İçeriğe Yönlendir

"Elveda Ramazan Ayı" Kasidesi

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Bir Ramazan Ayı'nı daha geride bırakırken, birkaç gündür TRT1'de "Elveda Ramazan" kasidesi okunuyor. Duygu dolu ve insanın içini burkan bu kasideyı, duymayanlar vardır düşüncesi ile paylaşmak istedim. Ramazan'ın son gününde kaside daha bir anlamlı oluyor. Yüce Allah'ın nice Ramazanlar'a eriştirmesi duası ile...

Saygılarımla.

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Youtube'a yüklenip, gömülü kod ile değiştirildi..
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Not: Direk olarak eklemeyi beceremedim, link verdim bu yüzden, moderatör arkadaşlar direk video olarak düzenleyebilirler.

Sadece youtube videolarını görüntülü olarak tanıyor forum.. Diğer video linklerinde malesef bu mümkün değil..

Yüce Allah'ın nice Ramazanlar'a eriştirmesi duası ile...

Sadece oruç tuttum :(

Hem nefsi, hem bedeni olarak tutmaya çalıştım ama daha ileri bir şey yapamadım.. Allah kabul etsin, günahlarımızı affetsin.. Keşke daha fazlasını yapabilseydim.. :(

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Rabbim ibadetlerimizi kabul etsin daha nice Ramazan Aylarına sağlık ve sıhhatle kavuşmamız dileğiyle.

Ramazan, Allah(C.C) isimlerinden biri olduğu için tek başına kullanılması uygun değilmiş Mustafa hocamla konuşmuştuk daha önce bu konuyu başlık Ramazan Ayı olarak düzeltilirse daha uygun olur.

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Rabbim ibadetlerimizi kabul etsin daha nice Ramazan Aylarına sağlık ve sıhhatle kavuşmamız dileğiyle.

Ramazan, Allah(C.C) isimlerinden biri olduğu için tek başına kullanılması uygun değilmiş Mustafa hocamla konuşmuştuk daha önce bu konuyu başlık Ramazan Ayı olarak düzeltilirse daha uygun olur.

Başlık düzelebilir tabi Tahir. Ancak başlık aslında Kaside'ye işaret etmeyi amaçlıyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Başlık düzelebilir tabi Tahir. Ancak başlık aslında Kaside'ye işaret etmeyi amaçlıyor.

Saygılarımla.

Yok anladım zaten abi kasıt kesinlikle farklı hem böyle genel olarak yapılan yanlışa vurgu yapmak istedim.

Yorum bağlantısı

Sadece youtube videolarını görüntülü olarak tanıyor forum.. Diğer video linklerinde malesef bu mümkün değil..

Sadece oruç tuttum :(

Hem nefsi, hem bedeni olarak tutmaya çalıştım ama daha ileri bir şey yapamadım.. Allah kabul etsin, günahlarımızı affetsin.. Keşke daha fazlasını yapabilseydim.. :(

Üstad,

Hepimiz daha iyisini yapabilirdik. Bazen yapamadıklarımızı farkında olmak, farkında olmadan yaptıklarımızdan daha evladır. En azından bu üzüntüyü duymak bile kalp yolunun bu yolda ne kadar açık olduğunu gösteriyor. Yüce Allah herşeyi, görür bilir ve işitir. Bizde O'na sığınıyoruz. Hepimizin ibadetlerini kabul eder inşallah.

Yorum bağlantısı

Allah yapılan tüm ibadetleri kabul eylesin. Nicelerine kavuşmayı nasip eylesin.

Yorum bağlantısı

saygılar unutulmuş :) ilk defa heralde :)

Arada bir oluyor Faruk Bey:) Aynı konuya üstüste cevap verince tekrar gibi olduğu için bir iki es veriyorum:)

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

Ramazan ayında kazandığımız güzel hasletleri hayatımızın tümüne yayabilmek temennisiyle.

