İçeriğe Yönlendir

Anahtar Şeklindeki İkaz Lambasi

Hasan Atael

Recommended Posts

Hasan Atael
(düzenlendi)

Arkadaşlar bugün akşam yola çıkacağım, Anahtar şeklinde yanan ikaz lambası nedir, yanmasının zararı nedir. ?

tarihinde Mehmet Özyürek tarafından düzenlendi
Küçük harfe çevirdim.
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

08.JPG

Resimde yanan lambalardan mı yoksa sönük olanlarda olan bir uyarı ışığı yanıyor?

Daha ayrıntılı bilgi verirseniz abilerimiz daha net cevap vereceklerdir..

Bu arada forum kuralları gereği mesajlarımızın tamamını büyük harfle yazmıyoruz.. :)

Yorum bağlantısı
Hasan Atael

orada yok alyans anahtar şeklinde. hani 12-13 15-16 falan dediğimiz iki ağızlı alyans anahtarlar varya o şekilde . yeni yanmaya başladı. Mehmet bey resetlemem gerektiğini söyledi. yağı yakın bir zamanda değiştirdim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mk2 mondeo bilgi ekranındaki bakım zamanı uyarısından bahsediliyor..

Yağ değişince yanındaki delikten araç çalışır iken kürdan benzeri bir şey ile basılı tutarak resetlenir ve tekrar 14800 km sonra yanar...

Bir de hatırlatma. Hasan Bey, forumda tamamen büyük harf kullanarak mesaj yazmıyoruz..

Yorum bağlantısı

Hasan kardeşim neresini düzelteyim ki, "alyans" şeklinde bir anahtar yoktur, doğrusu "alyan"dır ve bu anahtarlar iki ağızlı değildir. L şeklinde 6 köşeli çelikten üretilmiştir. Tarif etmeye çalıştığın ise açık ağız diye tabir ettiğimiz anahtardır. Şimdi kararı sen ver nasıl bir lamba yanmış.

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Mehmet bey'in gönderdiği resimde en alt sıra en soldaki anahtar şekli turuncu renk ışıklıdır. Benimde başıma geldi o şeklin bir sağındaki ok işaretinin ortasına kürdan benzeri birşeyle araç çalışırken basıldığında (çok kuvvetli basmanıza gerek yok bastırınca hissedersiniz içinde bir düğme hareket eder) anahtar işaretinin ışığı söner...

Yola çıkmak için bir sorun yaratacak uyarı değildir. Mehmet bey neden yandığını anlatmış zaten.

Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Nuri Tanır

Bu sabah bende aracı çalıştırınca söz konusu ışığın benim aracımdada yandığını fark ettim araç otomatik bir araç ve yağları en son 22 kasım 2011 de değişmiş, aracım şu anda 231.300 de ve servisine 3.000 km daha var acaba yağların 1 yıl önce değişmiş olması zaman aşımı açısından yağda deformasyon yaratmışmıdır ? yoksa ışığı tarif edildiği şekilde söndürüp 3000 km daha yola devam etmek doğru olur mu ? sevgilerimle

Yorum bağlantısı

10,000 yada 15,000km yada 1yıldır değişim süresi (motor yağının)

Muhtelemen yılı dolduğu için yanmış.

Değişmekte fayda var.

Gerçi Mobil Esp 5/30 ise içindeki yağ,3,000 dahada gitseniz bişi olmaz :)

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

bilgi için teşekkür ederim Hakan bey, kontrol edeceğim yağın markasını yazılıydı kartonda :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet İncekaya

Şu göstergeden bahsediliyor...

mk2r.jpg

. Peki bu resmin en sağ alt köşede bulunan ikazın anlamını öğrenebilir miyim hocam
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

. Peki bu resmin en sağ alt köşede bulunan ikazın anlamını öğrenebilir miyim hocam

fren balatası olmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sırasıyla, Motor suyu, dıs sıcaklık, dış sıcaklık, cam suyu, 14750 km yanan bakım zamanı lambası, bakım resetleme düğmesi, fren balata uyarısı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Sırasıyla, Motor suyu, dıs sıcaklık (1), dış sıcaklık (2), cam suyu, 14750 km yanan bakım zamanı lambası, bakım resetleme düğmesi, fren balata uyarısı

1. dış sıcaklık tutuncu renklidir, 1-4 derece arasında yanar.

2. dış sıcaklık kırmızı renklidir, 0 derece ve daha düşükse yanar.

4. derecenin üstünde ikisi de yanmaz.

Yorum bağlantısı
  • 10 yıl sonra...
EkremVural

Selamın aleyküm bu form sitesini çok seviyorum aradığım her şeyi buluyorum emekleri geçenlerden Allah razı olsun selametle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...