İçeriğe Yönlendir

Nasıl Kaza Yaptım

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Serkan Toker

3 kez arkadan çarptım ve hep haklı çıktım...:) İlkinde zor oldu ama iki ve üçüncü de vallahi de billahi de haklıydım....:D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet Abi konu başlığını okuyunca kaza yaptın sandım :)

Allah korusun.

Eee, gazeteler de başlıkları böyle yazıyorlar.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Kavşağa girerken sola döneceğim için sola yanaştım...Sağımdan biri gelip benim ön tampon ve sağ çamurluğa arka kapı ve tamponu ile çarptı...Görünene göre arkadan çarpmıştım...Ancak hemen arkamda trafik polisi aracı varmış...Daha diğer sürücü ne yapıyorsun arkadan çarptın hatalısın derken polis omzuma dokunup arabanı karşıya al dedi... :D Dönüş kullarını ihlalden asli kusurlu seçilen öbür aracı sürücüsü oldu...Diğerinde köprü üstünden U dönüşü yapan cip sürücüsü trafik sıkışık diye geri vitese taktı ve kornaya bastım...Görmedi diye birde arabadan indim..Tam çamurluğuna elimle vurdum o da benim arabaya vurdu...Far ve kaput göçüğü bende, onda stepne çadırı yırtık sadece..Polis geldi, alenen arkadan çarpmış görünüyorum....Diş hekimi olan öbür sürücü itiraf etti de sigortasından arabayı yaptırdım...Bana bir fara maloldu...Çünkü değişen far sararmış diğer farın yanına yakışmadı... :D İşte böyle, ilk kaza komedi, anlatamam... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Çok şükür kazam yok ama atlattığım çok oldu önce Rabbim sayesinde sonra focus sayesinde atlattığımı düşünüyorum.Rabbim kazadan beladan hepimizi korusun.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Maddi hasarlı 2 kazam var.

1. kiralık clio sembol ile Merter'de dur-kalk yaparken tamamen benim dikkatsizliğim ile (Telefonu çakmak şarjına takıyordum) 10-15km hız ile kartala arkadan vurdum.

Kartalın arka tamponu birkaç tekme vasıtası ile yerine oturttuk :biggrin: Clio'nun kasan kaputunuda tel ile bağlamıştım,yolda açılmasın diye :)

2.206 ile Bakırköy sahil yolunda, yağmurlu bir havada sabah işe giderken, tahmini 70-80 km hız ile viraj çıkışı seyrettiğim şeritte spin atmış ve yola diklemesine duran H100 nedeniyle kendimi sola şeride atıp, önce jettaya arkadan sonrada kaldırıma vurarak durabilmiştim.Kaskosuzdum ve bana bir kasko parasına mal olmuştu tamirat (kaput+çamurluk boyanması ve 1 far) Daha enterasanı vurduğum aracın sürücüsü Şişli Cumhuriyet Başsavcısı çıkmıştı.Zatan kaza sonrası araçtan inip gelişinden belliydi :tongue:

Allah cümlemizi nicelerinden korusun..

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Makam mevki sahibine vurmak kadar kötü bir şey yok ya :D adam hatasını kabul bile etse hemen yanında biten kraldan çok kralcılar yüzünden insana hayatı zindan ederler.

Yorum bağlantısı

En tazesi bende :) geçen salı günü ışıklarda bekliyorum,sağımda birtane fiat linea yeşil yandı benden biraz önde kalkış yaptı bende peşinden birden anında sola sinyali çaktı U dönüşü yapmaya kalkınca linea'ya sol arka kapıdan daldım ister istemez.linea da arka sol kapı ve arka sol çamurluğu bayağı bir içine soktum,benim araçta sadece ön sağ çamurluğun ön fara yakın olan kısmı 10 cm kadar içine girdi,sıfır çizik ile bu kazayı atlattım.vatandaşdan 250 tl nakit para alarak yoluma devam ettim.pazartesi bırakıcam kaportaya :angry: linea da 3 genç vardı.polis çağırıyorum diyince tutuştular.araçta kiralıkmış ne ruhsatları var ne ehliyetleri :angry: parası olana araç verilen bir memlekette işimiz açıkcası çok zor.arabamda ailece olunca fazla uzatmak istemedim.yoksa tam polisliklerdi.

Rabbim bizleri bu kişilerin şerrinden korusun diyorum.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Makam mevki sahibine vurmak kadar kötü bir şey yok ya :D adam hatasını kabul bile etse hemen yanında biten kraldan çok kralcılar yüzünden insana hayatı zindan ederler.

Ekip için telefon edip makamını söyleyince .ıçtık dedim :) Fakat çok mülayim biri çıktı. 5 dk.da ters şeritten gelen ekip otosundaki arkadaşların tavırları dediğin yöndeydi ama.. "yapacak birşeyin yoktu geçmiş olsun" deyince memur arkadaşlarında tavırları değişti.Halbuki sabah 8'de olan kazaya, telefonun etkisiyle herhalde elinde alkolmetre ile koşarak geliyordu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

En tazesi bende :) geçen salı günü ışıklarda bekliyorum,sağımda birtane fiat linea yeşil yandı benden biraz önde kalkış yaptı bende peşinden birden anında sola sinyali çaktı U dönüşü yapmaya kalkınca linea'ya sol arka kapıdan daldım ister istemez.linea da arka sol kapı ve arka sol çamurluğu bayağı bir içine soktum,benim araçta sadece ön sağ çamurluğun ön fara yakın olan kısmı 10 cm kadar içine girdi,sıfır çizik ile bu kazayı atlattım.vatandaşdan 250 tl nakit para alarak yoluma devam ettim.pazartesi bırakıcam kaportaya :angry: linea da 3 genç vardı.polis çağırıyorum diyince tutuştular.araçta kiralıkmış ne ruhsatları var ne ehliyetleri :angry: parası olana araç verilen bir memlekette işimiz açıkcası çok zor.arabamda ailece olunca fazla uzatmak istemedim.yoksa tam polisliklerdi.

