İçeriğe Yönlendir

Ruhsatı Yanımda Mı Taşımam Gerek

Harun Aydın

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Arkadaşlar yeni araç sahibi olan biri olarak merak ettiğim bir konu var. Araçtan inerken ruhsatı yanınıza mı alıyorsunuz,yoksa arabada mı bırakıyorsunuz. Kasko açısından durum nedir.? Ruhsat içinde iken araç çalınırsa kasko ödeme yapmaz deniyor.

Kasko, ruhsat kaybolmuş diye ödeme yapmamazlık yapmaz..

Ama ruhsat olmadan da ödeme yapmaz..

Ne yaparız, Emniyetten yeni ruhsat çıkarır sorunu çözeriz. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Ruhsat araçta bırakılmaz kim ne söylerse söylesin atı alan köprüyü çoktan geçer sözü boşa değil 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ruhsat aracın sahibinin trafiğe çıkış iznidir. Siz aracı başkasının kullanmasına izin verdiğinizde ruhsat araçta ise sizin rızanızın olduğu anlaşılır. Eğer araç sizin kullanımınız dışında adli bir olaya karışırsa ve ruhsatı ibraz edemiyorsanız kasko açısından değil ama adli makamlarla çok problem yaşarsınız.

Uç bir örnek olacak ama; aracınızın içinde birisi öldürülmüş olarak bulunursa, sizin de aracınızın çalındığına, kaybına bir bir ihbarınız yoksa, ruhsatta ilk incelemede araçta bulunursa kimseye derdinizi anlatamazsınız.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hasan Vedat Kulak

Kasko, ruhsat kaybolmuş diye ödeme yapmamazlık yapmaz..

Ama ruhsat olmadan da ödeme yapmaz..

Ne yaparız, Emniyetten yeni ruhsat çıkarır sorunu çözeriz. 

teşekkürler

Ruhsat aracın sahibinin trafiğe çıkış iznidir. Siz aracı başkasının kullanmasına izin verdiğinizde ruhsat araçta ise sizin rızanızın olduğu anlaşılır. Eğer araç sizin kullanımınız dışında adli bir olaya karışırsa ve ruhsatı ibraz edemiyorsanız kasko açısından değil ama adli makamlarla çok problem yaşarsınız.

Uç bir örnek olacak ama; aracınızın içinde birisi öldürülmüş olarak bulunursa, sizin de aracınızın çalındığına, kaybına bir bir ihbarınız yoksa, ruhsatta ilk incelemede araçta bulunursa kimseye derdinizi anlatamazsınız.

Saygılarımla.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Araçta bırakan neden bırakıyor?

Verecek cevabınız yoksa soruma soruyla cevap vermek yersiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bu soruya cevabım, araçta ruhsatı, çalınabilme ve güvenlik gerekçeleriyle, bırakmıyorum şeklindedir. Şimdi ben soruma bir cevap rica etsem?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

Tabii ki ; ruhsatı eve çıkarırsam sık sık almayı unutacağım için  .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bu soruya cevabım, araçta ruhsatı, çalınabilme ve güvenlik gerekçeleriyle, bırakmıyorum şeklindedir. Şimdi ben soruma bir cevap rica etsem?

Tabii ki ; ruhsatı eve çıkarırsam sık sık almayı unutacağım için  .

:bravo:  :bravo:  :bravo:  Mükemmel seviye ve mükemmel diyalog tebrik ederim. Bu iki mesajdan kavga çıkaracak bir sürü üye çıkardı maalsef.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tansel

:bravo:  :bravo:  :bravo:  Mükemmel seviye ve mükemmel diyalog tebrik ederim. Bu iki mesajdan kavga çıkaracak bir sürü üye çıkardı maalsef.

+100 harika  :bravo:  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Ben de arabada bırakıyorum. Babam eve götürür. Kendi arabam yokken ben de götürüyordum sonra özgüven geldi heralde :D

Yorum bağlantısı
Osman Ozturk

Hanımla aracı ortak kullanıyoruz. Ertesi gün araç kimde kalacaksa,ruhsat ona teslim ediliyor.Ama ben genelde araçta unutuyorum.Bu da hanımın hiç hoşuna gitmiyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...