İçeriğe Yönlendir

Çamurluğa Sürtme Yaptı

Çağdaş Lik

Recommended Posts

Çağdaş Lik

herkese merhabalar 205 40 17 ebatlı lastiklerime 3.5 cm bir spor yay taktım fakat çamurluğa sürtme yapıyor acaba yayları 5 cm olarak alsam bu sorunu halledebilir miyim ? Saygılar..

Yorum bağlantısı
Cem Işık

herkese merhabalar 205 40 17 ebatlı lastiklerime 3.5 cm bir spor yay taktım fakat çamurluğa sürtme yapıyor acaba yayları 5 cm olarak alsam bu sorunu halledebilir miyim ? Saygılar..

Şu an aracınız 3.5 cm inmiş ve sürtüyorsa 5 cm indiğinde mantıken daha fazla sürtecektir..

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bende kapıda yazan 16" lastik ebatını aldım sürtme yapıyor gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Lik

yani 5 cm yükselmesi gerekmiyor mu ? o açı aşağıya doğru bir düşüş mü sağlıyor ?

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Kapıda yazan jant lastik değerlerine uyulduğu takdirde sürtme olacağını sanmıyorum.. Kapıdaki etikete bakın isterseniz :)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

sürtme sebebi bildiğim kadarıyla et değeri ile alakalı :D aracınız daki et değerine bi bakın derim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Bende kapıda yazan 16" lastik ebatını aldım sürtme yapıyor gibi geliyor bana.

Mümkün olmaması lazım abi ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Jantın ET değerleri aracınıza uygun değil .

muhtemelen bijon aralıkları aynı olan ama Et değeri ve göbek çapı uygun olmayan, pejo uyumlu jant takılmış?

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Yay ın markasını öğrenebilir miyiz? Benzer problemi yaşayan bir arkadaşımız vardı forumdan

Yorum bağlantısı
Çağdaş Lik

Herkese tekrardan merhabalar..öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim..evet sanırım jantların et değerinden kaynaklanan bir sorun var..3.5cm FK marka yay taktırdım..Et değerini tam olarak aracın neresinden öğrenebilirim ve nasıl bir lastik yay ve jant seçimi yapmalıyım ?

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Fk yaylarda bir sıkıntı var. Firma ismini kullanıp Türkiye de tabir yerindeyse fason üretiliyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Mümkün olmaması lazım abi ;)

195 yerine 205 taban lastik aldım ( gaz alarak) ondan mı oluyor acaba?

yada hafta sonu pastik davlumbazları söküp içine yaptığım ses yalıtıp süngerlerini çıkaracağım belki onlar şişkinlik yapıyorlardır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Herkese tekrardan merhabalar..öncelikle yardımlarınız için çok teşekkür ederim..evet sanırım jantların et değerinden kaynaklanan bir sorun var..3.5cm FK marka yay taktırdım..Et değerini tam olarak aracın neresinden öğrenebilirim ve nasıl bir lastik yay ve jant seçimi yapmalıyım ?

Et 35 kadar, insani ebatta lastikle sürtme yapmaz :D , lastik iyice irileşecek ise Et40 ın altına inmemeli

195 yerine 205 taban lastik aldım ( gaz alarak) ondan mı oluyor acaba?

yada hafta sonu pastik davlumbazları söküp içine yaptığım ses yalıtıp süngerlerini çıkaracağım belki onlar şişkinlik yapıyorlardır.

ebat ne?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Lenso PD1 jantlarımın ET si 35 ti 5 cm H&R ile kullandım sürtme yapmadı. Coiloverları alınca yayları jant ET si 25 olan arkadaşım aldı onda da sıkıntı yok bence yay üzerinde durmakta fayda var.

Her iki araçta da sıkıntı yok

syHI0.jpg

hP2ls.jpg

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Ön 195/45/16 arka 205/40/16 Çağlar Bey

Hatta ofsetli jantları bir ara coilover ile ben de kullanmıştım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sınırdadır, mesela tampona ek yaptırsa direkt sürtecek, 2 -3 saaalam arkadaşımız otursa çamurluk ağzı kalmaz o değerde., yalnız foto ya baktım da ön ve arka jant farklı Et de?

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

Bu arada Göktan arkadaşımın haberi olmadan paylaştım aracının fotoğrafını umarım kusuruma bakmaz:)

Evet yanlış hatırlamıyorsam ön 7 ofset arkalar 8 ofset

Yorum bağlantısı
Doğu Kemik

İlk olarak bu araçta da FK yay vardı ancak sağ tarafı sola göre daha düşüktü bu aracın :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Et 35 kadar, insani ebatta lastikle sürtme yapmaz :D , lastik iyice irileşecek ise Et40 ın altına inmemeli

ebat ne?

normalde kapıda yazan ebat 195-55-16 ben 205-55-16 yaptım, kasiste falan sürtme sesi duyuyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

normalde kapıda yazan ebat 195-55-16 ben 205-55-16 yaptım, kasiste falan sürtme sesi duyuyorum.

naaptın o ebat iri olmuş

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...