İçeriğe Yönlendir

Fiesta Ses Sistemi

Feridun Kurt

Recommended Posts

Feridun Kurt

Arkadaşlar fiesta için komple set uygulayan bi arkadaşımız varmı orjinal teyibinin üzerinemi kurdu sistemi yoksa farklı bi teyp ekranlı filan uyan bi model varmı? forumda yeniyim sürçü lisan eylediysem affola resimli filan varsa fikir amaçları görebilirsem süperde olur.

Yorum bağlantısı
Ali Çiçek

öncelikle merhaba ben ses sistemi kurdum orjinal teyp üzerinden her hangi bir sıkıntı olmuyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Barbaros Postalcıoğlu

Geçen hafta bende 2012 model myfiesta aracıma orjinal teybi üzerinden ses sistemi yaptırdım kapılardaki mevcut hoperlörleri kullanmak istedim kapı panzutları söktürmemek için sony 6041 4 kanal anfi ile yine sony'nin slim (ince kasa) 1000 watt kabinini koydurdum .. şiddetle tavsiye ediyorum hem bagajda yer kaplamıyor hemde yan şekilde konumlandırıldığında sanki orjinal bir sistemmiş gibi duruyor sanki fiesta bagajı için özel üretilmiş gibi boyutları tam ...bass'ın gücüne zaten diyecek bir şey yok anfinin bass ayarı düşük seviyede olmasına rağmen çok sağlam ses alabiliyorsunuz kapılardaki hoperlörlerde iş görüyor şüpheniz olmasın ... eğer orjinal teybi kullanacaksanız amfi bağlantısı için mutlaka dönüştürücü kullanmanız gerekiyor ben osawa marka orta kalite bir cihaz aldım aracın sadece kapı eşiğindeki ve kemer hizasındaki yan panzutun sökülmesi gerekiyor çok da önemli bir işlem değil işi bilen bir ustaya yaptırın mutlaka orjinal teybin sökülmesi biraz zahmetli sekmanların kırılma rsiki var ... syg..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cemal Alagöz

bende orjinal teyp üzerinden bişeyler yapmaya çalıştım ama sonuç ister istemez hüsran anfi çıkışı koymadıkları için teypten dönüştürücyle anfiye giriş sağlıosunuz takdir edersiniz ki ses kalitesi çok iyi değil hatta profesyonel pıoneer serisine göre berbat:)) tesisatıma gelince 30 cm champıon serıes pıoneer subwoofer, 1 takım arka panzota pıoneer 6993s ve bir takımda önlere pıoneer tss20 tweeter :) ön kapıları ve arka kapılara dokunmadık.. oldukça yani yapılabilenin en iyisi yaptık ve sonuç başarılı sayılır.. sadece ana üniteyi değiştirmek kaldı o da yaklasık 1500 lira civarı oldugu için ve araca özel oldugu için uygulanmadı foto en yakında zamanda eklerım fikir olması açısından..

Yorum bağlantısı
Barbaros Postalcıoğlu

20121103152101.jpg20121103152114.jpg

Sarı ipleri sadece şekil olsun diye bağladım şık bir görüntü olsun diye çok da bir fonksiyonu yok yan şekilde her türlü devrilmeden duruyor ...syg.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Efe

Hafta sonu ben de orjinal teybe dönüştürücü ile bağladım. Ses kalitesi ana üniteden rca çıkışı olsa daha iyi olacak tabi ancak her kapıya Hertz marka 16 cm mid komponent koyduk. 5 kanal anfi ile sürdük. Ayrıca sizin bagajdaki slim bastan aldım. Henüz bas elime ulaşmadığından deneyemedim ama yarın gelir. Ses şu anda bile çok iyi

Sorun orjinal teypten anfi tetiklemesi aldığımızda kapıları açınca anfi de açılıyor ve açık kalıyor. Kilitleyince anfi kapanıyor. Bu durum beni çok sıkıyor. Siz anfi tetiklemeyi nerden aldınız. Teybi açınca anfiyi açma şansımız yok mu?

