İçeriğe Yönlendir

Ka - Direksiyon Kutusu Ve Kalorifer Sorunu

Özgür Keskin

Recommended Posts

Özgür Keskin

arkadaşlar bende 1 hafta önce 2000 model ka aldım hiç bir özellik yok.camları bile çevirmeli.saolsun aldığım arkadaşlar araçla hiç ilgilenmemişler.motorun su kabında su yoktu düşünün yani.

4 lastik değişti.

sağ-sol salıncak ve viraj denge lastiği arızalı.parçaları aldım taktıracağım.

en önemli sorunum direksiyon kutusunda.keçelerden yağ kaçırıyor.salıncaklar da akanyağdan bozulmuş.

direksiyon kutusuna 900 tl çektiler.ustam keçe tamir takımı alırsan hallederiz dedi.zor olsada keçe tamir takımını buldum (85tl)fakat randıman alamazsın dediler.sizce sorun yaşarmıyım.

2.problemim araç içindeki kalorifer sıcak soğuk düğmesi ve hava yön düğmesi çalışmıyor.sileceklerin altında vana var.ordan elle sıcak

soğuğu ayarlayabilirsin dediler.bu arıza nasıl yaptırabilirim.

bu arada kaput açma teli ve kolu bozuktu 90 tl çektiler.bisikletçiden bisiklet fren kolu ve teli alıp 10 tl ye hallettim.bilginiz olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hayırlı olsun.2. sıkıntınız için çözüm forumda mevcut nasıl söküldüğü nasıl temizlendiği ve faal hale getirildiğine dair fotoğraflı bir şekilde arkadaşımız anlatmış konuyu bulursanız çok yardımı olur.

Yorum bağlantısı
Özgür Keskin

bahsettiğiniz konuyu inceledim.malesef benim araçta musluğu söküp vana takmışlar.kışın vanaları açıyosun yazın kapatıyosun.türk işi yani.kalorifer panelinde fan kademe tuşu hariç hiçbiri çalışmıyor.acaba panel arızalımı.arızalı değilse bi musluk alıp halledebilirim diye düşünüyorum.paneli sökmem lazım

Yorum bağlantısı
Tolgahan Köroğlu
(düzenlendi)

direksiyon kutusuyla çok yakın tarihte haşır neşir oldum biraz detay vereyim. orjinalini 1200 küsür TL çıkmalarına 600 - 900 arası isteniyor. Genelde hiçbir yer bunu söküp revize etmek istemiyor çünkü bu işleme garanti veremiyorlar ve 2gün sonra sorun yaşanabilmesi olası. Benim de d. kutusunda yağ eksiltme, sağ/sol yaparken aşırı gıcırtı - gürültü sorunum vardı, söktürdük yaptırdık ama garantisi yok maalesef. maliyeti de 210 TL direksiyon kutusu tamiri yapan kişi aldı, 100 TL işçilik verdim, 40 TL de yağ alındı. Toplamda 350 TL masraf ettim, şimdilik problem yok inşallah nüksetmez. aracınız hayırlı olsun ka'nın bakımsızı üzüyor maalesef 2k dan fazla para harcadım en az bir 500 tl daha harcasam olur. keşke biraz fazla inceletip alsaymışsınız, yine de hayırlı olsun, kazasız belasız binin.

hava yön düğmesi benim aracımda da çalışmıyordu, arkadaki çarklar zorlandığında kırılıyor, parçalar mevcut ise tamirini yapabilirsiniz. Aşağıdaki linkte detaylı olarak anlattım nasıl yapıldığını. Kolay gelsin.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/232701-ufak-tefek-tamiratlar/page__st__20

tarihinde Tolgahan Köroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özgür Keskin

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.direksiyon kutusunda milde arıza varmış.tamiri yapılmıyormuş.çıkma direksiyon kutusu nerden bulabilirim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.direksiyon kutusunda milde arıza varmış.tamiri yapılmıyormuş.çıkma direksiyon kutusu nerden bulabilirim.

Dağdelen oto'ya sormanız lazım. Ancak gelen çıkmanın da durumunu iyi kontrol ettirmeniz gerekir.

