İçeriğe Yönlendir

Bu Savaş Mı?

Misafir

Recommended Posts

Düşük yoğunluklu savaş dediler, kalkışma dediler, iç şavaş provası dediler,

http://gundem.milliyet.com.tr/semdinli-ye-tank-ve-asker-sevkiyati/gundem/gundemdetay/20.09.2012/1599369/default.htm?ShowPageSkin=1

Peki bu bir savaş mı, yani Güneydoğuda evlatlarımız vatanımıza göz dikmiş bir düşmanla mı savaşıyor?

Bu bir savaşsa şimdi ne olacak, yani savaşan bir ülkede askerler savaşıyorsa siviller ne yapmalı? Biz günlük yaşantımıza devam mı edeceğiz? Bize ne yapmamız gerektiği söylenecek mi?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Ne olacak bilmiyorum ama şunu rahatlıkla söylerim. Kimse bu ülke bölünecek falan demesin, BÖLDÜRTMEYİZ. Gerekirse biz gideriz oralara, sivil vatandaşlar olarak vatanımızı savunuruz. Düşman her kim ise zamanında denize döküldüğü gibi şimdi de o dağların zirvesine oturtmasını da biliriz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

Doğu'da savaş var arkadaşlar resmen savaş var başka bir açıklaması yok bunun. Her gün şehit veriyoruz Allah bin belalarını versin kahretsin hepsini

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Suriye de yaşanan savaşın bizim sınıra yaklaşmış olmasından ötürü alınmış bir tedbir olarak görüyorum.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Annesi ölene öksüz, babası ölene yetim, eşi ölene dul derler... Evladı ölene.... ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Tahir Hakkari ile Suriye sınırı biraz ters değil mi ?

Yok ön hazırlıktır abi veya birlik oraya bağlıdır.

Yorum bağlantısı
Serhat Böcek

Sürekli sevkıyat yapılıyor ama icraat yok.Bu kadar aciz bir hükumet olamaz.

Yorum bağlantısı

Bırakın bir terör grubunu, herhangi bir devletin Türkiye Cumhuriyeti ile böyle bir mücadeleye girerek çok küçük bir bölgede bile hakimiyet kuracağına, oraya bayrak dikaceğine dair hayal kuramayacağını düşünyorum.

Böyle bir hayal ancak akıl, mantık ve duygu yoksunları tarafından kurulabilir. Yani itin gökten kemik yağması için dua etmesi gibi birşey.

Ben Türk'üm diyen son insan ölene kadar böyle bir şey olamaz, e peki böyle bir imkansıza bu insanlar nasıl inandırılmış.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

2 ay önce zaten yazıldı bu, yazan pişman oldu ayrı konu.....

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bu bir savaş. Hasımı belli. Bize düşen çevremizde gördüğümüz tüm illegal parasal ve diğer işlere karşı durmak. Eğitimli bir nesil yetiştirmeye çalışmak. Askere ve polise destek olmak. Diğer muhabbetlerle birbirimizi kırmamak.

Bu savaş yaklaşık 150 senedir var. Şu kitabın tamamını okudum, bulursanız tavsiye ederim.

http://www.saradistr...ishwar_1965.htm

Şunu da okudum:

http://www.saradistr...ndkurdistan.htm

HALILARIMI SİZE VERMEM ULEN (!)

http://www.saradistribution.com/kurdishrugswilliameagleton.htm

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Rahip santoro'ya borusu ötenler bunlara karşı neden suskun acaba? O videoyu siler misin herifi görmek istemiyorum. Kıl suratlı, kin dolmuş tüm yüreği. Öküz bile diyemiyeceğim çünkü öküz güzel hayvandır, güzel gözlüdür felan. İşe yarayan hayvandır.

Merak ediyorum pensilvanya bunlar hakkında ne düşünür? Düşünmektedir.

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gündüz Can Yılmaz

Savaş mavaş olamaz. Orada kaybettiğimiz her asker, siyaset oyunları yüzünden yalnız bırakılan şanlı ordumuza karşı yapılan eylemlere göz yumulmasındandır. Kim ne derse desin, ergenekon olmasaydı, böylesine gözden düşmezdik. Teröriste zaiyat veren kim varsa terörist sıfatıyla içeri alındı. Terör var diye 30 Ağustosu iptal edilirken, deprem oldu diye 29 Ekim iptal edilirken, öldürülen terörist leşlerini terörün propagandasını yapmayalım diye göstermeyip, her gün bir acı düşen şehit evlerini var gücüyle yayınlayan kurumlar ve kuruluşlar halktan destek bulduğu sürece artığımızla karnını doyurup, askerimize saldırmaya devam edecektir. Yanlış anlamayın bu A veya B partisi için değil, her ne yediğini bilmez için geçerli. Particilikten kurtulamadığımız için dur diyemiyoruz. Askerim, asker olmaktan gurur duyuyorum, ordumuzun imkanlarını gördükçe de gururum her geçen gün artıyor. En güçlü devletlere varana kadar yürek hoplatan silahlarımız olmasına rağmen, üç tane kanı bozuk köpeğin, köpek oğlu köpeğin attığı olmaz olasıca roketle 10 babayiğidimiz şehit oluyor, aradaki tezatla daha da kahroluyorum.

