İçeriğe Yönlendir

Ruhsatı Yanımda Mı Taşımam Gerek

Harun Aydın

Recommended Posts

Harun Aydın

Herkese selamlar ben alışkanlık olmuş aracın ruhsatı devamlı yanımda araçta dursa sıkıntı olurmu çalınırsa vs ?

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
(düzenlendi)

ben arabada bırakıyorum bide onu taşıyamam.anahtarlar ev ayrı araba ayrı ,telefon,cüzdan birsürü sey taşıyoruz zaten üstümüzde

tarihinde ismail Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Genelde üzerimde taşıyorum. Çünkü kasko poliçemde Allah korusun araban çalınırsa; ruhsat yoksa para da yok yazıyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İbrahim Ersin

Genelde üzerimde taşıyorum. Çünkü kasko poliçemde Allah korusun araban çalınırsa; ruhsat yoksa para da yok yazıyor.

ben anahtar yoksa para yok diye biliyorum

poliçeyi bi inceliyim

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

O nasıl bir şey ya Hasan, ben kasko poliçemi bile geldiği gün yok ediyorum..Araba ile yolculuk yapıyorum, o cüzdanımdan büyük ruhsatı sürekli yanımda mı taşıyacağım ? Kasko firmasını değiştirir yine ruhsatı cebimde taşımam....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Abi yazan o. :) Bende ruhsatı yanımda taşıyorum diyorsam sürekli üstümde değil yani. Dışarı çıkarken arabada; eve dönerken de yanıma alıyorum. :) Cüzdan gibi taşımıyorum yani. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yanlış bilgiler yine :)

Pert ve çalınma durumunda ruhsat ve anahtar istenir doğru.. Şayet çalındığında arabada ise polis tutanaklarınada o şekilde geçirilir ve ruhsat tekrar çıkartılır..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Anlamsız ama yine de Hasan, mola yerinde çalsalar ne olacak ? Zaten eskidendi o işler, şimdi mobeseler adım adım izleyebiliyor...Artı olarak polis araçlarından her türlü sorgulama anında yapılıyor...Eskiden çevirmede ruhsatı gösteremeyince polis arabayı bağlayabiliyordu ki belki çalıntı diye...Şimdi ruhsatı göstersen de sıkıntı varsa orada belli olur diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ruhsatı araçtan almak aslında saçma bir şey..Yani çalanın ne işine yarayacak ki? Yani çevirme oldu araç durduruldu ruhsata bakıp tamam devam mı diyecekler.Zaten çalıntı ihbarı varsa plakadan kontrol başlıyor.Ancak ben bazen aklıma eserse akşamları yanıma alıyorum.Gün içi bütün gün araçta kalıyor.Araçta kalınca da aslında rakamlar sıcaktan eriyor ama yapacak birşey yok..

Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Hep cebimde durur bir yerde cüzdan bir yerde ruhsat alışmışız polislere sordum taşısan iyi olur dediler çalınınca zaten plakayı veriyosun ama sen yinede taşı dedi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Ben de eve gelirken yanıma alıyorum. Akşamları arabada bırakmıyorum yani.

Ama bazen de çarşıya çıkarken evde kalıyor böyle de bir sorun var :)

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

valla ben eski kafalılardanım galiba asla araç içinde ruhsat bırakmam :) ne olur ne olmaz arabam çalınırsa hırsız gönül rahatlığı ile gezemesin yada polis durdurunca ''arkadaşın aracı'' diyerek kontrolden küçük bir ihtimalde olsa kurtulamasın isterim açıkcası :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mehmet abiii,

Ne yapayım, ruhsatı arabada mı bırakayım, alayım mı :)

Yanında taşırsan, araban çalınınca yeniden ruhsat çıkarmak zorunda kalmazsın.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Çalınan arabaya yeniden ruhsat çıkarmak için önce aracın bulunması gerekiyor değil mi :D