Yorum bağlantısı
Özgür Keskin

hayır çıkma.sıfırı 900 tl çektiler.mubarek araba sanki mercedes.

Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

buyuk para bir sitede 450 sifir gordugumu hatirliyorum hatta ben tamirini yaptirdiktan sonra bulmustum ve keske arastirip tamir ettirmek yerine sifir alsaydim dedim, birde fiesta ile ka daki kutusu ayni diye hatirliyorum.

Yorum bağlantısı
Özgür Keskin

arkadaşlar bir sorum olacak.benim araçta sol alt köşede motor fanını çalıştıran tuş var.orjinali

mi boyle acaba?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

arkadaşlar bir sorum olacak.benim araçta sol alt köşede motor fanını çalıştıran tuş var.orjinali

mi boyle acaba?

Tabiiki değil. Muhtemelen aracınız zamanında hararet görmüş. Önceki sahibide mecburen fanı manuel yapmış...

Yorum bağlantısı
Özgür Keskin

Tabiiki değil. Muhtemelen aracınız zamanında hararet görmüş. Önceki sahibide mecburen fanı manuel yapmış...

bizde fanı açmadan bu sıcaklarda hep gezdik.insaalah bi zarar yoktur.

http://www.sahibinde...-78024326/detay

Benim aracın fan hızı haricinde hiç bir düğme çalışmıyor. Bu ilanda elektronik devre arızalı diyor bunu tamir etme şansı yokmu? Almaya değer mi?

senin panelinde zaten elektronik devresi arızalı diye çalışmıyor.benim araçtada aynı sorun var.panelin yenisi 600 tl.

Yorum bağlantısı
Türker Üner

bizde fanı açmadan bu sıcaklarda hep gezdik.insaalah bi zarar yoktur.

senin panelinde zaten elektronik devresi arızalı diye çalışmıyor.benim araçtada aynı sorun var.panelin yenisi 600 tl.

600 lira verip yenisini alacağıma bunu tamir edebilirim bu bana daha ucuza malolur

Benimkinin hiçbir kumanda çalışmıyor daha önceki sahibi katletmiş panoyu arkasında sağlam parça yok klima düğmesini başka yere koyup oradan çalıştırılıyor.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erman Devrim

Abi aracı nekadara aldın sorması ayıp. Yazdığın sorunlar Ka daki kronik problemler hepside üst üste sana denk gelmiş yavaş yavaş toparlarsın aciliyet sırasına göre yaparsan bence kalörifer musluğunu sona bırak sende o şekilde kullan kışın vanayı açar yazın kapatırsın benim aracımda ben o şekilde yaptım yaz boyu kalörifer iptal ettim şimdi taktım bi soun yaşamadım

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Özgür Keskin

7 750 ye aldım 1000 lira masraf yaptım.direksiyonda boşluk ve yağ kaçağı var direksiyon kutusuda çıkması 450 tl buldum ama yaptırıyımmı satayımmı kararsızım.bu kadar soruna rağmen yinede güzel araba.

Yorum bağlantısı
Özgür Keskin

4 lastik değişti.

Jant kapakları değişti.

Bazı rutüşler yapıldı.

Sağ sol salıncak değişti.

Viraj denge lastikleri değişti.

direksiyon kutusu keçeleri tamir takımı alındı.fakat ustam tamir takımını kullanmadan yaptı.tamir takımı hala kenarda duruyor

birkaç ufak defek masrafla 1000 tl yi buldu.halada 500 tl istiyor malum direksiyon kutusu...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Lastik her araca yapılır.

Boya ile beraber lastiği alırken biliyor olmanız gerekirdi diye düşünüyorum.

Salıncak bu yaştaki araçta normal, ben de değiştirmiştim.

Direksiyon belliki olmamış, yoksa problemi devam etmezdi?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kilicaslan

Direksyonum hidrolik değil gibi ağırlaştı...neleri kontrol ettirmem gerekir mesela fren hidroliği ne kadarda bir degişir

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emir Misbah Oral

arkadaslar daha once de belirttigim gibi parca numarası ve parca ismini verirseniz hepsini temin edebilirim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...