İçeriğe Yönlendir

Hırsızlar İyice Azıttı

Erhan Doruk

Recommended Posts

Erhan Doruk

Adana"ya giderken yolda hep "dikkat araçta hırsızlık" yazan tabelalar görüp , giden araçları mı soyuyorlar diye düşünürdüm. aşağıdaki videoyu izleyince ne demek istediklerini anladım. Hırsızlık böyle giderse yakında kurşun geçirmez araçlarla dolaşmamız gerekecek sanırım.

http://webtv.hurriye...nde-dehset.aspx

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben her zaman söylerim.Araçta navigasyonmuş,laptopmış,çantaymış falan filan bırakılmaz.Bagaja koymak en güzeli yada görünmeyecek bir şekilde koymak..Çünkü doğrudan bunlara bakıyorlar.Navigasyon ayağını bile araçtan uzaklaşıyorsanız sökün.Gerçi fiyatları artık ucuzladı ama olsun.Adam bakıyor camda navigasyon ayağı var.Navigasyonda torpidodadır diyor :) Camı kırıyor..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Cezalar daha yıldırıcı olmalı. Öyleki neredeyse hırsızlığı teşvik ediyor.Yazık .

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

O kadar hareketli bir yerde iyi cesaret.İnsan ne yapacağını bilemez.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Suçluyu mükafatlandırmak yerine ceza veren bir sistem olsaydı bunu yapamazlardı, bu pislikler yaptıkları için 15 yıl yatacaklarını bilseler kesinlik ile yapmazlar, bilhassa hırsızlar kanunları bir avukattan daha iyi biliyorlar.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bu gibileri öldürmek suç olmasın bak ne güzel temizlenirler....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ben her zaman söylerim.Araçta navigasyonmuş,laptopmış,çantaymış falan filan bırakılmaz.Bagaja koymak en güzeli yada görünmeyecek bir şekilde koymak..Çünkü doğrudan bunlara bakıyorlar.Navigasyon ayağını bile araçtan uzaklaşıyorsanız sökün.Gerçi fiyatları artık ucuzladı ama olsun.Adam bakıyor camda navigasyon ayağı var.Navigasyonda torpidodadır diyor :) Camı kırıyor..

O zaman, tutucunun camda bıraktığı izi de silmeliyiz, de mi? :p

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

hiç bir şey olmaaaaz, yaşının 3 katı sayıda hırsızlıktan sabıkası olan insanlar dışarıda serbest geziyor. hırsızlık suç değil ki, kabahat. evinde hırsızı yakala, karakola beraber gidin, evine senden önce gider.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Dün Ankaraya gelirken tuz gölü mevkinde yolda böyle levha vardı. İnanamamıştık.

Yorum bağlantısı

Video'yu izledikten sonra haberin sonunda gözlerim " vakit kaybetmeden hırsız polisler tarafından yakalandı" cümlesini aradı ama malesef.

İnsanlıktan çıkmışlar bunlar! :angry:

Dün Ankaraya gelirken tuz gölü mevkinde yolda böyle levha vardı. İnanamamıştık.

Tam burası dikkatimi çekti..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Video'yu izledikten sonra haberin sonunda gözlerim " vakit kaybetmeden hırsız polisler tarafından yakalandı" cümlesini aradı ama malesef.

İnsanlıktan çıkmışlar bunlar! :angry:

Tam burası dikkatimi çekti..

:) evet.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Kanunlarin bu kadar da gevşek olduğunu sanmıyorum. Gevşeklik biraz da hakimlerde. İki gün önceki bir haber bunu bana düşündürdü. Adamlar iki polis memurunu evire çevire dönüyorlar bir hastanede. Sonra olay yerine gelen polislerce göz altına alınıp mahkemeye sevk ediliyor. Sonuç: hakim adamları tahliye ediyor. Polis memurlari yedikleri dayakla kalıyorlar. Hakimler verdikleri karardan mesul tutulmuyorlar. Adamlar la yüsel. Yanlış karar verdiginde ceza alsa o hakimler bir daha suclunun lehine karar verir mi?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Arkadan takılacaksın peşine yakalayıp arka tekerin oradan takıcan arabanın önünü takla attıracaksın. Sonrada o attığı taş gibi parçalar ile sıkışmış arabanın içinde taşlıyacan bunları şeytan taşlar gibi.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bizde böyle süper kahramanlar falan olsa, cezalandırıcı, süperman, maske vb. gibi. Bunları yakalayıp buharlaştırsa...

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Suçluyu mükafatlandırmak yerine ceza veren bir sistem olsaydı bunu yapamazlardı, bu pislikler yaptıkları için 15 yıl yatacaklarını bilseler kesinlik ile yapmazlar, bilhassa hırsızlar kanunları bir avukattan daha iyi biliyorlar.

Bu yaptıkları eylem geceleyin gasptır ve cezası zaten 15 yıl hapsi gerektirir. Önemli olan yakalanmaları.

Ben önceki aracımın camlarına Otokoç'te güvenlik filmi yaptırmıştım. Cam filmine benziyordu, ancak şeffaf ve kalındı. Cama uygulandıktan sonra hiç belli olmuyordu. Şimdiki aracımda camfilmi var. Onun üzerien ayrıca güvenlik filmi olur mu merak ediyorum.