Yorum bağlantısı
Barbaros Postalcıoğlu
Hafta sonu ben de orjinal teybe dönüştürücü ile bağladım. Ses kalitesi ana üniteden rca çıkışı olsa daha iyi olacak tabi ancak her kapıya Hertz marka 16 cm mid komponent koyduk. 5 kanal anfi ile sürdük. Ayrıca sizin bagajdaki slim bastan aldım. Henüz bas elime ulaşmadığından deneyemedim ama yarın gelir. Ses şu anda bile çok iyi

Sorun orjinal teypten anfi tetiklemesi aldığımızda kapıları açınca anfi de açılıyor ve açık kalıyor. Kilitleyince anfi kapanıyor. Bu durum beni çok sıkıyor. Siz anfi tetiklemeyi nerden aldınız. Teybi açınca anfiyi açma şansımız yok mu?

orjinal teyipte amfi işi biraz sıkıntılı bende amfiyi açıp kapatan bir anahtar var aracı çalıştırdığımda anahtardan açıyorum aynı şekilde araç istop etmeden de anahtarı kapatıyorum biraz zahmetli ama yapacak bir şey yok açık unutulması durumunda aküyü yeme ihtimali de var ....

Yorum bağlantısı
Onur Efe

Başka bir yolu yok mu acaba. Teyp açma düğmesine bastığımızda aydınlatmalar açılıyor tuş aydınlatmaları açılıyor mesela. Ordan tetiklenmez mi anfi? Gerçekten böyle çok sıkıntılı. Pek sevmedim. Diğer herşey güzel.

Yorum bağlantısı
Barbaros Postalcıoğlu

Benim tesisatı yapan vatandaş'ın dediğini aktarıyorum bilgim yok pek fazla teybe takılan dönüştürücülerin biraz daha profesyonel olanları varmış yaklaık 150 TL gibi bir fiyatının olduğunu söylemişti o tür bir zımbırtının takılması durumunda sizin dediğiniz gibi açma kapama düğmesi ile entegre olabiliyormuş ben bilmiyorum gerçekten böyle bir alet var mı varsa da ne kadar ????

Yorum bağlantısı
Onur Efe

150 lira dönüştürücüye verene kadar 4 kanal için 300 lira tutuyor Bunun yerine 900-1000 lira arası multimedya sistemler var.

Sadece aldığım bilgi bu multimedya sistemlerde şuan için 2012 direksiyon kumandası çalışmıyormuş. O nedenle vazgeçtim. Yerine orjinal üniteyi söküp içinde rca çıkış alıcaz teybin kendi anfisine girmeden. Bir yerden tetikleme de bulmaya çalışırız artık.

Merak ettiğim husus bunların teybini sökünce kod falan istiyor mu veya herhangi bir sorun oluşuyor mu. Ne derece doğru bilmiyorum ama merkezi kilit sigortası atıyor falan gibi bişeyler dediler. Kitapçıkta kod falan yok benim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Cemal Alagöz

ciddi bir ses sistemi düşünenler kesinlikle multimedya alsın tek tavsiyem bu olur. teybimizde 3kanal equalizer(bas-tiz-orta) tüm ses ayarını teybe bağlanan anfi çıkışı ve anfi üzerinden yapılıyor. ve bunu yapanın cidden usta olması gerekiyor. mesela üst seri bir pioneer ana üniten varsa anfi ayarlarını sona getirsen bile teyp üzerinden öyle rahat ayarlabiliyorsun ki fazla uğraşmana gerek kalmıyor. birde yeri gelmişken bende 2 kez rca dönüştürücü yanması olayı oldu sanırım aşırı ısınmadan. yani direk multimedya alın derim 10 taksitle de olsa bu iş yapılacaksa multimedya!

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 3 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...