İçeriğe Yönlendir

Uzaktan Kumandalı Helikopter

Sinan Kılıç

Recommended Posts

Sinan Kılıç

Sevgili dostlar;

Uzaktan kumandalı helikopter kullananınız ve dahi püf noktalarını bileniniz var mı?

Ben sadece havaya kaldırabiliyorum, ne yazık ki kontrol edemiyorum henüz.

Araba kullanmak çok daha kolay :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1 tane aldık 120 TL gibi, 12 dak sonra çarptık kırdık (evde), 69 TL ye Bim den aldık, hala kıramadık, yani evde çarpınca kırılmayanı bulmalı, sonrası el alışkanlığına bakıyor, 7 yaşındaki veleti biraz eğittik, şimdi sorunsuz, çorba kasesi üstünde askıda bile tutuyor, soğusun diye çorbası

• Beğen 19
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Bedir

zamanında 70tl ye büyük bir helikopter aldım,evde deneme yaparken balans çubuğu kırıldı,hala evde yatıyor..Bir arkadaş benzer bir helikopter almıştı,uçurması ve havada zaptetmesi gerçekten zordu..alışkanlık gerekiyor üst modeller için..parrotların helikopterleri dikkatimi çekti,bir ara onlardan denemeyi düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

1 tane aldık 120 TL gibi, 12 dak sonra çarptık kırdık (evde), 69 TL ye Bim den aldık, hala kıramadık, yani evde çarpınca kırılmayanı bulmalı, sonrası el alışkanlığına bakıyor, 7 yaşındaki veleti biraz eğittik, şimdi sorunsuz, çorba kasesi üstünde askıda bile tutuyor, soğusun diye çorbası

şimdiki çocukların zekası mı gelişti yoksa bizim zamanımızda imkan mı yoktu ? :)

Yorum bağlantısı
Sinan Kılıç

Çabuk kırıldığı ile ilgili geniş malumata sahip olduktan sonra metal gövdeli olanlardan aldım, çok şükür henüz kıramadım :)

Yön verme meselesini hala çözemedim. Sanki otomatik pilot varmış gibi benden bağımsız hareket ediyor (Sıfır rüzgarda bile)

Umarım kırmadan elim alışır.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hhehee, kırılmaz pervane alacaksınız, sonrasında rahatça çarpabilirsiniz, ayrıca siz basit az kanallı helikopterlerden bahsediyorsunuz, onları gözünüz kapalı kullanmanız lazım :)

İşi tam öğrenmek için basit modellerle sonrasında 6 kanallı pro modellere geçmek lazım.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Bende bu aralar rc uçaklara merak saldım.önce bir similatör programı ve kumandası alıp onunla alıştırmalar yapmak en iyisi.Hedef videodakinden uçurmak :)

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Bizde de e-sky'ın Co-Comanche modeli var bayağı bir uğraştık baktık olmuyor bu ürünü satan bir mağazaya gidip orada ki elemandan yardım istedik ayarlarını yaptı 1m2 alanda helikopteri kaldırdı,döndürdü,ileri,geri yaptı ve kondurdu eve geldik biz de bu işi yapabiliriz dedik açık alana gidelimde güzelce hevesimizi alalım dedik :D yaklaşık 10-15 m kaldırdık tam ileri,geri yaparken bir parça koptu ve çakıldık :( hevesimiz kırıldı derledik topladık bir daha da cesaret edemedik.

Size kolay gelsin bence bu ürünü satan yerlerden yardım alın.Bu arada ürün nedir ?

Yorum bağlantısı
Sinan Kılıç

Gyroskop marka, craft model.