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Buraya yazacağım şeyler forumu karıştırır o bakımdan bir müddet daha sessiz kalmayı tercih ediyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Savaş sifati PKK'nin bolgedeki karisikliga koymak istedigi isimdir. Yillardir bunun mucadelesini verirler. Nedeni de uluslararasi mesruyiettir. Savas iki duzenli ordu arasinda olur. Duzenli ordularin savaslarinda uluslararasi harp kurallari gecerlidir. İki taraf birbirine dusman bile olsa, esaret durumunda rutbeler iki taraf icin de esit derecede saygi gorur. Yani catismalarin siddeti savas boyutuna gelse de, gunde 100 sehit versek te bu duruma savas diyemeyecegiz, herseyden once demeyecegiz. Boyle ifade edip, karsimizdaki teroristi yureklendirmeyecegiz.

Bolgedeki guvenlik guclerine karsi girisilen saldirilar;dusuk yogunluklu catismadir. Pkk su an icin daha fazlasini yapamaz. Pkk'lilar ise ozgurluk savascisi "gerillalar" degildirler. Eylemleri ozgurluk adina olmayip, sivilleri de hedef sectikleri icin biz onlara "terorist" diyoruz. Taktikleri vurkactir. Birlik olarak ordu duzeyine ulasamayacaklari icin, kucuk timler olarak hareket etmek zorundadirlar ve gerilla tanimi ile benzsen tek noktalari "gerilla taktigi" uygulamalaridir. Bu kucuk birliklerle, duzenli birliklere saldirarak, onlari tamamen yoketmeyip, yaralamayi amaclamalaridir. Verdirilen her zaiyat kardir, ancak asil hedef surekli eylemlerle, karsi tarafi psikolojik olarak yipratmaktir.

Guvenlik guclerimizin bolgedeki uygulamalarina ise ic guvenlik harekati denir. Teroristlere karsi yapilan caydirici ve yoketmeyibamaclayici hareketler ise operasyon olarak adlandirilir. Bu operasyonlarda teroristlerle silahli mucadele gerceklestiginde catisma olarak adlandirilir.

Bunlar buyuk devletlere yakisir sekilde, burokrasiye hakim asker ve sivillerin gecmis donemde ortak zeka ile ortaya koyduklari, devletimizi ve devletimize gonulden bagli guvenlik guclerimizi uluslararasi alanda, insan haklari mahkemelerinde korumayi amaclamis, ayni zamanda moral ve destek unsuru olabilmesi icin dunyadaki ortak literature uygun koulmus sifatlardir.

Her ne olursa olsun, bu ulkenin teroriste verecek bir karis topragi yoktur. Vermeye calisan varsa da karsisinda once Buyuk Turk Milleti'nin sarsilmaz iradesini gorecektir. Bayraginin rengini bile sehitlerinin aziz kanindan alan bu millet, geretiginde ic ve dis dusmanlarina karsi canini ortaya koyarak sinirlarini cizebilecegini kurtulus savasimizda gostermis, yedi duvele karsi silah degil iman gucu ile mucadele etmistir.

Su anda kahraman ordumuz ve polislerimiz Buyuk Turk Milleti'nden aldiklari gucle mucadele etmekte ve her karis topragimizi kendilerine yakisan sekilde korumaktadirlar. Gun gelir de gorev sirasi onlardan bize gelirse, kimsenin onlari anliz birakmayacaginin bilinci ve guveni ile mucadelelerini surdurmektedirler. Onlarin moralini bozmaya kimsenin hakki yok.

Bu mucadelede kisir ic cekismeler olmamali. Birlik beraberlik tesis edilmeli, hatalardan ders alinmali. Cesur kararlar alinabilmesi icin, particilik, yandaslik, candaslik, daha sonra tartisilmak uzere bir yana birakilmali. Pkk siyaseti yeniden duzenleyecek bir hareket degil, ulkemizin gelisiminin onunde en buyuk engeldir. Ortadan kaldirilmasi icin bolgenin insansizlastirilmasi ve duzenli birlik modelinin terkedilerek, av degil avci pozisyonuna gecilmesi sarttir. Bu mucadeyi sonuna kadar surduremeyecek olan varsa da gurur yapmak yerine, ulkemizin selahiyeti icin yerini surdurebilecek iradeye sahip kisi ve kurumlara birakmalidir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bu mucadelede kisir ic cekismeler olmamali. Birlik beraberlik tesis edilmeli, hatalardan ders alinmali. Cesur kararlar alinabilmesi icin, particilik, yandaslik, candaslik, daha sonra tartisilmak uzere bir yana birakilmali. Pkk siyaseti yeniden duzenleyecek bir hareket degil, ulkemizin gelisiminin onunde en buyuk engeldir. Ortadan kaldirilmasi icin bolgenin insansizlastirilmasi ve duzenli birlik modelinin terkedilerek, av degil avci pozisyonuna gecilmesi sarttir. Bu mucadeyi sonuna kadar surduremeyecek olan varsa da gurur yapmak yerine, ulkemizin selahiyeti icin yerini surdurebilecek iradeye sahip kisi ve kurumlara birakmalidir.

