İçeriğe Yönlendir

Araç Çok Yüksek

Abdullah Doğan

Recommended Posts

Abdullah Doğan

connectlerin hepsi aynı gördüğüm kadarıyla aracın yüksekliğinden bi şikayetim yok aslında ama özellikle arkalar olmak üzere çamurluk ve teker aralığındaki boşluklar hiç hoş durmuyor.ön taraf için çözüm var helezonları kestirmek arkalar için çözüm nedir fikri olan veya uygulayan arkadaşlardan yardım bekliyorum saygılar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

helezon kestiriyorsanız arkadan da makas aldırın.

Aman mustafa, neler diyorsun :)

Arabanın tüm dinamiğini değiştiriyorsunuz. Helezonlar kestirilmez. Yol tutuşuna yapacağınız eziyet size zarar olarak geri döner...

Bunun yerine özel yay ve süspansiyon sistemi alabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

makas işi delikanlıyı bozar. :i-ih: :i-ih: :i-ih: :i-ih: :i-ih: :i-ih: :nazar:

Bence de kesinlikle makas aldırmaya, hele arkadan aldırmaya değmez.

Yorum bağlantısı
Abdullah Doğan

iş makara sardı ciddi bu konuda yapılabilcek bişiler varsa yardımcı olun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Makaraya kaydığını nereden çıkardınız? Hepimiz gayet ciddiyiz, önerimizi sunduk...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bütçe nedir?

sanayide gidip helezon kesecem arkayı da nasıl düşürüz diye sorsanız ilk cavabımı alırsınız.

profosyonel bir şey yapacam diyorsanız

http://www.havalisuspansiyon.com/gpage5.html

her araca uygulanıyor. hatta bir ara bizim burada transitlere felan takıyorlardı 4-5 bin maliyeti var. hem süspansiyon sertliğini hemde yüksekliğini ayarlıyorsunuz. yurt dışında air ride diye meşhur. buralarda da binek araçlara fantazi olarak yaptıran var.

ha en basiti de bagaja ağırlık koyarak aracın arkasını düşürürsünüz ama fazla yük taşımak işine ne kadar bilemem.

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Yazık olacak çok. Pişman olmamak için ellemeyin. Konfordan yol tutuşundan çok ödün verceksiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O'nun bir kamyonet olduğunu unutmayın, Zaten yüksek olan bir araç, dengelerini bozmayın, helezon kesmek güvensiz bir uygulamadır... Varsa kısa helezon bulun..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Connecti, virajda savrulmadan alçaltmanın tek yolu, arka dingilin şaseye bağlandığı yerlerde tadilat yapmak ki bunun sonrasında dingilin arkada kalıp, kaportanın ileride devrilme olasılığı da var, teoride mümkün pratikte mümkün değil, illa da alçalacaksa mümkün ama 5 haneli rakama mal olur, zira fabrikasyon değil elle yapılacak tüm parçalar.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Yorum bağlantısı
Abdullah Doğan

peki connect e havalı süspansiyon takılırmı ve takılırsa sağlıklı olurmu birde maliyet konusunda bize kaça patlar.

Yorum bağlantısı
Engin Özarı

Riske almaya ve masrafa değmeyecek bir uygulama

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Connect e bunlar fazla bence, gerek yok, sonuçta ticari araç ama zevk sizin elbet, yinede yükseklik havalı süspansiyon falan sakat işler, araba daha güvensiz olacaktır.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Soldakı araç arkadaşın eski aracı sadece makasları presletip arkatarafı 6 cm alçaltmıştı....

261573_10150223505564336_5463923_n.jpg

261573_10150223505569336_2727340_n.jpg

165327_497797359485_3257246_n.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Abdullah bey. sahibi olduğunuz ford connect aracınızı alçaltmak istemişsiniz.üç yıl kadar önce bir arkadaşımın ricası üzerine bende bu konu ile ilgili yoğun araştırma içerisine girmiştim.Araştırmalarımın neticesinde aracın arka kısmında bulunan makasların iptal edilip aracın alt kısmında tadilat yapılmasından başka bir çare bulamadık.Arakadaşın aracı pertten dönme olduğu için aracı parcalamakta sıkıntı yaşamadık..Bu sebeple ölçülüp biçilip arka dingil ve makasların içinde bulunduğu alt bölüm komple kesildi ve yerine 1999 model ford focus arka dingilini yerleştirdik. Bana göre olmadı çünkü lastikler biraz içeride kaldı ama arkadaşın hoşuna gittiği için öyle kullanmayı tercih etti.Kısacası orjinal bir araçta oynama yapmanızın çokta iyi olmayacağını düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Abdullah bey. sahibi olduğunuz ford connect aracınızı alçaltmak istemişsiniz.üç yıl kadar önce bir arkadaşımın ricası üzerine bende bu konu ile ilgili yoğun araştırma içerisine girmiştim.Araştırmalarımın neticesinde aracın arka kısmında bulunan makasların iptal edilip aracın alt kısmında tadilat yapılmasından başka bir çare bulamadık.Arakadaşın aracı pertten dönme olduğu için aracı parcalamakta sıkıntı yaşamadık..Bu sebeple ölçülüp biçilip arka dingil ve makasların içinde bulunduğu alt bölüm komple kesildi ve yerine 1999 model ford focus arka dingilini yerleştirdik. Bana göre olmadı çünkü lastikler biraz içeride kaldı ama arkadaşın hoşuna gittiği için öyle kullanmayı tercih etti.Kısacası orjinal bir araçta oynama yapmanızın çokta iyi olmayacağını düşünüyorum..

yeni mondeoların teker aralığı daha geniş. sistem de focusla aynı.ingilizlerin amortisör taktığını görmüştüm ama özel yapım dingil kullanıyorlardı çünkü çekişi arkadan yapmışlardı

http://passionford.com/forum/restorations-rebuilds-and-projects/367318-cosworth-connect.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...