İçeriğe Yönlendir

Yeni Auris

Nuri Alemdar

Recommended Posts

Fedai Özoğlu

Konuyu hortlatacağım ama.. Önü yeni Honda Civic olmuş arkası i30 benziyor bence. Sanki eski kasaları daha şirin duruyor. Japonların tasarımlarını beğenmiyorum ama mekanik gerçekten çok iyi. Geçen 1.4 D4D Auris ile bir Maraş' a gidip geldim ,araç çok ekonomik birde o kadar sessiz ki şaşırdım. Aynı yılda üretilen focus ve golfe göre donanımıda baya iyi. Eski bir focus kullanıcısı olarak focus kadar yol tutuşu iyi olmasa da gayet güzel gidiyor.

Toyotanın yaptığı bir yanlış var. Araç daha ikinci jenerasyonda bu kadar değişiklik yapmayacaktı. Corolla HB den sonra Auris sonrada yeni kasası , hiç birinin diğeri ile alakası yok tamamen farklı araçlar.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Ön Honda arka İ30 süper. :D

Çok kişilikli olmuş. :D

Ama yine de çok iyi satar eminim.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

honda iyidir candır honda dediniz beni benden aldınız. benzin kaygım ve lpg takıntım olmasa bineceğim tek araçtır 2007-2012 kasası. 2004 vardı bir ara bizde tek sıkıntısı içi biraz basit oluyor onu da 2007 den sonra toparladılar honda ve toyota özellikle iç dizayn eski kasalarda kötü gerçekten. ama bu aracın önü ciddi ciddi honda ve arka i30 ceed h.b karışımı olmuş.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Aurisin 2006 yılında tasarlandığını düşündüğüm zaman şu anda yeni hachback araçların bir çoğu sanki Toyotanın Auriste çizmeye çalıştığı tasarıma kaydı gibi. Özellikle yandan bakınca yeni Megane, yeni Astra hb. yeni C4, gibi. Sanki yandan hepsi bir birinden bir şeyler kapmış gibi.

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu
(düzenlendi)

Ön Honda arka İ30 süper. :D

Çok kişilikli olmuş. :D

Ama yine de çok iyi satar eminim.

Satar çünkü Toyota algısı güçlü. Eee birde ikinci elini düşününce haydi haydi... Otomobil anketlerini inceliyorum şaka maka Toyota baya ilerde.

http://www.supermeydan.net/forum553/poll608.html

http://www.pollemik....=32281319460074

tarihinde Fedai Özoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu
  • 4 hafta sonra...
Fedai Özoğlu

Bu gün yeni Aurisi gördüm kesinlikle resimlerdekinden daha şık gözüküyor. Birde Arka bağımsız olmuş mcphersonmu diyorsunuz. Ben beğendim daha önce resimlerinden yorum yapmıştım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fedai Özoğlu

Yarın test sürüşleri başlıyormuş.

Ben merak ettim gidip bakacağım.

1.6 dizel gelmemşi ama, heveslenmiştim bmw motoruyla gelecek diye.

Geçen hafta 1.6 benzinli cvt şanzımanla deneme sürüsü yaptım. Aracın dışı yakından daha şık gözüküyor ancak iç tasarımda eleştirilecek yönler var. Göstergeler güzel ancak ön konsol çok dik olmuş bir de eskisine göre baş mesafesi daralmış. Aracın yol tutuşu harika olmuş. Hızlanma ve vites geçişleri mükemmel. 7 ileri cvt şanzıman . Orta havalandırmalarda biraz çirkin. Orta paket bile baya dolu fiyatı ise skypack tavan hariç 52 Bin TL muadili VW Golf orta paket 57 bin TL. Ford Focus Styl power şiftte 52 Bin ancak Yeni Auris kadar dolu değil.(9 Airbağ+ Dijital Klima gibi.)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ayşegül Kahraman

Yeni Auris' i merak edip geçenlerde gidip baktım. Eski kasanın hem iç hem de dıç tasarımı çok daha iyiydi. Özellikle iç tasarımın acilen değişmesi gerekiyor...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fedai Özoğlu

