İçeriğe Yönlendir

Seyir Halinde Benzinde Tekleme Ve Sabahları Geç Çalışma?

Harun Aydın

Recommended Posts

Ali Toprak

Sadece benzin pompası mı değişti? yoksa şamandıra ile birlikte mi değiştirdiniz? Kaç liraya mal oldu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Sorun benzin pompası çıktı yani benzin pompasını değiştirdik tekleme ortadan kalktı ama araç tek marşta çalışıyorda önceden marşa basar basmaz çalışırdi şimdi 2 sn sonra motor çalışmaya başlıyor marşa basıyorum çufun çufun (: ediyor çalışıyor önceden bir çevirmede alıyordu bu nedenki

Tam dediğim gibi. Focus'larda çeyrek deponun altına düşme ki benzin pompası açıkta çalışmasın. Birde Şamandıra ile değişmedi isen yine problem çıkartabilir. Unutmadan LPG geçtikten sonra elektironik kesici taktırman lazım. Yoksa LPG ye geçince benzin pompası hala çalışmaya devam eder.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

Sadece benzin pompası mı değişti? yoksa şamandıra ile birlikte mi değiştirdiniz? Kaç liraya mal oldu?

komple değişti 300 tl filtre dahil

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

güle güle kullan kardeşim... :yes:

teşekkür ederim abicim sağol

Yorum bağlantısı
Ali Toprak

komple değişti 300 tl filtre dahil

Teşekkür ederim bir de markasını öğrenebilir miyim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın
(düzenlendi)

motorcraft orj parçası saten gittiğim özel servis yan sanayi kullanmıyor

tarihinde Harun Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

benzin filtresi + şamadıra komplesi + depo sökme takma+ parçalar orjinal = 300 TL mi?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
(düzenlendi)
benzin filtresi + şamadıra komplesi + depo sökme takma+ parçalar orjinal = 300 TL mi?

konu kirliliği olmasın diye buradan devam ediyorum, benim araçta da özellikle rölanti esnasında aracın motorunda bir sıkıntı var gibi çalışıyor, motor rölantide çalışırken devir saati hiç hareket etmediği halde saniyelik bir olayla araç gaz verir gibi motor vuruntu yapıyor ve eski haline geliyor, bunu hareket halinde sabit gazdayken de yapıyor, hız sabitleyiciyi 100 km'ye ayarlıyorum, araç düz yolda gidiyor ve bu kesikliği yine yapıyor, bu sıkıntıyı hem lpg de hemde benzinde yaşıyorum, ford servisine gittim sıfır bobin takıp denedik aynısını yine yaptı, lpg serviside çözemedi, hem lpg servisi hemde ford servisi subapların sıkıntı yapmaya başladığından söz etti, kompresyon testi yaptırdık, bütün silindirlerin değeri aynı çıktı, araç 110.000'de, lpg 60.700'de takıldı, sizce sıkıntı nedir ?

tarihinde Mustafa Karabulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut
(düzenlendi)
aynı olan değerlerin rakamı ne idi kompresyon testinde?

dscf2329p.jpg

dscf2327.jpg

tarihinde Mustafa Karabulut tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

evet abi şamandıra komple pompa filtre sökme takma 300 tl orj hepsini gösterdi motorcraft yazıyordu pahalımı azmı ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

birde o manifoltun orada enjektörlerin altında t hortumu var ona da uyduruk birşey yapmışlardı 2 de bir çıkıyordu diyorum bu araba neden rolantide durmuyor hortum cıkıyormuş o t hortumda 50 tl oda motorcraft

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Can

Elektrik aksamında sorun olsa, emin olun, LPG' de çok daha fazla sorun su yüzüne çıkar. (Örneğin Lpg' de tekleyen bobin, Benzinde hiçbir sorun yaratmıyordu.) Bulunduğunuz yerde benzin pompasının basıncını ölçtürebilirsiniz, pompanın sadece benzin iletmesi yetmiyor, belirli bir basınçta enjektörlere iletmesi gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

evet abi şamandıra komple pompa filtre sökme takma 300 tl orj hepsini gösterdi motorcraft yazıyordu pahalımı azmı ?

bedavadan biraz daha ucuz

dscf2329p.jpg

dscf2327.jpg

1. ya bu dieselin kompresyon test cihazı

2. ya da bu kağıda bakıp da hiçbir şey söylemeyen , şarküteri ustası

hepsi aynı anda bu kadar düşük çıkamaz

ehil bir yer bulun bir daha ölçütrün, yine aynı çıkarsa yağlı ölçütürn, basınç yükselirse segmanlar, basınç aynı düşüklükte kalırsa subaplarda kaçak var, subaplar için carbon clean yapılıp 100km yol gidip tekrar ölçüm denenebilir, hala yükselmedi ise, rektifiye.

bu kağıda bakılınca bunlar anlatılmalı, kim yaptı bu ölçümü?

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

bedavadan biraz daha ucuz

1. ya bu dieselin kompresyon test cihazı

2. ya da bu kağıda bakıp da hiçbir şey söylemeyen , şarküteri ustası

hepsi aynı anda bu kadar düşük çıkamaz

ehil bir yer bulun bir daha ölçütrün, yine aynı çıkarsa yağlı ölçütürn, basınç yükselirse segmanlar, basınç aynı düşüklükte kalırsa subaplarda kaçak var, subaplar için carbon clean yapılıp 100km yol gidip tekrar ölçüm denenebilir, hala yükselmedi ise, rektifiye.

bu kağıda bakılınca bunlar anlatılmalı, kim yaptı bu ölçümü?

ford servisi yaptı abi, bu değerlerin focus için normal olduğunu, zaten 9 ve 11 arasında çıktığını söyledi, bunların altında veya üstündeyse sıkıntı var demektir dedi, bende birşey anlamadığım için tamam dedim ayrıldım ama sorun halen devam ediyor

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o zaman bu cihaz diesel ölçümüne göre ayarlanmış kağıdı, bence bir yere daha yaptırın

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Abi benim focusda tekliyordu. Çalıştırıyordum stop ediyordu. Sonra gaz kelebeği temizlendi ama sonra yine yapmaya başladı. Subapları değiştirdiler 1000 tl ye. Lpg yapıyormuş. Motorda 6 lı bir delik var motora güç veren onlardan 2 si yeterli verim vermiyordu kompresyon testi yaptı sanırım. Ondan olabilir. Bu arıza benim focusda çıkınca araçtan soğumuştum...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fedai Özoğlu
(düzenlendi)

Mustafa Bey

senin aracın 115 beygir yanlış hatırlamıyorsam benzinli focus motorları (eski 100 bg hariç) LPG de 4000 devirin üzerinde çok sıkıştırıldığında buna benzer sorunlar yapıyordu.

tarihinde Fedai Özoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...