İçeriğe Yönlendir

Seyir Halinde Benzinde Tekleme Ve Sabahları Geç Çalışma?

Harun Aydın

Recommended Posts

Barış Kalemkaş

selamün aleyküm

bende 2000 model 1,6 ghia focus var araç benzinde hiç çalışmıyor tüpe alıp düğmeye basılı tutularak çalışabiliyor. aracın benzin pompasını gaz regülatörünü rolanti motorunu subaplarını bujilerini değiştirdikleri halde durum bu motor taşlandı vs. tüpte tamam ancak benzinde hiç çalışmıyor yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

ayrıca benzinde iken beyaz duman olayı da var benzinde çalıştırmaya çalışınca egzostan beyaz duman veriyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benzin pompasının sağlamlığı kesin ise, benzine geçince lpg'yi kapatmıyor ve boğuluyor olabilir...

Yorum bağlantısı
Barış Kalemkaş

ilginiz için çok teşekkür ederim. Aralık ayında memlekete gidince araca dediğiniz doğrultuda baktırıcam. motor sıcak iken benzinde düşük devirde çalışıyordu ancak motor traktörden beter durumda çalışıyor bütün sıkıntılar kalkar inşallah

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
İsmail Masat

merhaba bende de aynı problem meydana geldi bugün sabah  son bir aydır ben gaza bastıkça artan yavaşladıkça azalan kayış sesine benzer bir ses geliyordu. problem yoktu.

yine aracı aldığımdan beri hep 95 oktan kullanıyordum, son iki aydır hep 97 oktan almaya başladım .

lpg nin kesiciside var çalışıyordu bozuldumu bilmiyorum; benzinde çeyreğin altına düşürmüyordum hiç.

benzinle zor çalışıyor gaza geçince hiç problem yok.. tekleme yok. .

saygılarımla

Yorum bağlantısı
İsmail Masat

usta serviste önce benzin filtresini değiştirdi baktı olmadı sonra da pompa ve şamandırayı değiştirdi. meyle marka 190 tl imiş. extra filtre değiştirmiş olduk şimdilik bir sorun yok sadece ikinci vitese geçtikten sonraki tekleme dışında.

Yorum bağlantısı
Tamer Kurt

evet var.

Mustafa bey merhaba

Aynı sorun benim aracımdada mevcut idi kısaca:

Rölantide tuhaf bir tekleme;Eksozdan  patırdama sesi;Özellikle rampa yukarı düşük devirde 2000 devir civarı çıkarken silkeleme;Vites küçültünce devir 3000 lere gelince düzeliyor.

Atşelem sistemi(bobin ,buji kablosu,buji)sağlam.LPG ve gazda sorun aynı,Motor kompresyon degerleri normal.

Sorununuz buna benzer midir?

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

Mustafa bey merhaba

Aynı sorun benim aracımdada mevcut idi kısaca:

Rölantide tuhaf bir tekleme;Eksozdan  patırdama sesi;Özellikle rampa yukarı düşük devirde 2000 devir civarı çıkarken silkeleme;Vites küçültünce devir 3000 lere gelince düzeliyor.

Atşelem sistemi(bobin ,buji kablosu,buji)sağlam.LPG ve gazda sorun aynı,Motor kompresyon degerleri normal.

Sorununuz buna benzer midir?

buji kablolarını değiştirerek sorundan kurtuldum. istiyorsanız bir deneyin derim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...