İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiği Toplu Alım Listesi Oluşturuyoruz

Misafir

Recommended Posts

Süha Demirtaş

abi 13 ten sonra liste ikinci baskıya geçiyo ;) sanırım Sami Bey işleri karıştırdı :rtfm::flowers:

aynen hallettim ;)

Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Listede beni de var düşünün. 4 garanti, 8 lastik alabilirim. Gönlümden ultragrip geçiyor. Marka ve fiyat belli olmadan listeye yazılmak istemiyorum.

Benimde gönlümden UG serisi geçiyor ama artık foruma uyacaz :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Peki ne alacağız... ?

Hepimiz aynı lastiği alırsak o zaman firma indirimi alabiliriz.. ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

beyler bir fiyat duysakta bizlerde niyetlensek ya 4 adet için bende niyetlenebilirim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Mustafa hocam evet fiyat sayıya göre belirlenecek de ben şimdi varım derim ama fiyat yüksek çıkarsa vaz geçtim demek ayıp olmaz mı? ben vaz geçtim deyince sizin fiyatlarda oynama olmaz mı?

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

mustafa hocam evet fiyat sayıya göre belirlenecekde ben şimdi varım derim ama fiyat yüksek çıkarsa vaz geçtim demek ayıp olmaz mı? ben vaz geçtim deyince sizin fiyatlarda oynama olmaz mı?

Haklısınız. Ama ucuz olsun diye bu işe giriştik. Pahalı olursa zaten birçok kişi almaktan vazgeçer.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Haklısınız. Ama ucuz olsun diye bu işe giriştik. Pahalı olursa zaten birçok kişi almaktan vazgeçer.

bu yüzden diğer arkadaşlar için hata olur gibime geliyor yaklaşık bir fiyat alınsa mesela nasıl olur

50 lastik için bu fiyat

100 lastik için bu fiyat gibi

tabi bu arada marka ve modelede karar vermek gerekicek marka seçilse bu arada

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman

bu yüzden diğer arkadaşlar için hata olur gibime geliyor yaklaşık bir fiyat alınsa mesela nasıl olur

50 lastik için bu fiyat

100 lastik için bu fiyat gibi

tabi bu arada marka ve modelede karar vermek gerekicek marka seçilse bu arada

Bence de bu şekilde daha iyi olur. Asıl iş markaya karar vermekte.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bana iki tane 205/55/16 lazım... Hasan Basri "Ben bulurum ortak" dedi.. :)

Şayet listenizde bir kişi eksik kalırsa 2 adet olarak beni de yazabilirsiniz..

96 lastikte kalır yok mu bir kişi daha derseniz bende alırım...2 tane ug7 iki tane yine Goodyear ama modelini hatırlamadığım lastiğim var...Hepsi aynı olsun...

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
(düzenlendi)

Bence de bu şekilde daha iyi olur. Asıl iş markaya karar vermekte.

bir orta ayar için bir de kalite bir marka için fiyat istesek :rolleyes: çok mu şey istedim :unsure2:

örneğin orta ayardan petlas ,kalite den conti-googyear-brişş gibi

tarihinde İsmail Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

1. Bu listeye 15 Eylül'e kadar devam edelim.

2. Bu kampanyadan olması önemli değil, önemli olan bu kış mutlaka lastik alınacak olunması, o nedenle lastik alacak olan herkes listeye ismini eklesin.

3. Lastik markası için oylama yaparız. Ben Michelin, Conti, UG8 ve Nokian lastiklerden birinin olması taraftarıyım, Madem iyi bir indirim alacağız hiç olmazsa kalite kaygımız olmasın.

4. Marka belirlendikten sonra kesin listeyi oluştururuz.

5. Sayı kesinleştikten sonra bu işlerin içinde olan üyelerimiz pazarlığa girişir. Pazarlıkta fiyat yanında ödeme şekli, söküp/takma,balans ve ulaştırma işlemleri de dikkate alınır.

6. Sanıyorum esaslı bir indirim alınabilmesi için net liste ve hatırı sayılır bir sayı ile gitmek gerekir. Bunun için de: "fiyatı gördükten sonra listeye dahil olurum, benim istediğim marka olursa dahil olurum, kar yağarsa, yasa kesinleşirse dahil olurum." şeklinde düşünen arkadaşların kararını netleştirmesi gerekiyor.

7. Alacağımız indirim gerçekten dişe dokunur birşey olmalı, belki forum sponsoru gibi bir lastik firması ile de kalıcı bir anlaşma yapılabilir.

Yani arkadaşlar bu iş biz ne kadar örgütlü hareket edersek o kadar kazancımıza olur. Onun için öncelikle potansiyelimizi tam olarak ortaya koymalıyız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İki markanın da bayisi olabilir, iki seçenekli fiyat alabiliriz belki de....

Bayi bu sayıya indirim verir de bayi indirimini aşıp marka indirimi alabilmek için aynı lastiği almamız gerekir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bayi bu sayıya indirim verir de bayi indirimini aşıp marka indirimi alabilmek için aynı lastiği almamız gerekir...

Lastikleri teslim alınca ilk bir ay foruma bir yere Fordclubtr Goodyear kış lastiği kullanıyor yazmayı teklif edelim....:)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Lastikleri teslim alınca ilk bir ay foruma bir yere Fordclubtr Goodyear kış lastiği kullanıyor yazmayı teklif edelim.... :)

Güzel fikir...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Lastikleri teslim alınca ilk bir ay foruma bir yere Fordclubtr Goodyear kış lastiği kullanıyor yazmayı teklif edelim.... :)

Güzel fikir...

Ve tavsiye ediyor dersek %10 da oradan gelir sanki... :)

Bak bak ne fikirler çıkıyor, gayret arkadaşlar olacak bu iş.

Üretici veya ana distrübitör indirimi esas hedefimiz olmalı da kafamı en çok söküp-takma ve üyelere dağıtım işi kurcalıyor.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Üretici veya ana distrübitör indirimi esas hedefimiz olmalı da kafamı en çok söküp-takma ve üyelere dağıtım işi kurcalıyor.

Lastikleri topluca almayacağız Mükremin abi, bir indirim kodu veya listesi ile başvurup en yakın bayiden alacağız...Adet sınırlı olacak ve listede ismi bulunan ile ruhsat bilgileri veya plaka eşleştirilecek gibi yani...Yoksa indirimi kargoya veririz....:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Evet Serkan benim de gönlümden geçen bu, bir de zamanlama olayı kafamı kurcalıyor. Yani en uygun zaman konusunu sektördeki arkadaşlarla tartışmamız lazım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...