İçeriğe Yönlendir

Kar'Dan Adam Olmanıza Gerek Yok

Emrah Türk

Recommended Posts

Emrah Türk

Takmatik veya serilerek uygulanan kar zincirleri yada üst sınıf olarak kauçuk kar paletlerinin ilkel bir yöntem olduğuna inananlar varmış demek ki, temiz işçilik...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

İyi güzel hoş da peki frenleme bir faydası olmaz heralde..

Ama adamlar işi çözmüş helal olsun :good1:

Yorum bağlantısı
Emrah Türk

İyi güzel hoş da peki frenleme bir faydası olmaz heralde..

Ama adamlar işi çözmüş helal olsun :good1:

Dikkat edilirse lastiğin tamamen durması anında zincirler tam dönüşünü durduruyor, yani fren anında zincirler görevini yapıyor.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

önemli kusuru, zincirin kopması durmunda arkadaki araca isabet edip cam çerçeceyi indirmesi filan..

Dikkat edilirse lastiğin tamamen durması anında zincirler tam dönüşünü durduruyor, yani fren anında zincirler görevini yapıyor.

frende devreden çıkması iyi değil, zincirsiz durmak kalkmaktan daha zor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Türk

önemli kusuru, zincirin kopması durmunda arkadaki araca isabet edip cam çerçeceyi indirmesi filan..

Güzel ayrıntı, kauçuk esnek perde yapılabilir salınınım gerçekleştiği alanda.

Yorum bağlantısı
Emrah Türk

lastik patinaj yaptığında, zincir dönüşüne başlıyor ve araç rahat bir şekilde kalkıyor, videoda özellikle bu kısmı aradım ve görüntüde mevcut.

Yorum bağlantısı
Emrah Türk

Aslında lastiğe takacan çiviyi... Olsa ya öyle lastikler... Karda rahat olurdu di mi? :crazy:

Lastiği matkapla delerek barutlu çivi tabancalarının attığı çelik çivileri lastiğe pul yardımı ile çakıyorlar üstte kalan çiviye metrik 6 somun çakılıyor ve somun çelik çiviye gaz-altı kaynağı ile kaynak ediliyor, sadece kar ve buzda kullanmak üzere en iyi verimin alındığı lastik dalında dereceleri var bu uygulamanın, motosiklet merakım olduğu dönemlerde çok sık araştırdığım bir konuydu.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Aslında lastiğe takacan çiviyi... Olsa ya öyle lastikler... Karda rahat olurdu di mi? :crazy:

Yeterki iste, göndereyim dolgu portif tekeri çak çivileri herbir yerine de, ne yapcan kar görmeyen memlekette :)

Yorum bağlantısı
Emrah Türk

Tam isabet

bilgisayarımda vardı bulamadığım için ekleyemedim anlatmak istediğim tam buydu.

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Yeterki iste, göndereyim dolgu portif tekeri çak çivileri herbir yerine de, ne yapcan kar görmeyen memlekette :)

Fantezi yapıcıdır ehtiyar :p

Bunun otomaitk girip çıkanı olmazsa işe yaramaz :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Seviyorum bu forumu...

Hemen bir çok kulp takılmış bu ürüne ve haklısınız. :D

teknik forumuz, bizden onay çıkması zor :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Abi geçen James Bond'un filminde vardı o videoyu aradım ama bulamadım.. Tek tuşla çivili oluyordu namussuz martin :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Abi geçen James Bond'un filminde vardı o videoyu aradım ama bulamadım.. Tek tuşla çivili oluyordu namussuz martin :D

Bize öyşe namıssız arba lazım tak basacan çivi çıkacak, tak basacan çivi girecek :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

iç içe iki lastik ile mümkün, yüksek basınç çivileri ileri itecek , teker göbeğinden hava yönlendirme ile :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

iç içe iki lastik ile mümkün, yüksek basınç çivileri ileri itecek , teker göbeğinden hava yönlendirme ile :)

Basıncı içteki tekere verecen, içteki teker basınçla genişleyip dışarıya dolayısı ile bir sıra halinde dizili civileri dışarı çıkaracak. bu çiviler birbirlerine metal bir şeritle bağlı olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Basıncı içteki tekere verecen, içteki teker basınçla genişleyip dışarıya dolayısı ile bir sıra halinde dizili civileri dışarı çıkaracak. bu çiviler birbirlerine metal bir şeritle bağlı olacak.

aklın yolu bir :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Lastiği matkapla delerek barutlu çivi tabancalarının attığı çelik çivileri lastiğe pul yardımı ile çakıyorlar üstte kalan çiviye metrik 6 somun çakılıyor ve somun çelik çiviye gaz-altı kaynağı ile kaynak ediliyor, sadece kar ve buzda kullanmak üzere en iyi verimin alındığı lastik dalında dereceleri var bu uygulamanın, motosiklet merakım olduğu dönemlerde çok sık araştırdığım bir konuydu.

Biliyom ki. ;)

Servet'im, haklısın. :) Diyarbakır, Sivas, Konya'da büyüdüm, okudum, Bursa'da üniversite okudum. Hepsinde kışlar çok karlı geçer bilirsin. 2000'de yanılmıyorsam; kar yağmış, sabah kalktık; bembeyaz. Giyindim, arabaya (Ford Taunus) bindim, okula gittim. Kimse yok... "Ülen n'oldu?" Kar tatili... Haydaa... Alışmamış don hesaabı. Ekeikiekieiei. ;)

Biliyoz dedik ya olm. :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...