İçeriğe Yönlendir

Ka - Çatlak Silindir Kapağı

Tolgahan Köroğlu

Recommended Posts

Tolgahan Köroğlu

Evet arkadaslar ka nin silindir kapagi catlamis, su hortumu patlamisti yaptirdim, yedek su deposu degisti. 2 gun once hararet yapti goturduk kapak sokuldu ve aci gercek :s ust kapak 2. Gozden catlakmis. 0 i yok, 2. El icin Ankarada bir cikmaci 700 TL istedi. (dolu ve taslanmamis daha once) kapak isciligi, conta , subap lastiklerinin yenilenmesi vs derken 1500 u bulur dedi servis, fiyat ve kapak temini hakkinda fikir verirseniz sevinirim. Hayirli gunler.

Not: konuyu telefondan aciyorum o yuzden TR karakterler cikmiyor.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

İstanbul Dağdelen oto ile görüşür müsünüz?

Sani senin adın bundan sonra Sani Ka olsun :p Nerede ka konusu görsem hah Sani yazar şimdi diyorum :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani senin adın bundan sonra Sani Ka olsun :p Nerede ka konusu görsem hah Sani yazar şimdi diyorum :D

Bildiğim konularda yardımcı olmaktan zarar gelmez :D

Explorer konusu açılmış mesela, orada da tahminimi yazdım ;)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter
(düzenlendi)

Bildiğim konularda yardımcı olmaktan zarar gelmez :D

Explorer konusu açılmış mesela, orada da tahminimi yazdım ;)

Senin kadar Ka yı seven ve Ka hakkında tecrübe sahibi pek görmedim desem yalan olmaz forumda genelde sorunlarda nokta atışı oluyor cevapların ;)

tarihinde Tahir İlter tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Senin kadar Ka yı seven ve Ka hakkında tecrübe sahibi pek görmedim desem yalan olmaz forumda genelde sorunlarda nokta atışı oluyor cevapların ;)

2 sene kahrını çektim. Şimdi yine o bütçem olsa, yine KA alırım :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kapağı dökümdür, orasını çatlatacak kadar yüksek ve uzun süreli hararet sonrası, silindir / piston / subap yüzeyleri ne alemde? kapağın tamir yoluna gidilmeli maliyet açısından

Yorum bağlantısı
Tolgahan Köroğlu

Kapagi gormedim maalesef, sokulmus kapakcida suan, tamiri mumkun olmayan bir noktadan catlamis usta oyle soyledi. Subap lastikleri yenilenecek toplanirken. Catlak dolayisiyla yeni kapak alinma durumu olmasa maliyet epey dusuyor ama yapacak birsey yok, vardir bunda da bir hayir. Sani bey'in bahsettigi yerle bir goruseyim bakalim ne cikacak.

Yorum bağlantısı

Ankara'da çokca Ford çıkmacısı var ve fiyatlar da o kadar değişken, Sakarya'da olup Ankara veya başka bir ilden parça almaya çalışmanız riskli bir durum. Hemen; abi olmazsa getir başkasını verelim derler ama nasıl sökülür takılır, nasıl gelir gider hiç tınmazlar. İşiniz biraz sıkıntılı, rast gelirse tereyağından kıl çeker gibi olur, ama rast gelmezse epey bir uğraşacaksınız. Allah kolaylık versin.

Yorum bağlantısı
Yağız Ardalı

Geçmiş olsun, sıkıntılı bir durum olmuş.

Bu konu hakkında küçük bir sorgulama yaptım.Aradığım yer aracın modelini sordu , bilmediğim için 98 model olarak belirttim. "silindir kapağı 250 tl" olarak fiyat aldım. Silindir kapakları model durumuna göre farklılık gösteriyor mu bilemiyorum.

Sen arayıp derdini anlatırsan daha iyi olacaktır.

0536 840 92 33 sarışen otomotiv

Sonucu paylaşırsan sevinirim. Tekrar geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Hamdi Gökhan Atasoy

izmirde bir firma vardı ford ve diğer araçların kapak imalatını yapıyordu tel:0232 85317 89 hatta benim üretim yaptığım parçaları , parçacılar ithal diye satıyorlar dedi , ben taunus için sormuştum , orjinalinden daha iyi çünki lpg ye göre kapağın su kanallarını genişlettim demişti bir arayın derim, iyi forumlar

Yorum bağlantısı
Tolgahan Köroğlu

Ya burasi nasil bi yer :) hepinizden Rabbim razi olsun su saatten sonra arasam bulamasam da koymaz acikcasi, bu denli yardimci olmaya calistiginiz icin tesekkur ederim.

Arac evet 98 model, sakarya da bi cikmaciya sordum kapak uzerindeki numarayi bilmem lazim dedi, ka larin hepsi 8v olarak gelmedi mi? Ben mi yanlis biliyorum acaba?

Sani bey'in yonlendirdigi numarayi aradim ellerinde yok, beni baska bir yere yonlendirdi orada da yok.

Arkadaslarin verdigi numaralari ariyorum hemen cevap donecegim.

