İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S3 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

Nuri Güngör
(düzenlendi)

Programlardan biri buna neden oluyor gibi. Wi-fi konusunda başarılıdır S3. Hem çekim kalitesi hem de bağlantı başarısında problemi yok bildiğim kadarı ile.

Saygılarımla.

Google play disinda bir yerden program yüklemedim yükledikleri m de facebook whatsapp gibi çok kullanılan programlar anlamadim ilk aldığımda birkaç kere yapıp kesilmişti son4-5 gündür sürekli bu şekilde

tarihinde Nuri Güngör tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Pil kalibrasyon programı falan varsa o da yapabilir. WiFi'yi uyku moduna alır, uyandırmaz, uyandıramaz falan.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
(düzenlendi)

Yok zafer cim öyle bir program kullanmıyorum zaten wifi açık görünüyor ama sayfayı açmıyor mecbur wifiyi kapatıp açıyorum

tarihinde Nuri Güngör tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Valla ilginç hocam.

O zaman ccc htc reyiz ccc deyip kaçayım ben :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Bakalım nette aradım başka rastlamadım olmazsa servisle bir görüşelim

Yorum bağlantısı
Misafir

Bakalım nette aradım başka rastlamadım olmazsa servisle bir görüşelim

Hard format ile düzelir diyorum. Verilerinizin yedeğini alın. Daha sonra ses kısma+manuel tuş ve açma kapama düğmesine aynı anda basın. Karşınıza dos gibi bir ekran gelecek. Buradan cache memory dahil ama hafıza kartı hariç ne görüyorsanız wipe işlemini seçin. Telefon ilk haline geri dönecek. Büyük ihtimalle çözülecektir. Bu tğr cihazlarda düşme, çarpma olmadıysa donanımdan çok yazılım hatası olması yüksek olduğundan yazılımı sonuna kadar zorlamak lazım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ya onun Androidlisini çıkarsınlar ya da diğer markalar aynı teknolojiyi kullanıp yakalasın onu kamerada...

Nokia'yı tanıdıysam, Andorid'e hayatta geçmez. Windows'a da geçmeyecekti de, iflasa yaklaşınca denemeyi uygun gördü.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçmezse batar, gerçi geçsede işi zor ama neyse...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O zaman söyleyin Samsung'a S4'te yakalasın onu. Yakalayabilir mi acaba, Canon C300 ile video çekimi karşılaştırmasını bile koymuşlar :)

Her şey kamera olsaydı telefonlarda, Samsung Galaxy Camera alınırdı ;)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

3 arkadaşımda da s3 var. Kamerasından çok memnunlar. Tabiiki bir fotoğraf makinesi değil ancak bir telefona göre gayet memnunlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Video da kompak makineyi aratmaz. Fotoğrafta ise düşük iso'da kompak makine ile aynı sonuçları verir. Işığın azaldığı yerlerde flaşsız çekimde iso yükseleceğinden kumlanma artar. Flaş devreye girmesi gerekirse kompak ile yarışamaz. Ekranında güzel gösterse de bilgisayardan veya kağıda baskıda sonuç kötü olur. Ancak bu olumsuzluklar hemenhemen her cep telefonunda mevcut. Bubkonuda ıphone daha başarılı. Android de ise sony'nin telefonları başarılı deniyor. Son modelleri bilmiyorum ama Sony Ericsson dönemindeki xperia ile aynı yerden s2 ile fotoğraf çektik. Kesinlikle çok daha başarılıydı o fotoğrafta ve diğer tüm çekimlerde sony ericsson.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben bir cebimde telefon bir cebimde DMC-FP3 geziyorum. Galaxy S3 alırsam bir cebimi boşaltabilir miyim onu merak ediyorum?

Direksiyondayken hareket halinde camın arkasından fotoğraf:

p1010898s.jpg

S3 alsam bu kadar kompakt 100 dolarlık bir aleti bile aratır mı?

Hareket nerede? Tır gidiyor, sende yanında nerdeyse aynı hızdasın, yani hareket sıfır sayılır :biggrin:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tam bir modeli beğeniyorum, benchmark sonuçlarına bakıyorum S3 tokadı basmış.

