İçeriğe Yönlendir

Cam Filmleri Sürprizi

Ersen Tapan

Recommended Posts

Uğur Çınar

Bugün Adanada 3M'e gittim,ne oldu bu iş dedim.En açık olanından izin vericekler dedi.

Şimdi ben yaptırsam dedim yasa çıktığında benimde yaptırdığım film yasal olcakmı dedim,yada yasa çıktıktan sonra belge falanmı vericeksiniz dedim,Bizde bilmiyoruz falan dedi.Beklemedeyim bende şu anda...

şimdi yaptırısanız polise kalmış iş derim en acığı olduğu halde ceza yedim onun yerine arka camlara takmatik perde alın derim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

şimdi yaptırısanız polise kalmış iş derim en acığı olduğu halde ceza yedim onun yerine arka camlara takmatik perde alın derim

eh be uğurcum biz sana dediğimizde öyle demiyordun ben hazırlıklıyım bilmem kaç yıl connet'te en koyu filmle gezdim kimse bir şey demiyor diyordun

bir nusubet, bin nasihattan iyiymiş demekki

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

eh be uğurcum biz sana dediğimizde öyle demiyordun ben hazırlıklıyım bilmem kaç yıl connet'te en koyu filmle gezdim kimse bir şey demiyor diyordun

bir nusubet, bin nasihattan iyiymiş demekki

aynen mehmet abi gene yaptıracağımda biraz zaman geçsin ceza kesen polis kestiği cezaları sayıyodu :D mehmet abi adamına denk geldik yoksa hala devam film li araca :D :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Yeni konu açmadım , burdan devam edeyim ,

Aracıma 2 gün önce cam filmi çektirdim :) Filmi çeken kişi 24 saat camları açma dedi , ben garanti olsun diye 2 gün sonra açtım , ama camları açınca filmleri , cam kenarlarına ( üst kısımlara) sıfır yapmadığını gördüm. Cam kenarları ile filmleri yapıştırdığı yer arasında 2 mm. kadar boşluk var.4 camda aynı.Camı kapatınca üst kısımlar fitil içine girdiği için belli olmuyor. Ama açınca sırıtıyor. Bu bir işçilik hatasımı yoksa , böylemi çekiliyor. Açılan 4 camında üst kısımlarında aynı ölçüde 2 mm. kadar boşluk var.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

2 sene önce çektirmiştim başka yere , o adam sıfır çekmişti. Hiç boşluk yoktu kenarlarda , bunda biraz boşluk görünce hatalı gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

boşluk kalır da, sizdeki biraz fazla mı ? bunu anlayamadım? daha önce de yapılmış ise fark hissediyorsanız, fazla olabilir?

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

boşluk kalır da, sizdeki biraz fazla mı ? bunu anlayamadım? daha önce de yapılmış ise fark hissediyorsanız, fazla olabilir?

Abi , öteki yaptırdığım yerde sıfıra sıfır hiç boşluk yoktu.O filmler 1 numara dedikleri açık filmdi.Araba güneşin altında fazla kaldığından rengi attı. Söktürüp tekrar yaptırdım , bu defa başka yere , Camları açtığımda üst kısımlarda , ölçmedim ama 2 mm. kadar boşluk var.Belkide 1 mm. kadardır göz kararı , ama biraz boşluk olduğu görülüyor. İlk yaptırdığım yerin hiç boşluk bırakmayıp , bunda azda olsa boşluk olması hatamı acaba diye düşünmeme sebep oldu.

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Abi , öteki yaptırdığım yerde sıfıra sıfır hiç boşluk yoktu.O filmler 1 numara dedikleri açık filmdi.Araba güneşin altında fazla kaldığından rengi attı. Söktürüp tekrar yaptırdım , bu defa başka yere , Camları açtığımda üst kısımlarda , ölçmedim ama 2 mm. kadar boşluk var.Belkide 1 mm. kadardır göz kararı , ama biraz boşluk olduğu görülüyor. İlk yaptırdığım yerin hiç boşluk bırakmayıp , bunda azda olsa boşluk olması hatamı acaba diye düşünmeme sebep oldu.

üsteki boşluğun amacı fitiller yüzünden açılmasın diyedir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

1mm falan boşluk iyi ama daha çok olunca sırıtabilir.İşçilikten kaynaklı bence..

Yorum bağlantısı
Arif Doğan

Sanki şöyle bir şey duymuştum, camları sökmeden yapılan filmlerde 1-2 mm boşluk oluyor, camlar sökülüp film kaplanmışsa sıfıra sıfır yapılabiliyor...

Yorum bağlantısı

Sokulmedende sifir kaplanabilir...

+26000

Aynen kardeşim film konusunda ustanın işçiliği malzeme kadar önemlidir işi bildikten sonra hiç boşluk kalmadan sıfır film çekilebilir. ;)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Sokulmedende sifir kaplanabilir...

kaplanıyodu ama en sağlıklısı kanımca sökülmesidir daha temiz işcilik oluyor :D

Yorum bağlantısı
Engin Ünal
(düzenlendi)

Camların resimlerini çektim , gece olduğu için biraz karanlık , okla işaretlediğim yerler boşluk olan yerler , kırmızı çizgi çektiğim yer camın fitilin içine giren kısım.Bunlar ön camlar , arka camlarda aynı , Bu kadar boşluk normalmi.

cs9lu.jpg

cs9kv.jpg

tarihinde Engin Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Bozkurtt
(düzenlendi)

Camların resimlerini çektim , gece olduğu için biraz karanlık , okla işaretlediğim yerler boşluk olan yerler , kırmızı çizgi çektiğim yer camın fitilin içine giren kısım.Bunlar ön camlar , arka camlarda aynı , Bu kadar boşluk normalmi.

değil uğraşmamış yapan eleman benim aracı yapan arkadaş tüm camı sıfırlayarak yaptı

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ön yan camlar orijinallerde açık renk oluyor, yüzde 70 geçirgen galiba. Gece sıkıntı çıkarmasın diye sanırım. Bu yüzden ön yan camlara izin vermeyebilirler.

Yorum bağlantısı
Engin Ünal

Cam filmlerini bu gün değiştirttim , Yapan arkadaş , hiç iki bir etmeden değiştirdi sağolsun.Cevaplar için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...