Yorum bağlantısı
Tolgahan Köroğlu
(düzenlendi)

İzmirdeki arkadasi aradim sadece taunus icin uretim yaptigini soyledi. Bursa sarisen i aradim, "arkadasim aracim icin kapak sormus durumu nedir dedim, kazali aractan sokuk sorunsuz dedi. Fiyat ne dedim 350 tl dedi. arkadasima 250 demissiniz dedim, yok 350 dedim yanlis anlamis arkadasiniz dedi. Doolu kapak icin iyi fiyat aslinda. Cumartesi bi bursa yapabilirim bu gidisle bakalim kapaktaki numarayi alip bi karsilastiralim ona gore hareket ederiz artik. Herkese tesekkur ederim yardimlari icin.

tarihinde Tolgahan Köroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Geçmiş olsun, sıkıntılı bir durum olmuş.

Bu konu hakkında küçük bir sorgulama yaptım.Aradığım yer aracın modelini sordu , bilmediğim için 98 model olarak belirttim. "silindir kapağı 250 tl" olarak fiyat aldım. Silindir kapakları model durumuna göre farklılık gösteriyor mu bilemiyorum.

Sen arayıp derdini anlatırsan daha iyi olacaktır.

0536 840 92 33 sarışen otomotiv

Sonucu paylaşırsan sevinirim. Tekrar geçmiş olsun.

350 demiş :s ? biri daha ararsa 450 der, almaya gidenden de 550 ister :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yağız Ardalı

İzmirdeki arkadasi aradim sadece taunus icin uretim yaptigini soyledi. Bursa sarisen i aradim, "arkadasim aracim icin kapak sormus durumu nedir dedim, kazali aractan sokuk sorunsuz dedi. Fiyat ne dedim 350 tl dedi. arkadasima 250 demissiniz dedim, yok 350 dedim yanlis anlamis arkadasiniz dedi. Doolu kapak icin iyi fiyat aslinda. Cumartesi bi bursa yapabilirim bu gidisle bakalim kapaktaki numarayi alip bi karsilastiralim ona gore hareket ederiz artik. Herkese tesekkur ederim yardimlari icin.

Ben konuştuğumda bana 250 dedi. 250 mi? diye sordum evet dedi. Enteresan. Dilersen ben yarın arar konuşurum, Aynı gün 2 kişi aynı parçayı sorunca fiyat arttırımı yapmış galiba.

Yorum bağlantısı
Tolgahan Köroğlu

Yani gunahini almak istemem, ama kör olunce badem gozlu olur hesabina geldi bizim kapak isi. Biraz yakin olsa gidip bakarim, simdi gormeden almak istemiyorum, slklnti falan cikar diye korkuyorum acikcasi. Arkadasin dedigi gibi fiyat katlanarak artacak bi kac kisi daha ararsa.

Yorum bağlantısı
Yağız Ardalı

Aslında biraz daha araştırırsan , belki görerek yine ucuz bir fiyata alabilirsin gibime geliyor. Sonuçta çıkma bir parça alacaksın. Piyasa biraz serbest. Ama 700 liradan dahada ucuza alınabilir demek ki. Velev ki ben yanlış anladım (ki 250 dediğine eminim ve tekrarlayarak teyit ettim) sonuç olarak bir çok çıkma parça satan yer var. google ile iyi bir iş birliğinden güzel bir sonuç çıkacağına inanıyorum.

Yorum bağlantısı
Tolgahan Köroğlu

sakarya da bulduk, eski kapagi verip yeniyi alacagim + 500 TL vercegim. İyi tarafi su sorun olursa kosulsuz iade edebiliyorum. Simdi kapakciya gidecek ve kontrol edilecek. Toplanma asamasinda onerdiginiz birsey var mi ? Contayi orj. Alacagim hazir takilirken subap lastikleri de yenilense iyi olur kanaatindeyim.

Yorum bağlantısı

Sevindim, anlaşılan çok ağır bir masraf olmayacak.

Kapakçıya gidecek kontrol edilecek ya, kapakçı soboplar egzantrik lastikler vs. ne varsa kontrol edip öyle verecek sana, öyle değil mi? Dolayısıyla senin müdahalede bulunmana gerek yok. Hangi parçayı yenilemek gerekiyorsa oraya bakmalısın boşuna masrafa gerek yok.

Yorum bağlantısı
Tolgahan Köroğlu

Rektefiyeci kapagi kontrol edecek sonra takilabilir sekilde teslim edecek. Simdi conta vs 0 parca ihtiyacim olacak, onlarida ya forum sponsorundan ya da merkez otodan alacagim.

Yorum bağlantısı
Tolgahan Köroğlu

bilgi olması açısından yazıyorum, kapak çıkma olarak 500 TL takım conta 150 TL Yağ filtresi 10 TL şimdilik maliyet bu durumda. Bu arada ka için conta sorduğumda karter kapağına göre değişiyormuş. Aliminyum olan için fiyat 150 TL ( Saç olsaydı şaşırırdım zaten) saç olan için 90 TL. Umarım kimse bu tarz bir arıza ile karşılaşmaz can sıkıcı oluyor. Bu yüzden termostat vs soğutma sisteminizi + antifreeze seviyesini kontrol ettirmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Emir Girit

Herkese merhaba aynı sıkıntı şuan bendede var kapak açıldı ve çatlak olduğu söylendi şimdi kapağın tamir edilip edilemeyeceğine bakılacak yorumları okudum biraz araştırma yaptım fakat 800-900 tlfen aşşağı fiyatlara rastlamadım herhangi bir fikri yada önerebileceği biri olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...