İçeriğe Yönlendir

1997 Mondeo Ghia Konsol Maun Çıta Ve Elektrik Sorunu

Onur Durmaz

Recommended Posts

Taner Kızılkor

Aslında siyah alınıp diğer parçalarla birlikte hepsini ''piano lake'' görünümlü filmle kaplasak güzel olmazmı ? :)

düşünenler için opel insignia'nın iç dizayn seçeneklerinde var bir piyano lake görmeniz lazım...

Yorum bağlantısı
Misafir

hakan bey ben israrla hurdacılara düşer diye bekliyorum kendi mondeom için , madem siyah alıp kaplatacaksınız , ben orjinaline çok yakın nerdeye fakedilmeyecek şekilde siyahı çeviren bir arkadaş gördüm , mobilya işi yapan atölyede boyattığını söyledi nerede gidip araştıracam ama , sizde mobilya boya işi yapan yerlere bir sorun derim, zira boya plastik yapıştırmadan iyidir, arkadaşınki güzel olmuştu , bayağı uğraştık boyaları karışım yaptık dedi , bir bakayım eğer o şekilde olursa bende siyah bulup boyatacağım aracı toplamanıza sevindim , kolay gelsin

Zaten rica minnet kaplatıyoruz servise:)

Bide boya işini dersek ayıp olur...

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

O kadarına katlanmak lazım.

Diyorum çünkü ...

benimkide kaplama olacak :s

ites ve far anahtarı orjinal ama göğüs çerçevesi kaplama olacak :s

katlanma kaplat gitsin gözüne takılacak biliyorum :)

Yorum bağlantısı
Hamdi Gökhan Atasoy

hayırlısı bu firmanın reklamına izin vermiyoruz. siparişim var diyor yurt dışından ama geleceği zaman belirsiz bakalım netten arıyorum aklıma geldikçe getiren filan olursa 1+1 hakan bey bir size bir bana sipariş geçeriz aracınız çıksında görsel sorunlar artık zamanla benim güneşliklerin kapakları kırıktı her indirdiğimde gözüme takılıyordu geçen nette 2 adet buldum sırf orjinali olsun diye aldım hurdacıdan güneşlikteki etiket filan tam olsun istedim , insan orjinal olsun istiyor herşey ama kısmet tekrar kolay gelsin

Bakalım abi ,bi çıksında artık :)

Yorum bağlantısı
Mert Nazmi Serin

Aynı parça bendede çok sorunlu, yalnız birşey dikkatimi çekti maun kaplı olan ürünler inanılmaz kırılgan ama siyah olanlar hala oldukça iyi durumda. Benimkinde yol bilgisayarın üst sol köşesinde bulunan bilgi ekranı kısmının üstü kırılmıştı. Epoxy ve arkadan araya çivi atmak suretiyle kendimçe bir tamirat gerçekleştim. E haliyle böyle bi işe girdiyseniz düzeltmek için zımpara ve boyada kullanmanız gerekli. Bende metalik gri boya atıp (modern gözuksun) üzerinede biraz daha cızılmeye dayanıklı olması için mat vernik attım. Bu arada standart solvent boya bu parçayı ne tutuyor ne de kuruyor. Şu ana kadar en iyi sonucu evde halı hazırda bulunan ısıya dayanıklı gri soba boyası ile aldım. Yani zaten 200 tl yı gözden cıkardıgım için yaptığım çalışma olursaa olur olmazsa da napim düşüncesi ile yapılmış bir çalışma.

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Aynı parça bendede çok sorunlu, yalnız birşey dikkatimi çekti maun kaplı olan ürünler inanılmaz kırılgan ama siyah olanlar hala oldukça iyi durumda. Benimkinde yol bilgisayarın üst sol köşesinde bulunan bilgi ekranı kısmının üstü kırılmıştı. Epoxy ve arkadan araya çivi atmak suretiyle kendimçe bir tamirat gerçekleştim. E haliyle böyle bi işe girdiyseniz düzeltmek için zımpara ve boyada kullanmanız gerekli. Bende metalik gri boya atıp (modern gözuksun) üzerinede biraz daha cızılmeye dayanıklı olması için mat vernik attım. Bu arada standart solvent boya bu parçayı ne tutuyor ne de kuruyor. Şu ana kadar en iyi sonucu evde halı hazırda bulunan ısıya dayanıklı gri soba boyası ile aldım. Yani zaten 200 tl yı gözden cıkardıgım için yaptığım çalışma olursaa olur olmazsa da napim düşüncesi ile yapılmış bir çalışma.

nasıl göründüğünü merak ettim resmini yükleyebilirmisiniz?