Saygilarimla.

Bizi bölmek isteyenler varsa, yapılacak şey belli; bölünmemek. Zor birşey de değil üstelik.

Vatandaş olarak yapabileceğimiz en büyük eylem budur.

Gerisini güvenlik güçlerimiz halleder...

Bize düşen budur ama bazen kendimizi fazla kaptırıp bilmeden onların istediğini yapıyoruz. Ne olur dikkat edelim.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Tabutta gelen yiğitlerimiz hepimizin yüreğini yakıyor, sofrada boğazımız düğümleniyor, onlar orada itle, çakalla boğuşurken burada uyku bize haram oluyor. Öfkemiz her geçen gün kabarıyor. Ancak bunu bağırıp çağırarak, küfürle, taşkınlıkla ortaya koymuyoruz. Sadece dişlerimizi sıkıyoruz.

Evren kardeşim sıra bize gelirse tabi ki tereddüt etmeden canımızı ortaya koyarız, ama böyle bir durumda sıra beklemek bizi kahrediyor. Nasıl yapacağız, yavrularımız, yiğitlerimiz orada alçak pusular arasında yol seçerken biz nasıl sakin olacağız.

Ahmet, seni Kapadokya turunda tanıdım, kardeşim gibi sevdim, Şahin keza öyle, gelen her haberde olmasın diye tanıdık isimler aramak o kadar garip bir duygu ki. Sanki tanımadıklarımıza daha az üzüleceğiz!!!

Ben samimi duygularımla birlikte, toplumda yavaş yavaş oluştuğunu gözlediğim öfke birikimini yansıtmaya çalıştım. Umarım bu öfke kontrolden çıkmaz.

Hiç kimseye, hiç bir makama; "artık ne bekliyorsunuz, buna niye son vermiyorsnuz" demiyorum, yapılması gerekenlerin yapıldığına kuşkum yok, ancak alçaklığın, hainliğin dibi yokki, iyi insanlar kötülüğü tasarlayamaz, tahmin edemez, ancak gördüğünde öğrenir ve şaşırır. Biz de öyleyiz yaradılışımızda olmayan hainliklere, alçaklıklara ancak gördükten sonra önlem alabiliyoruz.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Tabutta gelen yiğitlerimiz hepimizin yüreğini yakıyor, sofrada boğazımız düğümleniyor, onlar orada itle, çakalla boğuşurken burada uyku bize haram oluyor. Öfkemiz her geçen gün kabarıyor. Ancak bunu bağırıp çağırarak, küfürle, taşkınlıkla ortaya koymuyoruz. Sadece dişlerimizi sıkıyoruz.

Evren kardeşim sıra bize gelirse tabi ki tereddüt etmeden canımızı ortaya koyarız, ama böyle bir durumda sıra beklemek bizi kahrediyor. Nasıl yapacağız, yavrularımız, yiğitlerimiz orada alçak pusular arasında yol seçerken biz nasıl sakin olacağız.

Ahmet, seni Kapadokya turunda tanıdım, kardeşim gibi sevdim, Şahin keza öyle, gelen her haberde olmasın diye tanıdık isimler aramak o kadar garip bir duygu ki. Sanki tanımadıklarımıza daha az üzüleceğiz!!!

Ben samimi duygularımla birlikte, toplumda yavaş yavaş oluştuğunu gözlediğim öfke birikimini yansıtmaya çalıştım. Umarım bu öfke kontrolden çıkmaz.

Hiç kimseye, hiç bir makama; "artık ne bekliyorsunuz, buna niye son vermiyorsnuz" demiyorum, yapılması gerekenlerin yapıldığına kuşkum yok, ancak alçaklığın, hainliğin dibi yokki, iyi insanlar kötülüğü tasarlayamaz, tahmin edemez, ancak gördüğünde öğrenir ve şaşırır. Biz de öyleyiz yaradılışımızda olmayan hainliklere, alçaklıklara ancak gördükten sonra önlem alabiliyoruz.

Mükremin Bey,

Yazdıklarımda söz meclisten dışarıdır. Size cevaben değil, bedenini vatan toprağına emanet eden şehitlerimizi siyasi malzeme aracı olarak gören, yazar, çizer, iktidar, muhalefet, bürokratların yaptıklarına karşılıktı. Sİz doğruları yazdınız, ben ise yapılmaması gereken yanlışları:)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

Bu videodaki konuşma tamamen tahrik maksatlı konuşmadan başka hiç birşey değil... Zaten hiçbirşey yapamasalar tahrik ediyorlar...

Alet olmayıp silseniz hiç fena olmaz ama siz bilirsiniz...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...