İçeriğe Yönlendir

Radar cezası, yanlış plaka!

Ahmet Karahan

Recommended Posts

Ahmet Karahan

2 gün önce kırşehirden kırıkkaleye giderken radara girdim.hasandede'ye sivil araç atmışlar bende hiç farketmedim, ilerde çevirdiler.135le girmişim 154 tl yazdılar. Öğrenciyim okula gidiyom etmeyin eylemeyin dedim dinletemedim :) Neyse yazdılar ama plakanın 1 harfini 5 yerine 7 yazmışlar. ödeme yapmak için bir yere de gitmedim henüz. ne yapsak ki? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nejdet Dinar

Geçmiş olsun.keşke cruise kontrolu açsaydın 110 sabit gitseydin.olsun olan olmuş :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

2 gün önce kırşehirden kırıkkaleye giderken radara girdim.hasandede'ye sivil araç atmışlar bende hiç farketmedim, ilerde çevirdiler.135le girmişim 154 tl yazdılar. Öğrenciyim okula gidiyom etmeyin eylemeyin dedim dinletemedim :) Neyse yazdılar ama plakanın 1 harfini 5 yerine 7 yazmışlar. ödeme yapmak için bir yere de gitmedim henüz. ne yapsak ki? :)

plaka hatalıysa sistemde de öyle yazarlarsa ceza çıkmaz. ama başkasının plakasına sistemde ceza çıkıpta o şahıs itiraz ederse işler karışır :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Karahan

2006 trend cc yok maalesef.rampa aşagıydı boşa salladım araba kayıp gidiyodu güzel :) ama sonunu getiremedik.ilk cezamızı da yemiş olduk.ceza direkt plakayamı geliyo yoksa oraya ehliyet bilgilerini falan da yazdı isime mi gelir?

Yorum bağlantısı
Ali Deniz

Ceza yanlış plakaya yazıldığı için ödemezseniz, yanlış yazılan plakanın sahibi eninde sonunda bu cezadan haberdar olur, kuvvetle muhtemel vergi dairesinden ceza makbuzuna ulaşır, makbuzdaki imzanın kendisine ait olmadığını ispatlar, o tarihte radar görüntüsü hala saklanıyor olursa cezanın size ait olduğu ortaya çıkar diyorum. :crazy:

Yorum bağlantısı
Ahmet Karahan
(düzenlendi)

O ceza bir şekilde ödenecek tabir de,vergi dairesine gitiğimde ben plakayı söyleyeceğim adam ceza yok derse ne olacak :D

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
İmla kurallarına uyunuz.
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sistemde gözükmediği sürece ben olsam ödemem. plaka hatalı olduğu için ödeseniz de bu sefer hatalı plaka itirazında bi daha ödetirler o cezayı :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Karahan

tamam teşekkürler. bi an önce ödeyelim de bari 4 te 1 indirimden faydalanalım en azından

sistemde gözükmediği sürece ben olsam ödemem. plaka hatalı olduğu için ödeseniz de bu sefer hatalı plaka itirazında bi daha ödetirler o cezayı :D

bir kere ödeyince ödediğime dair makbuz olduktan sonra sıkıntı olmaz :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

derlerki senin ödediğin cezanın bilmem nesiyle bizdeki makbuzun bilmemnesi tutmuyor. biz bi daha tahsil edelim :)

illa ödeyecem diyorsan makbuzdaki plaka bilgilerininkini öde. bankada beyanla ödeme.

ki bankadaki memur plaka ile isim tutmuyor geyiği yapmasın :)

edit: makmuz ne la :D makbuz

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Karahan
(düzenlendi)

Cezayı sizi durdurup yazdıklarına göre, sizin kimlik ve ehliyet bilgilerinizi de yazmışlardır tutanağa.

Plaka yanlış da yazılsa ceza döner dolaşır sizi bulur zaten.

evet abi o ceza dönüp dolaşıp bi şekilde bulur bizi.iyisi mi ben kendiliğimden gidip ödeyeyim paşa paşa :)

tarihinde Ahmet Karahan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Cezayı sizi durdurup yazdıklarına göre, sizin kimlik ve ehliyet bilgilerinizi de yazmışlardır tutanağa.

Plaka yanlış da yazılsa ceza döner dolaşır sizi bulur zaten.

:good1:

Sizin ehliyet ve Tc kimlik numarası yazıldığı için her koşulda size ulaşırlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emrullah Aydoğdu

öncelikle geçmiş olsun. bence yanlış yazılan plaka için ceza ödeyin. şimdi plaka yanlıştı falan derseniz iş çook uzar. hemen ödeme yaparsanız asıl plaka sahibi de mağdur olmamış olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

O plakayla ödeyin, böylelikle hem siz ödemiş olursunuz hem de başkasına gitmez :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Etik olarak ödenmemesi olmaz.

Bence ruhsat ve ceza makbuzu ile vergi dairesine gidip erken ödeme indiriminden de faydalanıp yatırmak sana yakışan davranış olur.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

www.gelirler.gov.tr üzerinden aracınıza ait bilgilerle ve kredi kartıyla beyanlı ödemede bulunursanız ne birdaha sorarlar nede başınız ağrır. Çıkacak dekontu ve ceza makbuzunu aracı satana kadar saklayın derim.

Birde ne gerek var ki başka birilerini daha bu işe muhattap etmeye zaman geçirmeden öderseniz kazancınız bile var, erken ödeme indirimi ;)

Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

öncelikle size ceza kesen il trafik müdürlüğünü arayarak durumdan haberdar edin. makbuz numarasından ve memurun isminden koçanı bulup gerekli düzeltmeyi yaparlar. düzeltme işlemi yapıldıktan sonra ödemeyi yapın...

Bunu bilmiyordum mantıklı..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bence cezası sizi gelip mutlaka bulur.Bulduğu zamanda belki de indirim için geç kalmış olursunuz.Vakitlice ödeyip makbuzu saklayın.Tekrardan bir sıkıntı olursa elinizde bulunsun.Öderken de vergi dairesine söyleyebilirsiniz.Plakanın yanlış yazılmış olduğunu.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bende dün girdim aksaray - ulukışlada 319tl cik. :( makbuza baktım herşey doğru yazıyor.

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

cüzdan ile vicdan arasına sıkışmak :) en zoru :) iyi düşünmek lazım :)

doğru.

ama vicdan mutlaka galip gelmeli...

bizi cüzdan değil, vicdan mutlu eder.

akşam mışıl mışıl ooooohhh :lazy1::)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Dün sabah ben mışıl mışıl uyurken trafik beni öpmüş. Saat 07:53

Silecek altına park cezası kağıdını bırkamışlar, 72 TL

Bankaya gidip ödesem mi yoksa tebligat gelmesini mi bekleyeyim ?

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Dün sabah ben mışıl mışıl uyurken trafik beni öpmüş. Saat 07:53

Silecek altına park cezası kağıdını bırkamışlar, 72 TL

Bankaya gidip ödesem mi yoksa tebligat gelmesini mi bekleyeyim ?

bu uyandırma öpücüğü olmuş :p:D

Hayret ya izmir'in neresinde yazdılar?

Bunu da anlamadım gerçi trafik ışıklarının çoğunun fasılalı yandığı yanana da genelde uyulmayan şehirde park cezasımı olur diyesim geldi, vay arkadaş :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...