İçeriğe Yönlendir

Gaza Basınca Giden Vrnnn Sesi (Fusion 1.6 Tdci)

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Muhtemelen direksiyon hidrolik pompasından gelen bir ses başladı. Rölanti devri düşünce yapıyor. Gaza basınca kesiliyor. Bu ses sanki direksiyonu çevirirken dibine dayayınca çıkan ses.

Üşenmedim bilgi olsun diye kaydettim.

http://www.mehmetgokturk.com/files/media/fusion.mp3

Bu arada daha önce konuşuldu. Araç arıza ses kütüphanesi oluşturmalıyız. Birinci mesajda sesin dosyası eklenmeli. Akabinde yorumlar olmalı. Üst bölüm başlığı ise diyagnostik için arızalı araç ses ve görüntü kayıtları olmalı.

Şimdi benim hidrolik pompası "gidiyom gari" mi diyor. Hisssedilen birşey yok. Araç 2006/190 bin km. Arıza yok şimdiye kadar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bu forum plug in gömmüş:

şöyle kes yapıştır yapsanız:

http://www.mehmetgokturk.com/files/media/fusion.mp3

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
:( media player açmadı bu seferde. bu tip şeyler için youtube iyidir aslında.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

amr yi gom playerla denedim oda olmadı :) sıfır sn çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Direksiyon hidroliği değişti mi hiç? Ben değiştirdiğimde hidrolik akışkanlığını yitirmek üzereydi ,pompanın nasıl zorlandığını düşünün artık

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Direksiyon hidrolik değişimi:

2 litre mobil atf 220 alınıp önce sistemden boşaltılan hidrolik tamamlanacak, araç çalıştırılıp direksiyona sağ sol bir kaç hareket yaptırıp devirdaim yapılacak ,sonra tekrar hidrolik boşaltılıp tekrar ilave yapılarak sistemdeki eski hidroliğin tamamı boşaltılmaya çalışılacak..Kontrol kriteri konulan hidrolik rengi olacak..Renk değişmiyorsa sistemdeki yağ yenilenmiştir..Bu anlattıklarım eczaneden alınan enjektör ile yapılan değişim için geçerli..Hidrolik pompasının sesinin nasıl azaldığına şahit olunacak..

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Direksiyon hidrolik değişimi:

2 litre mobil atf 220 alınıp önce sistemden boşaltılan hidrolik tamamlanacak, araç çalıştırılıp direksiyona sağ sol bir kaç hareket yaptırıp devirdaim yapılacak ,sonra tekrar hidrolik boşaltılıp tekrar ilave yapılarak sistemdeki eski hidroliğin tamamı boşaltılmaya çalışılacak..Kontrol kriteri konulan hidrolik rengi olacak..Renk değişmiyorsa sistemdeki yağ yenilenmiştir..Bu anlattıklarım eczaneden alınan enjektör ile yapılan değişim için geçerli..Hidrolik pompasının sesinin nasıl azaldığına şahit olunacak..

ATF 220? Bu doğru mudur?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ince ses. gaza basınca gidiyor. rölanti düşünce yine başlıyor. nota olarak si notası gibi.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Daha uzun ve motor kaputu açık şekilde görüntülü olursa iyi olur. Rolanti, direksiyonu sağa sola çevir, gaz ver bırak şeklinde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Kapsamlı yapayım tamam :) Belgesel gibi olsun ...

Ama yine de şu ses işini (görüntülü de olabilir) güzel ve milletin yükleyebileceği hale getirecek bir düzenek yapalım olmazsa.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...