İçeriğe Yönlendir

Bugün Aracınız İçin Ne Yaptınız?

Şahin Topaloğlu

Recommended Posts

Ersin Özkaya
Bir saat önce, Samet Daz yazdı:

Ben ön ikisini birden değiştim 120 TL parça 15 tl tornaci20 tl ustaya verdim :)

Çok iyi kardeşim arka için torbaya ihtiyacta yok.50 TL aldı insafsız.isin Garibi devamlı gittiğim usta.

Yorum bağlantısı
Fatih Taktak

Hafta sonu,

Yağ, (Mobil 5-30)

Yağ filtresi, 

Mazot filtresi, (orj. ford)

Hava filtresi, (Bosh)

Polen filtresi (Bosch) değişti.

N11 den FZ rulman diye biryerden tüm filtreleri 135,00 TL ye, yağı da 65,00 TL ye aldım. + işçilik 50,00 TL = 240,00 TL ye hallettik.

Bu arada mazot filtresi değiştikten sonra vakvak la havası alındı, marş bastık, 2-3 km yol gittim, evin önüne park ettim. Sabah marş basmadı. Aklıma direk mazot filtresi geldi. Değişim yaparken ilk marştan sonra stop etmiştim. 3-4 dk sonra marşı zor aldı ama önemsememiştim. Ustayı evin önüne çağırdım, geldi sağolsun bakındı biraz mazot filtresini eskisini taktık çalıştı makine. Hemen gönderdim çıkan filtreyi, yenisi geldi bir daha değiştik, yine bilerek hava vs aldıktan sonra 3-4 km yol yapıp stop edip 5-10 dk bekledim, biraz geç marş aldı ama çalıştı. Ustayı aradım havasını tam atamamış olabilir falan dedi. Yola çıkacam 45-50 km civarı sıkıntı olur mu dedim daha iyi olur havayı tam atar dedi. Bir daha da sıkıntı olmadı şimdilik. 

http://urun.n11.com/filtre-setleri/ford-focus-16-tdci-filtre-bakim-seti-2007-karbon-polen-P140245167?icid=990008_prudsys_productdetail_bysameseller

Yorum bağlantısı
Barış Akkurt

Buğün aracımı servise bakıma soktum bütün bakımları yapıldı yıkandı Yen'i paspasları koyuldu tertemiz çıktı2fab305b4bd18dc24ae2f63b1c8639b8.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Liman

Yıkanıp paklandı,

MAF sensörü temizlendi,

%100 antifirizli cam suyu dolduruldu, 

Dedesiyle dinleniyor :)

1-DSC_1108-001_zps7bxwbnsj.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Dün, koltuk beşik hareketini yapmiyordu, koltuk dislisi tamir edildi. Sustali anahtar yapıldı. Bugün bakımda, akşama canavar olacak [emoji5]

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Focus 2.5 aracımın arka koltuklarının öne doğru kalktığını farkettim. Altındaki kırıntıları ve susamları temizledim. Çok güzel yapmışlar koltukları çok hoşuma gitti [emoji2]

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Valla bende epey bi şey yaptım ama bu ara ne foto çektim ne bş şey bari yazam buraya.

Geri vites ampülleri, ayna altı aydınlatma, ayakaltı, torpido ledlendi.

Uzunlar H1 led yapıldı.

Bod perde takıldı.

Eibach yaylar geldi kargodan haftasonunu bekliyor.

Far yıkama çalışmıyordu, aktif edildi.

Aux kablosu çalışmıyordu aktif edildi ve kaliteli kablo alındı.

Torpido ayağı kırıktı tadilatı yapıldı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
17 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Valla bende epey bi şey yaptım ama bu ara ne foto çektim ne bş şey bari yazam buraya.

Geri vites ampülleri, ayna altı aydınlatma, ayakaltı, torpido ledlendi.

Uzunlar H1 led yapıldı.

Bod perde takıldı.

Eibach yaylar geldi kargodan haftasonunu bekliyor.

Far yıkama çalışmıyordu, aktif edildi.

Aux kablosu çalışmıyordu aktif edildi ve kaliteli kablo alındı.

Torpido ayağı kırıktı tadilatı yapıldı.

Ömer bey bod perde'yi nereden aldınız. Fotoğrafı var mı? Bana perde çok lazım. Mekanizması nasıl?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Ömer bey bod perde'yi nereden aldınız. Fotoğrafı var mı? Bana perde çok lazım. Mekanizması nasıl?

Netten aldım kapılar iyi ama arka cam istediğim gibi değil ama soğuk havalar malum demirli yapısı var eğip düzeltmek lazım. Kısa zamanda foto eklerim sizin için
Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

Bugun muayeneye gittik.arac genel muayeden hafif kusurlar ile gecti fakat egzoz muayenesinden kaldi.katalitik konvektoru bosalatmis idim dagildigindan.artik ozelden tekrar 50 tl bayilip alacaz gibi.cikma kat.lara baktim 600 tl civari ama guvenemedim.

Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

Sonunda Led far kervanına bende katıldım. 11-11 Aliexpress kampanyasından aldığım H4 led farlar kayıtlı posta olmasına rağmen gelmesi 2 ayı geçti. Bembeyaz olması ve sellektördeki şimşek efekti çok güzel fakat aydınlatması Philips Xtreme Vision ampuller kadar iyi değil. Tabi daha far ayarı yaptırmadım. Philips Xtreme Vision kısalarda 50-60m kadar çok iyi aydınlatırken bu ledler en fazla 20m iyi aydınlatıyor sonrasında ışık çok dağılıyor.

En garip olan ise ampulleri taktıktan sonra farları açınca radyoya parazit yapmaya başladı :unsure2:

pXlB2n.jpg

Püsküller kapağa sığmayınca böyle kıvırmak zorunda kaldım

kGmn09.jpg

NlmrGL.jpg

İlginçtir ki uzunları yaktığımda kısalar sönmüyor normalde H4 ampullerde sönüyor.

adm2gg.jpg

YqmrVE.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
4 dakika önce, Ömer Türkşanlı yazdı:

Hadi bakalım hayırlı olsun

Teşekkür ederim Ömer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Az önce 2.5 aydır yikanmayan aracimi yıkadım araba resmen gri olmus tavanı kurulayamadan buz tuttu [emoji2] sonra benzin ve lpg fullendi uyumaya bırakıldı. Lpg 3.03 benzin 5.56 tl

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya
Bir saat önce, Samet Daz yazdı:

Az önce 2.5 aydır yikanmayan aracimi yıkadım araba resmen gri olmus tavanı kurulayamadan buz tuttu [emoji2] sonra benzin ve lpg fullendi uyumaya bırakıldı. Lpg 3.03 benzin 5.56 tl

Kardesim sen katolizoru bosalttirmismiy din?

Yorum bağlantısı

Zengin adam tüm depoları fuller... Metropol insanı işte... Tedbirli[emoji56]
Yorum bağlantısı
Bir saat önce, Ersin Özkaya yazdı:

Kardesim sen katolizoru bosalttirmismiy din?

Hayır benim orjinal duruyor Ersin şükür sıkıntı yok ışık Vs de yanmıyor 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

1:ledi taktığın soketin artı ve eksi uçlarını bul kısa far yanarken, paralel 1000 mf 16 volt kondansatör bağla parazit kesilir muhtemelen
2: uzun yanınca kısa sönmemesi led driver yüzünden, içinde tadilat var. Uzun süre uzun yanarsa ısıdan dolayı ledler ölür dikkat et.
3: fiesta farı kesilme çizgisi çok iyi olmamasına rağmen ışık dağılımı iyi. Senden ricam, kısalar yanık halde iken araca 30 metre civarı uzaktan sanki arabada oturuyor gibi çömelerek farlara bakman. Ne kadar göz alıyor, ve hatta uğraşırım dersen bir tarafta kendi ampulü olsun.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Hayirli olsun Onur bey. Photon marka ledler var piyasada onlar nasil acaba 6000 kelvin diyor ama anlamadigim icin cozemedim. 300 liraydi fiyati sanirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı
Hayirli olsun Onur bey. Photon marka ledler var piyasada onlar nasil acaba 6000 kelvin diyor ama anlamadigim icin cozemedim. 300 liraydi fiyati sanirim.

Yurtdışı daha uygun ve kaliteli
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

2: uzun yanınca kısa sönmemesi led driver yüzünden, içinde tadilat var. Uzun süre uzun yanarsa ısıdan dolayı ledler ölür dikkat et.
.

Bende de aynı sorun var. Çaresi var mı? Böyle devam mı edeceğiz. Selektör yaparken kısalar da yanıyor xenonları yermiyiz?
Yorum bağlantısı
Gencay Bengli

Egzoz emisyon pulunu zamlı bir şekilde aldım. Ön silecekleri değiştirdim. Eskileri iz bırakmakla kalmıyor sanatlarını icat etmeye başlamıştı.

Yorum bağlantısı
Aykut Uçar
(düzenlendi)

Üşengeçlikten foto atamadım ama 1 hafta içerisinde marşpiyel korumaları, yan kapı çıtaları ve bagaj üstü spoiler yaptım. Marşpiyel hariç hepsi servisten alınma ürünlerin. Ha birde krom cam çıtası çektim. Güzel oldu arabayı değiştirmekten vazgeçtim 6 ay daha binerim :p

tarihinde Aykut Uçar tarafından düzenlendi
imla
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...