İçeriğe Yönlendir

Motor Arıza Işığı Yanmıyor

Misafir

Recommended Posts

öncelikle herkese selam ve saygılar,

benim aracımda (2004 cmax ghia) kontak açıkken yanması gereken motor işareti olan lamba yanmaz oldu

sebebini bilen veya başına böyle bir arıza gelen arkadaş varsa değerli bilgilerini paylaşırlarsa çok müteşekkir kalırım.iyi günler dilerim

Yorum bağlantısı

Nuri abi sorun da bulunduğum yer itibariyle usta bulmak zor o yüzden tecrübe eden var mı diye sordum.servislede ipler kopuk malum 3 kuruşluk işlere 33 kuruş istiyorlar.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Eren aracı yeni aldığınızı düşünerek yazıyorum. Arıza lambası sadece kontak II konumundayken ve diğer bilgi lambalarıyla (yağ, şarj, abs vb.) birlikte yanar ve şarj ve yağ lambası ile birlikte araç çalıştıktan sonra söner. Durum böyleyse sorun yok. Ancak kontak II konumundayken diğer lambalar yanıyor da motor arıza lambası yanmıyorsa sorun var demektir.

Bir de geçenlerde aracınla bir kaza yapmıştın, olay bundan sonra geliştiyse muhtemelen yerinden oynama- gevşeme benzeri bir durum olmuştur diye tahmin ediyorum.

Ama yine de (forumdan yardım gelmez ise) aracı tanıyan bir elektrikçi olmadıktan sonra kurcalatmamanı öneririm.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

%99 ampulü gevşemiş ya da yanmış(ömrünü tamamlamış) olabilir.bu araçlarda gauge test var mı,varsa ordan bir kontrol yapılarak da bakılabilir.gauge menüde yanıyorsa başka bir sorun var demektir.

Yorum bağlantısı

led testte bütün lambalar yanıyor fakat motor arıza ışığı yanmıyor.anahtar 2 konumunda iken yanması gereken bütün lambalar yanıyor fakat motor arıza ışığı yine yanmıyor.yani o ışıkta bir sorun olduğu kesin.sorunun çözülmesi için bir ustaya gittim gösterge tablosunun tamamen sökülmesi bunun içinde bütün göğüslüğün sökülmesi lazım dedi.sadece direksiyonun sökülmesi işimi halletmez mi sizce?

%99 ampulü gevşemiş ya da yanmış(ömrünü tamamlamış) olabilir.bu araçlarda gauge test var mı,varsa ordan bir kontrol yapılarak da bakılabilir.gauge menüde yanıyorsa başka bir sorun var demektir.

bunlarda ampül yokmuş ledli sistem var dedi usta.fark var mı aralarında?sonuçta patlağı söküp sağlamı takmayacak mı?

Eren aracı yeni aldığınızı düşünerek yazıyorum. Arıza lambası sadece kontak II konumundayken ve diğer bilgi lambalarıyla (yağ, şarj, abs vb.) birlikte yanar ve şarj ve yağ lambası ile birlikte araç çalıştıktan sonra söner. Durum böyleyse sorun yok. Ancak kontak II konumundayken diğer lambalar yanıyor da motor arıza lambası yanmıyorsa sorun var demektir.

Bir de geçenlerde aracınla bir kaza yapmıştın, olay bundan sonra geliştiyse muhtemelen yerinden oynama- gevşeme benzeri bir durum olmuştur diye tahmin ediyorum.

Ama yine de (forumdan yardım gelmez ise) aracı tanıyan bir elektrikçi olmadıktan sonra kurcalatmamanı öneririm.

abi kazadan öncede vardı bu sorun.kazayla ilgisi yok yani :unsure2: karabükten izmire giderken yolda farkettim ışıktaki tuhaflığı.sonra bi daha yanmadı yani.

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Ekici

Bir ara lpg'den dolayı yanan arıza lambalarını yanmaması için söndüren ustalar vardı :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Yeri değil belki ama,konu açmaya gerek yok...

Mk2 mondeo'da neden arıza lambası koymamış adamlar?

Bişi bozulsa nerden anlayacaz?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yeri değil belki ama,konu açmaya gerek yok...

Mk2 mondeo'da neden arıza lambası koymamış adamlar?

Bişi bozulsa nerden anlayacaz?

KA'da da yoktu. Bozulunca yolda bırakacak donanımı yok zaten :D

Yorum bağlantısı

oksijen sensörü bile bozulsa bilemeyecez yani :)

KA'da da yoktu. Bozulunca yolda bırakacak donanımı yok zaten :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

oksijen sensörü bile bozulsa bilemeyecez yani :)

Araba yürüyor mu? Yürüyor, bitti :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

hahahaha ford mantığı bumu :D

Demekki,arada bir servise götürüp cihaza bağlatmakta fayda var :)

tarihinde Hakan Kurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
(düzenlendi)

Lokman abiden aldığım yeni gösterge paneli ile o ışığı da halletmiş olduk :)

EbF5BBB.jpgxO1AUkw.jpg

tarihinde Eren Erdoğan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...