Bende uzun süredir aurisi inceliyorum. Galiba eski kasasını alacağım. İç ve dış tasarımı çok hoşuma gidiyor. Ayrıca forumlardan okuduğum kadarı ile ufak sesler haricinde fazla şikayeti olan yok.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)

Şahsen Kia Ceed ve Hyundai i30 Toyota'nın Corolla ve Auris modellerinden çok daha mantıklı hale geldi bile... Hem de fiyat, konfor, tasarım performans, dayanıklılık... hemen hemen her açıdan... Toyota Türkiye'de üretmeyi de bıraktı zaten Auris'i.. Türkiye'de üretmeyince başaramamışlar sanırım... :)

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Toyota bu model ve tiplerle zaten 2 sene önce bitti :)

Yorum bağlantısı
Engin Murat Ünal

Gittim inceledim dış görünüş bence iyi. Başta çok tepkiler gördü ama benzeri focus içinde yapılmıştı sonra göze güzel gözükmeye başladı. Dış dizaynı iyi ve zamanla sevilecek.

Geleyim iç dizayna, konsol fena değil kullanım açısından sorun yok ama plastik malzeme kalitesi bir vw değil daha basit duruyor. Koltuklar iyi fakat arka koltuklar küçük. Ön koltuk bel destek ayarı en üs donanımda var o kötü. Arka koltuk diz mesafesi kısa.

Tavan alçak değil normal. Boyum 1.90 ne önde ne arkada kafam değmedi.

Bagaj daha iyi tasarlanabilirmiş, derin değil yedek lastik daha derine alınsaydı daha iyi olurmuş.

Benzinli 1.6 modellerde arka bağımsız süspansiyon, dizelde ise arka burulma kirişi.

Ben genel olarak beğendim, eğer Toyota hala sorunsuzsa rakiplerine göre iyi bir seçenek olabilir.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İç mekan dar, ön kolsol çok yüksek, tavan basık. Etkileyici bir motor veya teknik özellik yok. Hayal kırıklığı.

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Bende bu hafta sonu test sürüşü yaptım. Dizel otomatik advance modeli. İçi çok dar, basık olmuş. Göğüs sade ama benim hoşuma gitti. Motor fena değil. Vites geçişleri çok kötüydü, kendini çok belli ediyor.

Dizel otomatik olunca mecbur seçenekler arasında yakıt tüketimi sebebi ile...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Haluk Şentürk

2011-2012 modellerinde yoğun bir şekilde yağ yakma sorunu gözleniyor.10 bin kilometrede 1,5 - 2 litre kadar yağ yaktığı söyleniyor.hatta motor yaptıranlar falan okumuştum. arabayı değiştireceğim zaman auris epeyce araştırmıştım. bu sorun keyfimi kaçırdı ve vazgeçtim. bence toyota ve vw ler markaları için hava parası alıyorlar.hem de onbinlira falan gibi bir rakam.dizellerin bakım aralığı 10 bin kilometre ve yaklaşık bakım ücreti 550 lira falan. arabanın kendisi de 56 lira falan ve mayısa gün veriyorlar... iyi düşünmek lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

2011-2012 modellerinde yoğun bir şekilde yağ yakma sorunu gözleniyor.10 bin kilometrede 1,5 - 2 litre kadar yağ yaktığı söyleniyor.hatta motor yaptıranlar falan okumuştum. arabayı değiştireceğim zaman auris epeyce araştırmıştım. bu sorun keyfimi kaçırdı ve vazgeçtim. bence toyota ve vw ler markaları için hava parası alıyorlar.hem de onbinlira falan gibi bir rakam.dizellerin bakım aralığı 10 bin kilometre ve yaklaşık bakım ücreti 550 lira falan. arabanın kendisi de 56 lira falan ve mayısa gün veriyorlar... iyi düşünmek lazım.

sizin arabadan belki daha dar hissettiriyordur.

Yorum bağlantısı
Volkan özyurt

bugün yolda gümüş rengine rastladım. araba çok çirkin, bi önden baktım, bi arkadan ı ıhh olmamış...

Yorum bağlantısı
Volkan özyurt

Test edildi onaylandı, TSE onaylı Tırt çıktı :)

üstad iki üç araç arkasından kısmete i30 geçti. inan i30 çok daha güzel...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...