Çok ilgi çekici ama kullanmamak da bir o kadar sinir bozucu.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Bizde çarptık kuyruk ayrıldı. :D Zamanla alışırsınız genişce bir alanda deneme yanılma yoluyla öğrenin.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

İl aldığım 19 TL'lik basit bir aletti, ev camına çarpmam sonucunda mefta oldu. 2. aldığım 39 TL'lik bir aletti, ilk aldığımdan daha iyiydi, onunda arka pervanesi bozuldu, şarj giriş soketi koptu şimdi evde yatıyor. Kontrol olayı ilk etapta zor gibi geliyor, ama alıştıktan sonra gerçekten basit. İlk alışma evresinde dışarıda ve rüzgarsız havada kullanmakta fayda var. Hatta mümkünse çimenlik bir alan üzerinde kullanırılırsa kontrolü kaybettiğinizde düştüğünde fazla zarar görmez. İyi eğlenceler.

tarihinde Ali Alp Gökçe tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Çabuk kırıldığı ile ilgili geniş malumata sahip olduktan sonra metal gövdeli olanlardan aldım, çok şükür henüz kıramadım :)

Yön verme meselesini hala çözemedim. Sanki otomatik pilot varmış gibi benden bağımsız hareket ediyor (Sıfır rüzgarda bile)

Umarım kırmadan elim alışır.

uzaktan kumandada, ayar vardır, restleme gibi önce bunu yaptınız mı?

Yorum bağlantısı
Sinan Kılıç

uzaktan kumandada, ayar vardır, restleme gibi önce bunu yaptınız mı?

Hmm resetleme tuşuna gözüm ilişmedi, trim diye bi ayar var; denge için.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

trim ayarı, o işte, önce burdan ayar yapılmalı, hiç el sürülmeden helikopter havada askıda kalacak şekilde

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bende bu aralar rc uçaklara merak saldım.önce bir similatör programı ve kumandası alıp onunla alıştırmalar yapmak en iyisi.Hedef videodakinden uçurmak :)

Mehmet abi'ye sormak lazım, videodakini kaskolayabiliyor muyuz, zira kuş serisi bi parası varda :)

Bende de heli var. 3 kanallı. 2 senedir bi kere kıç pervanesi koptu, değiştirdim. Bir de kumandası stabilitesini yitirdi. Üst modele geçmeyi planlıyorum ama alacağım 4 kanallılar 200-250tl den aşağı değil. Onu da vermek pek yemiyor :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yeğenlerime feda olsun da, bana sanki yeğenlerimin babası oynayacakmış gibi geldi :)

Kutusuna bakayım, duruyorsa kargo adresi isteyeceğim. Kutusu yoksa kargoda zarar görür çünkü. Ya da bana kutusu olmaz ise, kargolaman için fikir vermen gerekecek. Akşama haber vereyim ben sana.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sığabileceği herhangi bir kutuya normal duruş pozisyonunda koyup, klasik paketleme sistemini kullan...

Yani, tüm boşlukları buruşturduğun gazete parçaları ile doldur.. Buruşturduğun için hava yastığı görevi görecektir.. Kutu sağlam olsun yeter..

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

Kaza kırım ekibi bile var, Oyuncak ama gerçeği gibi infilak etmiş :)

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sığabileceği herhangi bir kutuya normal duruş pozisyonunda koyup, klasik paketleme sistemini kullan...

Yani, tüm boşlukları buruşturduğun gazete parçaları ile doldur.. Buruşturduğun için hava yastığı görevi görecektir.. Kutu sağlam olsun yeter..

Abi pervane mili hassas, kırılırsa yazık olur.

Kumandayı modernize edebilecek misin? Senin elinden kurtulmaz ya :)

Böyle durumlarla karşılaşmamak için önce simülatör :)

Gördüğüm kadarıyla uçakta bi sıkıntı oluşuyor çünkü çok hızlı sağ sol yapıp sonra çakıldı...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi pervane mili hassas, kırılırsa yazık olur.

Kumandayı modernize edebilecek misin? Senin elinden kurtulmaz ya :)

Kumandadaki sorun ne ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ileri geri komutunu yapan kolun içinden bir mil kırılmıştı. Kol çalışıyor ama yay özelliğini yitirdiğinden dolayı en ufak kaymada kıç pervanesi devreye giriyor.

Gönderdiğimde anlarsın :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...