Yani belki yeniden ruhsat çıkarak bir araç olmayabilir ortada :p

Öyle alışmışım; ruhsat 7/24 yanımdadır.Yazın çantamda,kışın ceketimin cebinde..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Valla arabada sürekli hatta bazen o kadar uzun süre görmiyorumki ruhsatı arabada mı diye gece kontrole çıkıyorum :)

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Araba kullanmaya başladığımdan beri ne ben ne de babam hiç bir zaman ruhsatı yanımızda taşımayız.. Sadece fotokopi bandrol gibi durumlarda araçtan çıkartırız.. :)

Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Uzun süre evde bırakıp ruhsatsız dolaştığım çok oluyor.

Şansım hep yaver gitti şimdiye kadar sıkıntı yaşamadım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çalınan arabaya yeniden ruhsat çıkarmak için önce aracın bulunması gerekiyor değil mi :D

Yok gerekmez.. sorun olmaz..

Yorum bağlantısı
Ferhat Çengeloğlu

hırsızlık olayını hemen fark etmişseniz, ederseniz vb. sorun yok. ama akşam yatıp sabah kalktığında araba yerinde yok ruhsatta içinde ise siz uykunuzu açana kadar araba parçalanacak olan işlem merkezinde olabilir.(kontrolleri %85 geçer il farketmez) arabanın arkasından el sallarsınız

buradaki amaç; ihtimali(%30) düşükte olsa bile ilk kontrolda ruhsat sorulur yok ise kayıtlardan araç sahibinin adresi ve telefonu öğrenilerek teyit ettirilir.(yakalanır)

yani ruhsat %30 luk bir ihtimal için taşınır.

birde %0.005 lik bir ihtimal var oda çalınan arabanızı bir kaç yıl sonra herhangi bir yerde görürsün.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Ruhsat arabada gidese Mazallah sıkıntı tabi.

Cüzdan bile taşıyamıyorum ben. Ruhsatı mükün değil alamam.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

hırsızlık olayını hemen fark etmişseniz, ederseniz vb. sorun yok. ama akşam yatıp sabah kalktığında araba yerinde yok ruhsatta içinde ise siz uykunuzu açana kadar araba parçalanacak olan işlem merkezinde olabilir.(kontrolleri %85 geçer il farketmez) arabanın arkasından el sallarsınız

buradaki amaç; ihtimali(%30) düşükte olsa bile ilk kontrolda ruhsat sorulur yok ise kayıtlardan araç sahibinin adresi ve telefonu öğrenilerek teyit ettirilir.(yakalanır)

yani ruhsat %30 luk bir ihtimal için taşınır.

birde %0.005 lik bir ihtimal var oda çalınan arabanızı bir kaç yıl sonra herhangi bir yerde görürsün.

Focus 53 binde, henüz ruhsatını gören memur olmadı...Hırsızda büyük ihtimalle rastlamadan parçalamaya götürecektir...Sisleri falan yakıp yüksek sesle müzik dinlerse belki dikkat çekebilir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal

Focus 53 binde, henüz ruhsatını gören memur olmadı...Hırsızda büyük ihtimalle rastlamadan parçalamaya götürecektir...Sisleri falan yakıp yüksek sesle müzik dinlerse belki dikkat çekebilir...

Çok yakın bir arkadaşımın eşinin doğum haberi gelince 05:00'de evden aceleyle çıkmıştım,tabi çantamı almayı unuturak..Hayatımda ruhsatı yanıma almadığım belkide tek gündür.O günün gündüz vakti Zincilikuyu'da belediye otobüsü nedeniyle göremediğimden, telefon ile konuşurken polis çevirdi.Ehliyet sordu yok, ruhsat sordu yok.Bağlıcam arabayı dedi.Şöyle böyle derken,ezberden ehliyet numaramı ve TC nomu verdim,sorgu yaptı saldı.Allah razı olsun iyi adammış dedim.Haftasına ceza geldi telefon+emniyet kemerinden yazmış :biggrin: Arabayı bağlamadı ya buna da şükür dedim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...