Kabul etmek gerekir, S3 bir çok alanda gayet iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

3 arkadaşımda da s3 var. Kamerasından çok memnunlar. Tabiiki bir fotoğraf makinesi değil ancak bir telefona göre gayet memnunlar.

ben s3 ten çok memnunum, buyrun oda ışığında çekilmiş bir video. :)

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Lokman Abi,

Joker'i konu mankeni yaparsan, Nokia ile de çeksen çok güzel çıkar. Ben çekime değil, Joker'e odaklandım :nazar:

Hd kamerada profesyonel çekim aranmıyorsa S3 çok iyi iş çıkarır. HD çekimin ilk unsuru; 720p (hd ready) ya da 1080p(full hd) görüntü kaydıdır. İkincisi ise 5.1 ses kaydı yapabilmesidir. Bundan sonraki telefonların 3 mikrofon ile sanal olarak surround ses kaydı yapmasını bekleyebiliriz. Ancak görüntü kalitesi ne kadar değişir, değişirse de bir çeşit interpolasyon mu olur bu merceklerle bilmiyorum. Mercek büyütülebilir pekala ama bu sefer de telefonlar tepsi kıvamından, üzerine oturulacak tornet boyutuna gelir. Şİmdilik bu kalite yeter de artar bile.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

cCc Kodak zi8 CcC reis der kaçarım :p

Klasman dışısın Mehmet. Senin cihaza lafımız yok. Ama o kamera:) Kaçma geri gel ve Motorola'nın örneklemelerini ekleyiver de Murat karar versin.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

ben s3 ten çok memnunum, buyrun oda ışığında çekilmiş bir video. :)

Benim yavru kartal bir doğsunda mart gibi bana da S3 almak farz oldu... :D :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bir süredir Iphone kullanıyorum ama S3'ü aramıyorum dersem yalan olur. Iphone yazılım olarak kullanışlı ve güzel. Samsung ise Cihaz özellikleri bakımından güzel. Ios eğer başka marka cihazlarda vücut bulsa en güzeli olacak ama:)

S3'te dış hoparlör sesi detaysız ve derin çalamıyor. Yani eğer ses biraz açıksa hoparlörleri zorlanmamasına rağmen gürültülü bir tonda çalıyor. Iphone 4s için konuşursam, geçmişi taşınabilir müzik cihazlarına dayandığı için herhalde çalma sesini çok beğeniyorum. Tabi bu zil seslerini orjinal sesleri olarak düşünmemek gerekir. Mp3 olarak çalan sesler.

Daha önce belirtmiştim, S3 ve türevi galaxy serilerinde ses kademeleri(volume label) özensizce yapıldığından ve özellikle s3'te manuel düğmelerin nerdeyse dokunmatik ayarında olmasından kademe ayarı sürekli değişiyor ve bir anda en kısıktan en yükseğe, ya da en yüksekten düşüğe ayarlanmış olabiliyor. Ben sürekli zil sesi ve hoparlör sesi yüksekliğini kontrol eder haldeydim. Iphonde da ise böyle bir durum sözkonus değil.

Yanlız yukarda yazdıklarım bazı kullancılar için hiç önemli olmayabilir. Önem veren kullanıcılar için ise cihaz değiştirme sebebidir. Bu nedenle artık detayın detayı noktasındaki bir durum için cihazları yarıştırmamak gerekiyor. Apple'ın rakiplerine ıphone 4 tabanı üzerine geliştirdiği modellerle yıllardır cevap verdiğini düşünürsek, bu cihazların kullanıcıya göre değil, galiba üretim standartlarına göre oldukça kaliteli olduğunu kabul etmek gerekiyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geçen hafta 4S'ten 5'e geçtim.

Büyük ekran kullanmak zor geldi biraz.

3.5" ekran sonrası 4" ekran benim için radikal bir değişim oldu.

4" ekrandan daha büyük ekran kullananlar ne yapıyor merak ettim valla.

Abi alışınca da küçük ekran oyuncak gibi geliyor :D

Abi bu arada Evren Bey bizim safa geri döndü :D Androidin büyük kalesini geri diktik anlayacağın :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Murat anlık düşünüyorsun. Bu cihazı 3-5 ay kullanır satarım diyorsan al LG'yi. Uzun süreli kullanırım, güncellerim diyorsan yanlış yoldasın.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ben 6 yıldır windows mobile 6 kullanıyorum abi sıkıntı olmaz :D

İşte bunda olur diyorum ben de. :) Bu 6 yıl kullanılmaz. Windows gibi değil. Kullanmak için güncellemeler yapmak zorundasın. 1 sene sonra önceki sürümle çalışan uygulamalar tarih olur yeni sürüme geçmen gerekir, dımdızlak kalırsın. Uzun süreli kullanım istiyorsan güncelleme desteği olan markalara, modellere bak.

Nexus 4 'ü incele. Araştır. Beğenirsen al. Fiyatı da yakın seviyelerde.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yakın seviye derken ne kadar abi? 4x hd 1100 tl ama şu an her yerde tükenmiş satışı yok.

Ya o değil ben 4x hd nin tasarımını sevmiştim. Köşeli ve ekranın çok yer kaplaması, beyaz ren uyumu inceliği çok güzel.

16GB'lığı 1400 TL. Teknosa'da da aynı parayaydı, bitmiş.

http://magaza.turkcell.com.tr/akilli-telefon/LG-LG-Nexus-4/1005364/.html#!prettyPhoto

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

1400 e garantili nexus 4 varken baktıklarının alayı hikaye, s3 te dahil. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...