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Rabbim tüm ibadetlerimizi kabul buyursun, seneye tekrarını nasip etsin inşallah. Şimdiden herkese hayırlı bayramlar.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

saygılar unutulmuş :) ilk defa heralde :)

Arada bir oluyor Faruk Bey:) Aynı konuya üstüste cevap verince tekrar gibi olduğu için bir iki es veriyorum:)

Yok, yok, bu adam iyice saygısızlaştı bize karşı canim... :crazy:

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bu gün "Mubarek ne çabuk geçti" dediğim herkesten fırça yedim. "Kendi adına konuş" dediler :D

Allah kabul etsin cümlemizin ibadetlerini :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

tanışırız inşallah bir gün ama şimdilik en çok saygı duyduğum iki özelliğiniz biri bilginiz diğeri saygınız . o yüzden şaşırdım :)

saygılarımla ... :good1:

Düşünmeden konuşmaz.. bu sebeple yazdığı bir konuyu okumaya vaktin yoksa, beğenip daha sonra okuyacağın ender üyelerdendir.. ;)

Bu gün "Mubarek ne çabuk geçti" dediğim herkesten fırça yedim. "Kendi adına konuş" dediler :D

Geriye doğru bakınca uzunmuş gibi geliyor ama, Ben çok seviyorum ramazan ayını..

Öğle yemeği bizde hep ciddi sorun olmuştur.. Ramazanda bu sıkıntı yoktu.. :D

Yorum bağlantısı
Abdülkerim Demir

Ramazan ayından sonrada şevval orucumuz var inşaallah.

Hz. Peygamberimiz: "Ramazan ayını tam olarak oruçlu geçirip de ardından gelen şevval ayında da 6 gününü oruçlu geçiren bütün yılı oruç tutmuş gibi sevap kazanır." buyuruyor.

Ne mutlu!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ramazan Ayında değişik bir sabır var.Normal şartlarda sabah çay sigara suya bir başlardım öğlene kadar varil gibi olurdum ama Ramazan ayının ilk gününden beri yoksunluğunu hissetmedim zorlandım tabi ki ama sanki normal günlerde de yemiyor içmiyor gibiydim ve bana göre en güzeli orucu ağzıma ve kendime tuttum kalp gönül kırmadan hır gür olmadan hayırlısı ile bitirdim.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bence de kendi adına konuş Ertan... :tongue2:

Şaka maka bitiyor Ramazan.. Ama sanki uzun sürdü... :) Meğerse bu sene 30'muş o yüzden öyle gelmiş.

28 oruç 3 teravih hedefiyle başladığım Ramazan'ı 29 oruç 0 teravihle bitirdim. Aman Mustafa hocam duymasın...

Allah tekrarına erişmeyi nasip etsin...

Sana niye zor geldi :D

yediğin kebapların haddi hesabı yok :D

(bu dödüncü fırçam :) )

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Her son sahurda burada merkezi şekilde bu gibi bir kaside okunur. İnternette aynısını bulamadım, büyük ihtimalle bu gece de uzun uzun okunacaktır. Çok hoşuma gider, öyle çıkar balkona dinlerim. Sözlerini tam ezbere alırsam internetten bulurum diye düşünüyorum. Paylaşırım onu da buradan.

Youtube'a yükledim.

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

28 oruç 3 teravih hedefiyle başladığım Ramazan'ı 29 oruç 0 teravihle bitirdim. Aman Mustafa hocam duymasın...

Allah tekrarına erişmeyi nasip etsin...

:bambam::fiuw: Güzel. :bravo:

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Bu sene geçen seneye nazaran oruçlar daha az kaçırdım..

Geçen sene neredeyse yarı yarıya denecek kadar vardı.. Rabbime şükürler olsun bu sene sıcaklarda dayanma gücü verdi ki bizde ibadetimizi yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz...

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Her nasılsa bu Ramazan, 30'da 30 olacak (bugünü de tamamlarsak) inşallah. Hep seyahat, hastalık (migren var da bende) gibi bir şeyler çıkardı. Ama bu sene çok güzel oldu. Hedefime ulaşmanın haklı gururunu yaşamaktayım. İnşallah bugünü de kazasız, belasız tamamlarız. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Youtube'a yükledim.

Ne denir bilmiyorum ki..

Ben youtube'da aramıştım bu videoyu ama bulamamıştım...

Aferim, iyi yapmışsın.. Ellerine sağlık.. :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Ramazan ayında her şey bir başka oluyor sanki.. İnsan olduğumuzu kul olduğumuzu hatırlıyoruz .Mevlam bu başkalığı tekrar yaşamayı nasip etsin cümlemize

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...