Rabbim bizleri bu kişilerin şerrinden korusun diyorum.

En sinir olduğum durum tam dönecekken sinyal yakan tipler.Kazada polis çağırsan biz sinyali verdik derler bir de :bambam:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

96 yılı, Renault express, Çorlu otoyolu Çerkezköy kavşağınıın 5 km'si. Altımdaki araç 140 km'de. Bulgaristan plakalı kamyonu sollayıp sağ yanal rüzgarın etkisi ile 130 km hızla yanal olarak orta refüje yaslandım. 20 adet refüj dışında fidan parçalandı. 6 metre refüj eğildi. Direksiyon göğsümde, tavan kafamda. 3 kaburga kırığı ile atlattım.

O günden sonra ilk kez bindiğim her aracın neye nasıl tepki vereceğini test edip ona göre kullandım.

Ufak tefek onlarca kazam var, eşek, kedi, köpek katiliyim.

1,5 miyon'u devirdiğimi göz önünde bulundurunca buna da şükür diyorum. Ayrıca İstanbul'daki kaza yapma oranı Nevşehir'e göre çok çok fazla :biggrin:

Edit : Km eklendi

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

En sinir olduğum durum tam dönecekken sinyal yakan tipler.Kazada polis çağırsan biz sinyali verdik derler bir de :bambam:

Evet hemen birde üste çıkıyorlar,arkadan vurdun sen suçlusun diye. :angry:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Toplam yaptığımız km'leride eklemek gerek. Az km ile çok kaza mı, çok km ile az kaza mı görelim :)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Toplam yaptığımız km'leride eklemek gerek. Az km ile çok kaza mı, çok km ile az kaza mı görelim :)

Tecrübe de işin içine giriyor abi o zaman kmler çoğaldıkça tecrübe artıyor dolayısıyla kaza oranı düşüyor diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tecrübe de işin içine giriyor abi o zaman kmler çoğaldıkça tecrübe artıyor dolayısıyla kaza oranı düşüyor diye düşünüyorum.

Haklısın, ilk 100.k lardaki kullanımım ile şu anki arasında çok fark var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

+1

Bence herkes kaç kilometre araç kullandığını da yazmalı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

96 yılı, Renault express, Çorlu otoyolu Çerkezköy kavşağınıın 5 km'si. Altımdaki araç 140 km'de. Bulgaristan plakalı kamyonu sollayıp sağ yanal rüzgarın etkisi ile 130 km hızla yanal olarak orta refüje yaslandım. 20 adet refüj dışında fidan parçalandı. 6 metre refüj eğildi. Direksiyon göğsümde, tavan kafamda. 3 kaburga kırığı ile atlattım.

O günden sonra ilk kez bindiğim her aracın neye nasıl tepki vereceğini test edip ona göre kullandım.

Ufak tefek onlarca kazam var, eşek, kedi, köpek katiliyim.

Cam katili?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Milyon km. yaptın mı Servet hocam, ben herhalde epey yaklaştım... :)

2. milyon ufukta. Allah ömür verirse :)

Cam katili?

Şezlong katili ?

+1

Bence herkes kaç kilometre araç kullandığını da yazmalı..

Bişeler ekledim abi :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Ben tekrar anlatmayayım;

Rahmetli babam nur içinde yatsın hiç arabayı esirgemedi bizden, 10 yaşından beri tek başıma araba kullanabiliyorum (köy yolunda, futbol sahasında falan). Yani yaklaşık 15 yıldır araba kullanıyorum 12 yıldır ehliyetliyim, toplamda sanırım 150.000 km yol yapmışımdır.

Bu zamana kadar ufak tefek dokunuşları saymaz isek sadece bir kere kaza yaptım ama tam yaptım detayı da bu: (Allah bir daha yaşatmasın kimseye)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/218395-ders-ikarilmasi-gereken-bir-kaza/

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Araba sürmeyi yeni öğrendiğim zmanlar. Ara sokakta ilerliyorum. yanımda da bu işi bilen hocam var :D. dar bir aradan dönecek iken karşıda çocukları gördük. Yanımdaki panikle yavaş diye bağırınca bende soğukkanlı bir biçimde fren yerine gaza yüklendim. Bereket versin direksiyon tam çevirili olmadığı için sokak yerine kaldırıma çıktım kaldırımdaki tatlı su betonunu iki metre öteye fırlattım. Aracın kaputta ufak bir göçük vardı. Eski araçlar daha mı sağlammış ne.

Araç murat 131 :)

bundan başka iki kazam daha var. biri son olan it olayı ki orda nasıl olduğunu bilmiyorum. önce ses sonra köpek ardından harıltı hurultu :D bir beyazlık gördüm sadece :D

Bir diğerinde de mondeo ile bir transite arkadan kepitmiştim :D adam ana yolda aniden durunca bende gittim vurdum :D

ha bir de yaya olarak bir bisikletliye çarpıp yatırmıştım yere. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Kepitmiştim??????

HE :D kepitmek dürtmek, dokundurmak :D tuch :D Fabrikadaki çukurovalılardan yerleşti dilime :D

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Kepitmiştim??????

HE :D kepitmek dürtmek, dokundurmak :D tuch :D Fabrikadaki çukurovalılardan yerleşti dilime :D

Arada Alper'e de kepitsek fena olmaz he mi? ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...