İçeriğe Yönlendir

Fotoğrafçılık Hakkında Merak Ettikleriniz

Ali Karadağ

Recommended Posts

Sedat Ünsal

Arşive bakınıyordumda bunlar denk geldi.

Hareket gelsin :)

hangi cihazla çektiniz?

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Canon 60D + Tamron 17-50mm f2.8 ikilisi.

60D orta düzeyde F/P olarak çok başarılı. Tamron 17-50mm f/2,8'i konuşmaya bile gerek yok :)

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Alan derinliği zayıf bence bizim makinelere göre.

Nikonda çok iyi sonuçlar veriyor Mert, bi 24-85 f/2,8-4 kadar olmasa da gayet başarılıydı (1 kez denedim, içimde ukde kalan bir lens) :)

Yorum bağlantısı

Tamron 17-50'yi Sony'ye sipariş vermiştim, hepsiburada bulamadığı için gönderemedi ve deneyemedim. Keskinlik konusunda tam gözüme hitap ediyor. Daha doğrusu vide0 çekmeyeceksem ir adet bu lense bir tane de 50mm 1,8 ve 1.4 lens ile çok güzel sonuçlar alınır. 60d bence de güzel bir makine. Multimedya eksikliği hariç (wifi, gps gibi) f/p ürünlerinden biri. Diğeri Pentax K5IIs. Bu makine de güzel ama açılır ekran konusunda atak yapmadı Pentax. Güncelde en beğendiğim makike Canon 70d. Şu an ise hala Samsung nx30 örnekleri bekliyorum ama makine ortada yok. Teknosa da var galiba Ankara'da, oraya da henüz yolum düşmedi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Nikonda çok iyi sonuçlar veriyor Mert, bi 24-85 f/2,8-4 kadar olmasa da gayet başarılıydı (1 kez denedim, içimde ukde kalan bir lens) :)

Ali, bizim 2007 nin cihazı k20d'nin bile alan derinliği şu yukarıdaki kareye göre fazla. Yukarıdaki kareler bana çok düz geliyor çarşaf gibi. Bi süre Pentax kullansan aslında ne demek istediğimi anlayacaksın. Sanırım bizi de Pentax a bağlayan bu galiba.

Tamron 17-50'yi Sony'ye sipariş vermiştim, hepsiburada bulamadığı için gönderemedi ve deneyemedim. Keskinlik konusunda tam gözüme hitap ediyor. Daha doğrusu vide0 çekmeyeceksem ir adet bu lense bir tane de 50mm 1,8 ve 1.4 lens ile çok güzel sonuçlar alınır. 60d bence de güzel bir makine. Multimedya eksikliği hariç (wifi, gps gibi) f/p ürünlerinden biri. Diğeri Pentax K5IIs. Bu makine de güzel ama açılır ekran konusunda atak yapmadı Pentax. Güncelde en beğendiğim makike Canon 70d. Şu an ise hala Samsung nx30 örnekleri bekliyorum ama makine ortada yok. Teknosa da var galiba Ankara'da, oraya da henüz yolum düşmedi.

Saygılarımla.

Abi, Pentax'dan hiç bir zaman Wifi, Hareketli Ekran,Gps gibi kozmetik şeyler bekleme. Olmadı, olmayacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Nan iskembeden atiyonuz pentaxcilar :p . lensin modelini yazdik oraya exif degil. f5te cekildi o kareler bikere. dibindeyim hayvanin ve 17mm de cekim yapiyorum f5 te ne gibi bir alan derinligi beklemektesiniz :)

Alan derinligi sensor buyuklugu ile baglantilidir ve haliyle pk daha buyuk sensor var.

Neyse Bana makine demeyin artik.

Dacora 35CL kullanicam bundan sonra becerebiliyorsam ve calisiyorsa tabi :)

Bu saatten sonrada Full Frame bir makine alirim yada Nex alir gecerim. iso fakiri baska makinelere gerek yok :D

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Fotoğraf diyorum iso diyor.

Dogru diyon haci iso da zaten bizim evdeki buharli utude ise yariyor :)

Velet varken iso kacinilmaz oluyor ne yazikki.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Dogru diyon haci iso da zaten bizim evdeki buharli utude ise yariyor :)

Velet varken iso kacinilmaz oluyor ne yazikki.

Hee, ben de ondan şikayetçiydim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Demir

28-70 f2.8 var abimde. d700 le kullaniyordu. yok boyle bir keskinlik. eski ama cok mukemmel bir lens
Yorum bağlantısı
Onur Demir

sevdim bu ikiliyi :good1:

Canon crop govdelerde en iyi ikili diyebiliriz.

60D alinacaksa yanina;

8mm Samyang

35mm f1.4 samyang (sigma art ile kafa kafaya bir lens)

17-50mm f2.8 tamron

85mm f1.4 samyang

70-200mm f2.8 tamron

olacak varya ahh.

Ha 5D de canli onizleme olsaydi onu tercih ederdim ama yok ne yazikki. mark2 alamayacak olduktan sonrada degistirmezdim makineyi bu set olduktan sonra.

FF alinmasi durumunda 17-50yi elden cikarmak gerekiyor :)

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

öyle foto atmak yok, makine bilgisi vs alalım :p

canon eos 650d + sigma 70-300mm apo dg macro

Canon crop govdelerde en iyi ikili diyebiliriz.

60D alinacaksa yanina;

8mm Samyang

35mm f1.4 samyang (sigma art ile kafa kafaya bir lens)

17-50mm f2.8 tamron

85mm f1.4 samyang

70-200mm f2.8 tamron

olacak varya ahh.

Ha 5D de canli onizleme olsaydi onu tercih ederdim ama yok ne yazikki. mark2 alamayacak olduktan sonrada degistirmezdim makineyi bu set olduktan sonra.

FF alinmasi durumunda 17-50yi elden cikarmak gerekiyor :)

15-85 yada 24-105 kullanma fırsatınız oldu mu? tercihin hangisinden yana olur?

Yorum bağlantısı
Onur Demir

15-85 yada 24-105 kullanma fırsatınız oldu mu? tercihin hangisinden yana olur?

24-105im vardi 60d ile kullandim. crop body de kesinlikle alinmamasi gereken bir lens. iyi lens hos lensti ama mark2 ve 6d deki performansini gorunce gerek yok diyorum kisaca.

15-85 in performansindan memnunlar kullananlar. 2.elde 1000tl gibi fiyatlara satiliyor. 15mm de 85mm de gayet guzel acilar ancak diyafram gercekten kotu. sabit 2.8 olsaydi fena bir lens olurdu ama olmadigi icin herzaman 50mm f1.8e ihtiyac duyacaksiniz. 17-50de 50mm f1.8 gibi lenslere ihtiyac duyulmuyor mesela.

ayrica 15-85 i ff body de kullanamiyorsunuz. 17-50yide oyle ama 600tl ye aninda satiyorsunuz. 15-85i satmak aylarinizi alabilir.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Karadağ
(düzenlendi)

Örf gözüm kör oldu bu nasıl bir konstrat Sayın Hk abi :p

Kondtratta son nokta, renkler en doygun halde :D tarihinde Ali Karadağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...