İçeriğe Yönlendir

Bursa'da Explorer'dan Anlayan Usta-Servis Lazım

İsmail Demir

Recommended Posts

İsmail Demir

Arkadaşlar bir iş için Bursadayım. Aracımda alttan şafttanmı şanzımandanmı bilmiyorum garip sesler geliyor. Her an yolda kalacağım korkusu yaşıyorum .Geri manisaya dönmeye korkuyorum yollarda kalırım diye. Bilen varsa lütfen bir usta -servis tarif edin. Herkese iyi akşamlar.

Yorum bağlantısı
Akın Çıbuk

Bursanın neresindesiniz ? Servis Dışında, Küçük Sanayi ve Otosansitte yaptırmanız mümkün, (Acilse Yarış Oto Hüseyin Bey 0535.330 08 47)

Yorum bağlantısı
İsmail Demir

Arkadaşlar ilgilerinize çok teşekkür ederim.Ses bir cırılt sürtme -bayağı rahatsız edici- şeklinde idi 2000 devir ve üzerinde yapıyordu. ne olursa olsun dedim 150 km böyle gittim. Sonra bi kut sesle beraber sürtme cırılttı sesi kesildi. Bir mekanik sorun var ama anlayamadım 2000 devirle araç sürüyorum Bursa içinde 3 gündür. Şaftmıdır şanzımanmıdır anlamadım. Cuma günü dönüş yapacağım açıkcası tırsıyorum yolda kalmaktan.

Yorum bağlantısı
İsmail Demir

Çağlar bey km/h ten ziyade 2000 devir üstü metalimsi sürtme sesi idi şanzıman şaft bölgesinden geliyordu.Kut diye ses geldi o ses gitti. vites geçişlerde şu an bi sıkıntı yok.İlk kalkışta sanırım şaftta bi boşluk var o ses yapıyor hala. (vurma sesi gibi tek ses kalkışta)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

%99, transfer kutusunun görev yapmasını sağlayan dıştaki elektrikli motor ve/veya içerdeki dişli ve /veya dşlinini çatalında sorun var. Lifte alınır motor sökülür, motor yerine manuel olarak el ile müdahele edilir lifte tekerler yukarda yol simulasyonu yapılır

dikkat: tenisyen ehil değil ise, arabaya lifte transfer kutusuna, kendine zarar verebilir!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yorum bağlantısı
İsmail Demir

Çağlar çok teşekkürler. Gecenin bu saatinde sizi yordum.Bursada bu konuda tavsiye edebileceğiniz bir usta-servis varmı?

Yorum bağlantısı
İsmail Demir

Arkadaşlar transfer kutusundaki elektrik motoruna bakıldı 4 çekere sorunsuz girip çıkma işlevini yaptırıyor.Gözle görülür sıkıntı orada yok sanırım. Şaftlara bakıldı sorun yok. Difrensiyal açıldı bakıldı yağı değişti sorun yok. Fakat araç dururken bile N ve P konumunda bile 3500 devir üstüne çıkmıyor.Yolda desen kağnı gibi oldu :) Eski ok gibi fırlama falan kalmadı.Gaza diplersem araç çuvallıyor sanki kusuyor.Bu şekilde Bursadan Manisa ya döndüm. Yolda renault toroslar bile nanik çekti :) Bu işin sonunda bi tane güçlü balyoza ihtiyacım olacak sanırım.

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Arkadaşlar transfer kutusundaki elektrik motoruna bakıldı 4 çekere sorunsuz girip çıkma işlevini yaptırıyor.Gözle görülür sıkıntı orada yok sanırım. Şaftlara bakıldı sorun yok. Difrensiyal açıldı bakıldı yağı değişti sorun yok. Fakat araç dururken bile N ve P konumunda bile 3500 devir üstüne çıkmıyor.Yolda desen kağnı gibi oldu :) Eski ok gibi fırlama falan kalmadı.Gaza diplersem araç çuvallıyor sanki kusuyor.Bu şekilde Bursadan Manisa ya döndüm. Yolda renault toroslar bile nanik çekti :) Bu işin sonunda bi tane güçlü balyoza ihtiyacım olacak sanırım.

siz explorer ı çöpe atın bence,attığınız yeri de bana söyleyin :p

merak etmeyin bu sorun giderilir inşallah yine uçup gidersiniz torosların yanından ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yine de o motor takılma yapabiliyor söylilyeyim , şu an net olmamadım ama boşta iken devir sınırlanır, bu arada kat dolmuş olabilir ?

Yorum bağlantısı
İsmail Demir

Sanayi diliyle konuşursak şanzıman kaçırıyor olmasın abi?

Motor devir yapsada araç gitmese şanzıman kaçırıyor diyeceğim motorda dururkende giderkende 3500 devir üstü yok-(benzinde aynı). Ya motor uçtu ya şanzıman yada ikisi birden :p

Çağlar bey kat dediğiniz ne ? Kusuruma bakmayın cahilliğime verin.

Yorum bağlantısı
İsmail Demir

katalizatör, egzos çıkışındaki

Hımmmm.Çağlar bey o ilk seslerde belkide ordan geliyordu , onu söktürüp bir deneyeyimmi ne dersiniz.

Yorum bağlantısı
İsmail Demir

Çağlar bey yarın ilk fırsatta deniyorum sonuçları akşama yazarım.Arkadaşlar herkese teşekkürler.İyi akşamlar diliyorum.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Ben yanlış anlamışım o zaman uyumam lazım benim. 3 saatlik uykuyla duruyorum :D

Bende aldığımda kat iptal edilmiş vaziyetteydi. Bilginize.

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

ismail bey çok geçmiş olsun umarım basit ve çözülecek birşeydir

benim aracımda da katalitik konvektör iptal edilmişti

artık iyi mi kötü birşey mi onu tam bilmiyorum

ama 400 cc 210 beygirlik bir makinanın gitmemesi kadar kötü birşey yoktur

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...