Araştırıp yaptıracağım.

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Arkadan takılacaksın peşine yakalayıp arka tekerin oradan takıcan arabanın önünü takla attıracaksın. Sonrada o attığı taş gibi parçalar ile sıkışmış arabanın içinde taşlıyacan bunları şeytan taşlar gibi.

Benim taktiği yazmıssın, abd polis taktiği :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen
Bu yaptıkları eylem geceleyin gasptır ve cezası zaten 15 yıl hapsi gerektirir. Önemli olan yakalanmaları. Ben önceki aracımın camlarına Otokoç'te güvenlik filmi yaptırmıştım. Cam filmine benziyordu, ancak şeffaf ve kalındı. Cama uygulandıktan sonra hiç belli olmuyordu. Şimdiki aracımda camfilmi var. Onun üzerien ayrıca güvenlik filmi olur mu merak ediyorum. Araştırıp yaptıracağım.

Rıdvan bey bu güvenlik filmi kaza anında problem yaratmıyor mu. allah korusun kapıları sıkıştığı camın kırılamadığı bir kaza da araçtan çıkmakta problem olabilir.

Yorum bağlantısı

Adanaya giderken sözü edilen levhaları görüp de utanmıştım; Yani devletimiz diyor ki, Ey vatandaş burada hırsızlar kol geziyor, ben devlet olarak onlara birşey yapamıyorum, seni de koruyamam. Elimden gelen buraya levhaları asarak seni uyarmaktır. Turist murist görürde memleketinde gider bu durumu anlatırmış umrumda değil. Ama sen uyanık ol kendini soydurtma..........

Olayda güvenlik kamerasının pek güzel çalıştığı ancak plakayı görüntüleyemediği anlaşılıyor. Hoş görüntülese ne olacak, bunu yapan yaratık elbet plakayı da halletmiştir.

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin
(düzenlendi)

Araçta ruhsatlı silahın olacak.. Çıkarıp bunlara sıkacaksın sonrada hırsızı yaralamaktan/öldürmekten hapis cezası yiyeceksin.. Yemişim ben böyle memleketi..

tarihinde Sercan Eskin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Bu yaptıkları eylem geceleyin gasptır ve cezası zaten 15 yıl hapsi gerektirir. Önemli olan yakalanmaları.

Ben önceki aracımın camlarına Otokoç'te güvenlik filmi yaptırmıştım. Cam filmine benziyordu, ancak şeffaf ve kalındı. Cama uygulandıktan sonra hiç belli olmuyordu. Şimdiki aracımda camfilmi var. Onun üzerien ayrıca güvenlik filmi olur mu merak ediyorum.

Araştırıp yaptıracağım.

bunu olabilmesi için çaldıkları ile beraber suç üstü yakalanmaları gerekir, o da imkansız.

10 yıl kadar önce evimize giren hırsızı yakalayıp ağzını burnunu kırdıktan sonra polise teslim ettik, üzerinden çalıntı eşya çıkmayınca suç oluşmamış dedi sayın hakim, daha sonra hırsız bizden şikayetçi oldu beni dövdüler diye, bizde birkaç yıl süründük mahkemelerde tutksuz yargılandım.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Anil Berke Kavraal

Araştırıp yaptıracağım.

2002 de takla attığımız bir kazada tuzla buz patlayan yan camdan sürenerek çıkmıştık araçtan ... filmli cam olsa nasıl çıkılırdı bilmiyorum ... bir taraftan güvenlik sağlarken diğer taraftan tehdit oluşturuyor o filmler bence ...

bunu olabilmesi için çaldıkları ile beraber suç üstü yakalanmaları gerekir, o da imkansız.

10 yıl kadar önce evimize giren hırsızı yakalayıp ağzını burnunu kırdıktan sonra polise teslim ettik, üzerinden çalıntı eşya çıkmayınca suç oluşmamış dedi sayın hakim, daha sonra hırsız bizden şikayetçi oldu beni dövdüler diye, bizde birkaç yıl süründük mahkemelerde tutksuz yargılandım.

demekki yasaların doğru çalışabilmesi için adamın cebine birde zorla evinden bir eşya koyman gerekiyormuş Hüseyin abi .. böyle saçmalık varmı ya

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Allahından bulsunlar diycemde , bu şerefsizlerin inancıda yoktur . Süha nın dediğine katılıyorum ama bir farkla , bunların üzerine benzin döküp yakıcaksın gerçi benzin pahalı , tinerle yakmak daha hesaplı olur :angry: :angry:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Gündüz Can Yılmaz

Yol kenarlarında uyarıyı ben de çok gördüm özellikle çeşme, dinlenme alanı gibi yerlerde. Her gördüğümde de ne yani ben buradayken arabamdan bir şey mi çalacaklar diyordum, demek ki cesaret ediyorlarmış. Adam uzanıp içeri doğru çekebilseymiş biraz, şerefsizin ayaklar dışarıda Ankara yolunu tutardı artık.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...