Yorum bağlantısı
Mert Nazmi Serin

nasıl göründüğünü merak ettim resmini yükleyebilirmisiniz?

Ya çok pardon Taner bey msjı daha şimdi gördüm hemen resmini çekip gönderiyorum, malum henüz araca monte etmedim evde duruyor :)

Yorum bağlantısı
Mert Nazmi Serin

Benim sorunum kalmadı :) Bulundu, takıldı.

Orji En ufak çizik yok...

Hayırlı olsun Hakan bey , sorması ayıp kaç liraya maal oldu?.

Yorum bağlantısı
Onur Durmaz

Sigorta karşıladığı için bilmiyorum :s

Hakan Bey nereden temin ettiniz acaba?

Yorum bağlantısı
Misafir

Hakan Bey nereden temin ettiniz acaba?

çıkmacıya bi pert gelmiş O an aramışlar ve servis gidip almış...

Yorum bağlantısı
Onur Durmaz

çıkmacıya bi pert gelmiş O an aramışlar ve servis gidip almış...

Ne güzel bir talihdir bu ya :)

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Mehmet Giren

onur kardeşim bende izmirdenim ve bendede 97 mondeo ghia var 2. sanayide dere kenarında sadece ford çıkmacısı var ismi aklıma gelmiyor ben oraya silindir kapağı bakmaya gittim 3 ay önce pınar başındaki depomuzda araç üzerinde var dediler gittik silindir kapağını aldık depoda dolaşırken bir kazalı mondeo gördük bakarken klometre çerçevesini farkettim sıfır gibiydi pazarlık yaptım benimki paramparçaydı maun oysa siyahtı pazarlıkla (siyah kapı iç kolları tekli cam düğmesi çerçeve hepsine 100 tl verdim iyi bir pazarlıktı tabiki benim açımdan çünki yenisi 380 tl sadece çerçeve oraya bak derim çünki bana dediklerine göre daha birçok gelicek araç varmış onlara kazalı mondeo )

aklıma geldi ismi (hakan oto)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Onur Durmaz

onur kardeşim bende izmirdenim ve bendede 97 mondeo ghia var 2. sanayide dere kenarında sadece ford çıkmacısı var ismi aklıma gelmiyor ben oraya silindir kapağı bakmaya gittim 3 ay önce pınar başındaki depomuzda araç üzerinde var dediler gittik silindir kapağını aldık depoda dolaşırken bir kazalı mondeo gördük bakarken klometre çerçevesini farkettim sıfır gibiydi pazarlık yaptım benimki paramparçaydı maun oysa siyahtı pazarlıkla (siyah kapı iç kolları tekli cam düğmesi çerçeve hepsine 100 tl verdim iyi bir pazarlıktı tabiki benim açımdan çünki yenisi 380 tl sadece çerçeve oraya bak derim çünki bana dediklerine göre daha birçok gelicek araç varmış onlara kazalı mondeo )

aklıma geldi ismi (hakan oto)

O işi halledeli çok oldu ortak ama yine de yardımın için sağol :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Emre İlker

merhaba, aynı sorunu ben de yaşıyorum maun gösterge çerçevesinden bulmam gerekiyor, ama ne yenisini ne de çıkmasını bulabildim. Mondeo'mdaki tek tıkırtı yapan yer. Onur Bey ile aynı dertten muzdaribiz anlaşılan, ebayı ve tüm çıkmacıları araştırdım sonuç alamadım. Yardım lütfen...

Bende gösterge çerçevesini arıyorum. 1997 mondeom için. Malese izmir de yok gibi. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Emre İlker

Denedik, gördük Çıkma yok :)

iki tane bulundu oda çatlak.

Siyahı bol (çıkma)

Alınıp kaplatmak en mantıklısı.

Otosanda yok.

Sipariş edildğinde ise; fiyatı 870tl.

Ama gelirmi yorum yapılamıyor...

Ancak,Sipariş edildikten sonra,işleme alınıp alınmadığı belli oluyor.

Hakan bey ben dün bir adet orjinal ve sıfır çerçeve satın aldım. Ellerinde tek kalmış. İnanırmısınız 300 TL nakite satın aldım ve üzerinde 17.09.1997 yazıyordu. Darısı başınıza.

Yorum bağlantısı

Hakan bey ben dün bir adet orjinal ve sıfır çerçeve satın aldım. Ellerinde tek kalmış. İnanırmısınız 300 TL nakite satın aldım ve üzerinde 17.09.1997 yazıyordu. Darısı başınıza.

Ben bulup değiştireli çok oluyor...

Yinede tşk ederim,Hayırlı olsun...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...