.. Daha sonra herkesin dikkati üzerimdeyken telefonum kapalı olmasına rağmen daha önceden kurduğum bir alarm ile çalmaya başladığında bütün uçak üstüme yürümüştü.. Batarya yı sökmüştüm en son..

:) Uçakta olsak neyse ayağımız yere basmıyor fakat otobüste arabada felan hikaye gibi geliyor bana..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...