İçeriğe Yönlendir

Kart Sahiplerine İkinci Aidat Şoku

Fahrettin Karakoç

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Ya tüketicilerde iyice abartılar durumu.Adamlar zaten sanal kart oluştururken bunu söylüyorlar.İşine gelmiyorsa kullanma...Bu kadar basit.Bankanın ticari bir faaliyet olduğunu hala anlayamadık.Adam illaki hizmet sunuyorsa para da talep edecek.Hayır kurumu değil ya..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Hesap işletim ücretine ilaveten kredi kartı aidatı diye soygun yapan ''garanti soyarım'' bankasını 2 yıl evvel terk ettim..Teslim olup bile bile lades demeyelim..Hizmet adı altında rakamları 30 TL alanda var 60 TL alanda var hiç almayanda (Bank Asya) var..Biz yoksak bankada yok unutmayın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İşte ne güzel.Serbest piyasa değil mi? İsteyen istediği bankayla çalışabiliyor..Aidatı kabul edende var etmeyen de var..Aynı şekilde bankalarda müşterilerine farklı davranabiliyor.Mesela ben 2003 den beri garanti bankası ile çalışıyorum.Şuanda 16 tane otomatik ödeme faturam var bankada..Ne hesap işletim ücreti alırlar ne de k.kartından aidat.Alınan aidat olursa da ertesi gün tekrar sistem iptal eder..

Aynı ortamı bana Finansbank yaratamadığı için bende o bankayı terk ettim :) Ama bu o bankanın kötü olduğu anlamına gelmez.Mutlaka memnun olanlarda vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Aynı banka otomatik ödemelerimin tamamı kendisinde olmasına rağmen hesaptan kesinti yapıyordu ben farkedip arayınca geri yatırıyordu en sonunda kızdım ''garanti soyarım '' bankasını terkettim..Sizi memnun ettiyseler buyrun devam

Güzel bir söz var ''sen eşek oldukça semer vuran çok olur'' burada semer vuran banka oluyor eşekte biz değerli müşterileri :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İşte durumu tek taraflı düşünmemek lazım.Türkiye de en büyük 3-5 bankadan bile memnun değil tüketici.Yani kime sorsan memnun değil.Ancak bu bankalar ayakta duruyorsa demek ki iş yapıyorlar.Sen memnun olma ben memnun olmayım öteki olmasın..O zaman hiç birimiz gitmeyelim bankaya.Kullanmayalım.Böyle de bir şansımız yok.Kendimizce deneye yanıla en iyi hizmeti sunanı arıyoruz.Ancak bu da yukarıda dediğim gibi kişiye özel oluyor.Garanti soyarım dediğiniz bankanın soymadığı binlerce müşterisi de var yanii.Yok değil.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Valla 2 yıldır ,yanlışlıkla hesaptan çekilmiştir vs yalanı söylemeyen tek kuruş ödemediğim bir banka ile yoluma devam ediyorum.Buradan varacağımız sonuç kart ücreti, aidat ücreti almadan da bu iş oluyormuş gerisi teferruat

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Elbette olur olmaz değil..Ancak şunu da düşünmek lazım..Bahsettiğiniz bankanın kaç tane şubesi var ?..Atm leri ne kadar yaygın ? Yada anlaşmalı işyeri sayısı kaç tane? Bunların hepsi çok önemli..Bunların her biri banka için ayrı ayrı maliyet.. Yani 4 kere 50 tl lik alışveriş sonrasında 50 tl kazanırken iyi de her şey güzel de yıllık aidat öderken kötü mü..Şahsınıza konuşmuyorum genele yazıyorum.Biz bazı şeylerin ayrımını maalesef yapamıyoruz.Elma ile armutu bizim millet hep aynı terazide tartmaya çalışmıştır.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Elbette olur olmaz değil..Ancak şunu da düşünmek lazım..Bahsettiğiniz bankanın kaç tane şubesi var ?..Atm leri ne kadar yaygın ? Yada anlaşmalı işyeri sayısı kaç tane? Bunların hepsi çok önemli..Bunların her biri banka için ayrı ayrı maliyet.. Yani 4 kere 50 tl lik alışveriş sonrasında 50 tl kazanırken iyi de her şey güzel de yıllık aidat öderken kötü mü..Şahsınıza konuşmuyorum genele yazıyorum.Biz bazı şeylerin ayrımını maalesef yapamıyoruz.Elma ile armutu bizim millet hep aynı terazide tartmaya çalışmıştır.

Koyu cümle tam da bankanın aradığı müşteri profili..hayırlı işler diyorum :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İşte bende tam da buna dikkat çekmek istiyorum.Hep kazanayım hiç vermeyim mantığı var mı yok..Ben faydalanmıyorum bu tip kampanyalardan aidatta ödemiyorum.Otomatik faturalarım odluğu içinde hesap işletim ücreti almıyorlar..Siz de mesela başka bankaya geçmişsiniz böyle kampanyaları olmayan bir bankaya sizde aidat ödemiyorsunuz..Ama hem faydalanayım hemde ödemeyeyim diyen binlercesi var.Zaten işler burada karışıyor..Demek ki bu tip kampanyalara talep var ki peşi sıra sürekli yapılıyor..

Yorum bağlantısı
Ali Tatlısu

kredi notun yüksek ise, iyi bir müşteri isen bankalar kart aidatı almıyorlar. kart aidatı kesseler bile bonus olarak geri yükleme yapıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Biz kart ücreti ve hesap işletim ücreti almıyoruz, artı olarak her ay otomatik ödemeden ödenen faturalarınızın %2 sini bonus olarak yüklüyoruz. :)

Kısaca kart ücreti ve hesap işletim ücretinden muaf olmak için çoğu bankada alternetifler mevcut. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fahrettin Karakoç

Maaş aldığımız bankayı değiştirip halkbankasına geçtik. Okula kadar gelip işlemleri yaptılar.

Görevliye üstüne basa basa ve ısrarla kredi kartı aidatı almıyorsanız kredi kartı talep ederim dedim

Görevli de her seferinde hayır almıyoruz demesine rağmen daha sonra gelen kartın ücretinin olduğunu öğrenince iptal ettim.

Bir hafta beni arayıp ikna etmeye çalıştılar. Ancak kabul etmedim.

Kart ücreti yok deyipte sonradan almaları .....neyse söylemek istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin

Bu ay, 8 yıldan beri ilk defa banka aidat ücreti kesti. Ben de kartı aldığım şubeyi aradım ve iadesini sağladım. Tabi bunda orada çalışan arkadaşımın da etkisi büyük.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...